Seriály a filmy

31. srpna 2015 00:55

Iva Kropáčková

CO DĚLAT, KDYŽ... chci reklamovat zboží, ale obchod už nefunguje?

S kým situaci řešit? To záleží mimo jiné na tom, kdo obchod provozoval...

ONLINE PORADNA: Máte problém, se kterým si nevíte rady? Zeptejte se advokáta online (bez nutnosti zveřejnění). Využít můžete kontaktní formulář naší Právní poradny.

Dotaz: Před 14 dny jsem u na webové adrese e-shopu reklamovala plynovou lednici za 11 000 korun, rok a půl starou a místo nahození hořela po kabelech. Bylo mi ale napsáno, že tento internetový obchod už neexistuje a pán byl hodně neslušný, až sprostý. Takže nevím, co s tím?

Odpověď: V dané situaci je nutné zjistit, zda podnikatel náhodou pouze neukončil činnost internetového obchodu s tím, že své podnikání provozuje dál. V tomto případě byste mohla zboží reklamovat přímo u něj. Pokud ale provozovatel internetového obchodu ukončil i svou podnikatelskou činnost, přičemž šlo o právnickou osobu, je třeba zkoumat, zda tento internetový obchod zanikl s právním nástupcem (který za provozovatele převzal spolu s právy také jeho závazky), nebo zda šlo o zánik s likvidací, kdy je třeba se obrátit na likvidátora. Pokud již likvidace proběhla, ručí společníci za závazky společnosti obecně do výše svého podílu na likvidačním zůstatku. Jednalo-li se o osobu fyzickou, máte právo se s reklamací obrátit přímo na tuto osobu.

Na otázky v naší poradně odpovídá advokát Mgr. et Mgr. Viktor Fojt, zakládající partner advokátní kanceláře Fojt | Kocour. Působí také jako hlavní advokát pro internetovou aplikaci, která nabízí právní dokumenty snadno a jednoduše: www.generatorsmluv.cz.

SMLOUVA RYCHLE, JEDNODUŠE, SE ZÁRUKOU... Hrozí vám exekuce? Potřebujete prodat nebo koupit dům či auto? Chcete pronajmout byt? Budete se rozvádět? Většina životních situací se musí vyřešit podpisem na smlouvě... Běžné právní dokumenty už ale nemusíte řešit s advokáty, aby byly naprosto v pořádku. Na Prima Rádci máte možnost získat právní dokumenty pro nejrůznější situace, navíc jen během několika minut. Smlouvy stojí od 50 do 300 korun. Prvních 100 zájemců od nás navíc získá kredit 200 korun na vygenerování jakýchkoliv právních dokumentů. Kredit získáte po registraci zde.

Zodpovězené dotazy:

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek
Štítky eshop reklamace

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.