Sandra Nováková, Matěj Hádek a Marek Adamczyk šetří případy v novém seriálu Pod hladinou

Pod hladinou na podzim na Primě

Nový seriál Pod hladinou, v němž stateční a silní profesionálové pracují v podmínkách, které se můžou změnit v noční můru, představí Matěje Hádka, Sandru Novákovou a Marka Adamczyka ve zcela nových rolích. Na první díl se mohou diváci těšit ve středu 30. srpna.

Voda je jejich živel i povolání. V každém díle seriálu Pod hladinou můžeme sledovat jeden velký případ, jenž přináší napínavou akci spojenou s potápěčskou, záchranářskou a policejní prací.

Na dočasné doplnění stavu poříční policie přijíždí poručík Jan Zach (Matěj Hádek), profík z brněnské základny a držitel potápěčské licence P4. Čeká tu na něj i jeho přítelkyně Alice (Sandra Nováková), vyšetřovatelka z krajského policejního ředitelství na Zbraslavi. Zach se vrací i proto, že chce jejich vztah zachránit a přetavit ze vztahu na dálku ve vztah na blízko.

V průběhu akcí, které naši hrdinové provádějí na suchu, vodě i pod ní, se ukazuje, že se Zachem není vše v pořádku. Vždycky si najde důvod, proč se nepotápět. První si toho všimne Alice. Zach má zlé sny, špatně spí a je uzavřený, jiný… Přesto tvrdí, že je vše v pořádku, a přitom je čím dál víc uzavřený. To žene Alici ke kamarádovi a kolegovi Zdeňkovi (Marek Adamzcyk), který pro ni má čas vždy. Zachových podivností si všimne i velitel Vopěnka (Václav Vydra) a chce Zacha přimět, aby se přiznal, proč se bojí potápět. Ten neustále zapírá, ale pod vodu se navzdory všemu vypraví.

Na co se můžete těšit na podzim na Primě?

Herci a postavy seriálu Pod hladinou

Sandra Nováková jako Alice Jirásková

Vyšetřovatelka a přítelkyně Jana Zacha, která pracuje pro Středočeský kraj. Je komisařka a není tedy primárně u poříční policie. Křehce a žensky vyhlížející žena je velmi chytrá. Se Zachem má komplikovaný vztah, který se již odehrával jen na dálku. Alice už delší dobu pochybuje, že je pro Zacha něčím víc než jen jistotou. Zdá se, že na dálku už ji to nebaví, tím spíš, že má nablízku kolegu Zdeňka. Alice jako první zjistí, že má Zach problém, a rozhodne se, že ho podpoří.

Matěj Hádek jako Jan Zach

Zkušený a poněkud uzavřený profesionál. Je nekompromisní, obětavý a velmi schopný. Voda je jeho živel. Začínal u obvodního oddělení poříční policie Slapy, tady pracoval, má tu přátele a zázemí. Zvyšoval si kvalifikaci v Brně, je potápěčem P4, což je nejvyšší možná dosažitelná způsobilost. Má oprávnění na hloubkové ponory, ponory pod ledem, může vést vlastní skupinu a ohledávat místo činu. Zdánlivě osobní důvody ho přimějí vrátit se k poříční policii na Slapech. Skutečnost je ale jiná.

Marek Adamczyk jako Zdeněk Říha

Policista, potápěč a srdcař. Je rozvedený, dceru vídá sporadicky, protože mu ji bývalá partnerka nechce dávat. Alici by na rukou nosil, kdyby mu to dovolila a kdyby nectil to, že patří k Zachovi. Navíc ví, že dobré vztahy v týmu jsou pro jejich povolání zásadní, takže jde Zachovi z cesty. Ale i jemu jednou může dojít trpělivost. Přesto má odvahu potopit se na jeden zásadní ponor, i když není jisté, jak dopadne.

Václav Vydra jako Ota Vopěnka

Velitel skupiny policejních potápěčů a velký profesionál. Je vdovec, žije na Slapské přehradě v rybářské chatě, v blízkosti základny poříční policie. Jeho koníčkem je lov ryb a četba Jacka Londona. Těší se na svého syna, který studuje policejní akademii. Zach je jeho velký přítel a Vopěnka doufá, že by mohl být jednou i jeho nástupcem. Rychle pochopí, že se Zach změnil a že s ním není všechno tak úplně v pořádku, jak tvrdí.

Šárka Krausová jako René Krejčí

Praporčík s drsným humorem a energií. Je spolehlivá a v týmu se stará o obsluhu a řízení lodí. Je fanda do lodí, motorů, umí opravit všechno, co se na lodi pokazí. Nezávislá, soběstačná a jediné, co ji trápí, je, že nemůže vykonávat takovou službu, jakou by chtěla. Ženy, byť sebelépe fyzicky zdatné a vycvičené, do zásahových jednotek ani mezi policejní potápěče neberou. René se s tím smířila, a tak se zaměřila na lodě. Nikdo v týmu není lepší než ona, ať už v řízení, schopnosti manévrování, nebo údržbě. Stará se o Pavlíka, syna své sestry. Bydlí na hausbótu přímo u Slapské přehrady.

Filip Tomsa jako Jakub Rydlo

Tvrďák, trochu cynik, který nic neřeší. Strachem ani empatií neoplývá. Holkař, který se postaví proti Zachovi, protože ho štve, že se neumí přiznat. Má problém s autoritami, kromě Vopěnky, kterého uznává. Pro René by udělal všechno, ale nedává to najevo. Nicméně je tu pro ni vždy, když je třeba.

Jana Stryková jako Dita Krejčová

Mladá lékařka všeobecné medicíny. Na Slapech už od studií tráví každé léto jako záchranářka vodní služby a pomáhá při záchranných výjezdech. Ve Štěchovicích má rodiče, kteří jí o prázdninách hlídají děti. Toto léto má děti na táboře u Slap, což se ukáže jako fatální.

První díl seriálu Pod hladinou sledujte ve středu 30. srpna ve 20.15 na Primě.

Producent First Unit: Jana Boušková
Výkonný producent: Klára Bukovská
Scénář: Lucie Paulová
Hudba: Petr Malásek
Střih: Jan Mattlach
Kreativní producent FTV Prima: Jana Skořepová
Šéfproducenti FTV Prima: Lenka Hornová, Lucia Kršáková
Režie: Vojtěch Moravec


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.