Očekávání, která mají ženy od manželství. Těchto 8 může vztah zničit!

Proč se lidé berou? Protože se navzájem potřebují. Jsou si oporou během těžkých časů, dokážou se navzájem rozesmát, když jim není zrovna veselo a daly by se vyjmenovat další stovky podobných situací. Nicméně je velmi pravděpodobné, že od manželství očekáváte i věci, které nejsou příliš reálné a lpění na nich by vás mohlo stát vztah. Jaké to tedy jsou?

1. Očekáváte, že si vybere mezi vámi a svou matkou

Ať už máte s vaší tchyní jakýkoliv vztah, například ji váš manžel někdy upřednostňuje před vámi nebo jste si zkrátka nesedly, pokuste se všechno držet v rámci nějakých rozumných mezí. Pravdou totiž je, že díky ní je váš partner na světě. Snažte se nelpět na detailech, jako je skutečnost, že chce vaše tchyně sedět vedle řidiče, tedy vašeho muže, místo vás. Nedávejte mezi ně klín, protože se kvůli tomu bude manžel cítit hrozně.

Jenom se zamyslete, zda pro vás představuje situace s místem spolujezdce opravdu velký problém. Popřemýšlejte o tom s klidnou hlavou, nepodléhejte nepříjemným emocím. Jestliže situace nepřeroste v nějaký vyhrocený konflikt, je možné se přes ni přenést. Pokud vás ovšem trápí vážnější věci než to, kam si sedne tchyně do auta, promluvte si někde v soukromí s manželem a pokuste se společnými silami najít nějaké optimální řešení.

2. Očekáváte, že vám bude naslouchat jako vaše kamarádka

Když se cítíte špatně, měl by vás manžel vyslechnout a podpořit. Ale na druhou stranu by neměl být nutně jedinou osobou, které se svěřujete. Mějte na paměti, že ženy a muži reagují jinak. Proč? Je to tak přirozené. Muži mají hned tendenci analyzovat a navrhovat řešení problému, zatímco ženy poskytují emocionální souznění, nastavují rameno, aby se mohl člověk vyplakat, a zároveň u toho ještě pohladí a povzbudí.

Popřemýšlejte, co v danou chvíli potřebujete. Dostat rady a možná i vyřešit danou nepříjemnou situaci? Nebo raději chcete ukonejšit? Toužíte-li po tom druhém, nejspíše obejděte manžela, protože byste skončili oba frustrovaní. Vy proto, že byste po něm chtěla především objetí, on zase kvůli tomu, že by měl pocit, že vám vůbec nepomohl.

3. Očekáváte, že si nebude všímat jiných žen

Buďte upřímná a odpovězte pravdivě na jednu otázku: Nekoukáte v kavárně nebo v posilovně po jiných mužích, když se vám zdají přitažliví? Jenom proto, že máte na prsteníčku kroužek, neznamená, že vám v tu chvíli narostou klapky na očích a rázem si přestanete všímat atraktivních protějšků. No a váš manžel je na tom úplně stejně.

Pohled na něco nebo někoho krásného je naprosto přirozený a zdravý. Nicméně pokud váš partner dělá něco víc, například flirtuje, bere si číslo na barmanku ve chvíli, kdy jste na toaletě a podobně, na nic nečekejte a promluvte si s ním o tom.

4. Očekáváte, že se vzdá svých vášní

Zájmy a koníčky vašeho manžela jsou pravděpodobně součástí toho, co vás na něm zaujalo a současně taky přitahovalo. Pravdou je, že jakmile se vaše rodina rozroste, času bude znatelně méně a o to bude vzácnější. Určitě vás v tu chvíli napadne chtít po manželovi, aby se víc věnoval rodině a zanevřel na své volnočasové aktivity.

Buďte ovšem opatrná. Člověk se musí někde realizovat, aby byl spokojený a cítil se šťastný. Pak teprve má energii na ostatní. Když vašemu choti zakážete jeho koníčky, mohla by se z něj stát troska bez špetky života. Na druhou stranu je důležité, aby si manžel dokázal udělat čas nejen na své zájmy, ale i na vás, na rodinu.

5. Očekáváte, že se stane někým jiným

Nejspíše se občas ptáte sama sebe, proč jste si vybrala na celém světě zrovna člověka, kterého jste si vzala. Nezapomínejte však, že něco, co vás na vašem muži štve, může být zároveň součástí toho, co vás na něm přitahuje, co na něm máte ráda. Například nesnášíte, že má váš partner problémy s plánováním, ale na druhou stranu milujete, jak je spontánní. Tyto dvě charakteristiky mohou spolu jít ruku v ruce.

Co je tedy důležité? Aby vyzvedl děti včas ze školy, ale jestli se opozdí o deset minut na večeři, není nic zásadního. Zkuste s ním proto probrat, co je opravdu nutné, a dejte mu najevo, že mu nebudete nadávat za vše nepodstatné.

6. Očekáváte, že zanevře na své kamarády

Věřila jste, že se díky svatbě zbavíte jeho otravných přátel, kteří mají na vašeho manžela špatný vliv? Nejspíše jste se zmýlila. Sama za sebe musíte vědět, že taky potřebujete nějaké kamarádky, s nimiž si můžete kdykoliv zajít na vínko nebo kávu a probrat s nimi všechno, co zrovna máte na srdci. A váš muž má podobné potřeby. Pokud mu jeho kumpány odříznete, uvidíte dokonalou proměnu z poměrně spokojeného muže v nešťastného morouse. A je velmi pravděpodobné, že tyto pocity přenese také na vás.

Co se týče jeho kamarádek, tam je situace o něco odlišná. Jestliže je jeho „kámoška“ schopná ctít hranice přátelství a nepředstavuje skutečnou hrozbu (což ovšem není lehké vždycky odhadnout), není třeba přátelství ukončit. V opačném případě je načase, aby jí dal váš manžel sbohem.

7. Očekáváte, že si bude pamatovat každý moment vašeho vztahu

Zatímco vy můžete přesně určit, co jste udělala, když jste si uvědomila, že jste zamilovaná, on to nejspíše ví taky. Ale zatímco vy si vzpomenete také na přesné datum a místo vašeho setkání, u vašeho manžela pravděpodobně narazíte, protože si to nebude moci vybavit. Říkáte si, že zapomněl proto, že to pro něj není důležité. Tak to ale ve skutečnosti není. Připomeňme si, že mužský i ženský mozek je jinak naprogramován. Ženy mají tendenci udržet si emocionální vzpomínky a okamžiky lépe než muži.

Proto jakákoliv důležitá data, na která nechcete, aby váš manžel zapomněl, označte ve vašem společném kalendáři. Jestliže je i nadále přehlíží, jednejte přímo a klidně mu vysvětlete, že jste z toho zklamaná.

8. Očekáváte, že bude sdílet všechny vaše zájmy

Možná, že s vámi šel někdy manžel do kina na nějaký romantický film. Pokud ho to ale ve skutečnosti nebaví, nenuťte ho, aby šel příště zase. Běžte raději s kamarádkou. Je potřeba nechat si čas, který netrávíte společně. O to víc se pak na sebe budete těšit a vaše chvilky budou vzácnější a zábavnější.

-šp-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.