Vánoce

5. prosince 2023 16:35

Zuzana Schneidewind

Sabina Laurinová nevynechala dojemnou andělskou tradici. S kolegy překvapila nemocné děti

Sabina Laurinová v 7 pádech

Sabina Laurinová společně s kolegy Šimonem Bilinou, Lucií Šteflovou a Jiřím Ployharem se oblékli za anděla, Mikuláše a čerty a zavítali za dětmi do Thomayerovy nemocnice. Podívejte se v galerii, jak návštěva herců z oblíbeného rodinného seriálu vypadala a přečtěte si, čím Sabina Laurinová odbourala čerty.

Každý rok 5. prosince herci navštěvují děti, které se v tento den ocitly v nemocnici, aby jim udělali radost a aby zároveň zjistili, zda byly během roku hodné. Společnost dospělým tentokrát udělali i malí čertíci Adéla Hessová a Jakub Barták.

Mikuláše v rouchu, s dlouhými vousy a velkou berlou doprovázeli hodný anděl a čtyři neposední čerti. Všichni oživili chodby dětské chirurgie Fakultní Thomayerovy nemocnice. Jen občas došlo na dětské slzičky, v takovém případě hned nastoupila andělská Sabina Laurinová, aby situaci zachránila. Děti díky dárkům, sladkostem a focení s herci přišly na malou chvíli na jiné myšlenky, protože fanoušků seriálu ZOO, který můžete sledovat každé úterý a čtvrtek na Primě, se v pokojích našlo dost.

Mohlo by vás také zajímat: Tip na dárek: Výhodné vánoční předplatné na prima+ zajistí zábavu na celý rok

Doma si Laurinová koledy musela moderovat sama

Andělskou tradici ani letos nevynechala herečka Sabina Laurinová, která za dětmi chodí pravidelně už několik let. „Jako malá jsem ten den prožívala ve velkém napětí. Jakmile se chodbou nesl zvuk řetězů, které cinkaly o zábradlí, schovávala jsem se pod postel. Následovala básnička a odměna. Mandarinky, ořechy, pomeranče, to bylo tenkrát nedostatkové zboží. Dnes už to s touto trojicí je jiné, moc jich po Praze nepotkávám. Když byly dcery malé, Mikuláš s čertem k nám chodili. Dala jsem jim instruktáž, co mají dělat, byli z toho zaskočení tak, že neřekli ani větu, a musela jsem to odmoderovat já,“ směje se Sabina, které opět záda ozdobila andělská křídla.

Hrůzu z Mikuláše prožívala v dětství i Lucie Šteflová, které v ten den vystřelily horečky do závratných výšin. „Můj táta chodíval za čerta a tu masku měl tak dokonalou, že jsem se šíleně bála. Měla jsem čtyřicítky horečky a prožívala to velmi těžce. Dcera Emma je na tom daleko lépe, ta se moc nebojí. Říkala, že pravého čerta pozná podle toho, jaké má boty. Když jsou kopyta, je to čert, když boty, je to člověk. Tak si prý bude dávat pozor,“ vypráví Lucie, která se protentokrát změnila v čerta.

Proč to tak je? 5 podivností kolem svátku svatého Mikuláše: Slaví se o den dřív a čert musí mít řetěz

Parťákem ve strašení jí byl Šimon Bilina, který jako dítě prožíval s Mikulášem velké trápení. „Jako malého mě čert vytáhl na řetězu a od té doby jsem měl strach. Prosil jsem rodiče, aby už je domů nepouštěli, ale nevyšlo to. To je takový můj vroubek vůči této trojici,“ přiznává Šimon.

Naopak milou zkušenost s Mikulášem má Jiří Ployhar, který tuto tradici miluje a oblékl se za hodného Mikuláše. „Pokaždé když k nám přišel Mikuláš, všichni mě vystrčili do první řady a já recitoval. Moc mě to bavilo a všichni dostali výslužku díky mně. Později, už v dospělosti, jsem měl co do činění s krampusáky, a to jsem tedy strachy oněměl. Hrdinně jsem vystrčil svoji přítelkyni před sebe a ta se lekla tak, že začala křičet,“ popisuje. V nemocnici rozhodně nikdo nekřičel, jen trochu plakal. Nakonec návštěva dopadla na jedničku, a to nejen díky hercům, ale i proto, že si každé dítě odneslo dobroty a hračky od firem Maspex, Kubík, Bambule, MGA Entertainment, CENTROPEN, a. s., ALBI Česká republika a.s. a Zapf Creation.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.