Hrůzné natáčení i slzy dojetí! Takto prožívali herci ze Slunečné svůj poslední den

Nejoblíbenější seriál televize Prima, v němž se chudá holka ze statku provdala za bohatého podnikatele z Prahy, končí. A samozřejmě jako každá správná pohádka šťastně, Janek a Týna se totiž vzali. Jak na seriál budou vzpomínat a co jim bude nejvíce chybět? To prozradili nejen oni dva, ale i jejich kolegové.

Pohádkový příběh se šťastným koncem, možná právě proto byl seriál Slunečná tak úspěšný. Každý si v něm našel to své. Chudou holku, která našla svou životní lásku v bohatém podnikateli. Bohatého podnikatele, jenž večírky a modelky vyměnil za pohodový život na statku s chudou holkou. V příběhu bylo spoustu humoru, lásky, dobra, ale i zla. Za dva roky natáčení se z herců stala téměř rodina, a tak nás ani nepřekvapilo, že všichni nesou poslední chvíle na place opravdu těžce.

Lambora je za konec rád, ale je mu to líto

„Ani mi nemluvte, je to hrozně zvláštní pocit. My jsme se možná takhle všichni viděli jednou dvakrát, když se točily nějaké velké akce. Je hrozně hezké točit jeden z posledních dnů v kostele, kde to všechno začalo. Je to dojemné a nechce se mi odsud,“ přiznala Eva Burešová. Její seriálový partner Marek Lambora je na tom podobně.

„Musím říct, že se to ve mně pere. Na jednu stranu tady dokončujeme projekt, na kterém dva roky makáme, a tak je člověk rád, že se to celé dává do kupy, na druhou stranu mi to ale bude líto,“ říká Lambora. „Konce vždy prožívám těžce, zvlášť když se sejdou fajn lidi,“ přidává se Pavla Tomicová. „Já se na dnešek netěšila vůbec, ale daly jsme si s holkama slib, že si alespoň jednou za tři měsíce dáme společnou večeři,“ prozradila Eva Decastelo.

Myslel jsem, že je to moje poslední minuta v životě

Na Slunečnou mnozí opravdu nikdy nezapomenou. Mezi ně patří i Roman Tomeš, jenž zažil hrůzné natáčení se psem, který na něj zaútočil. „Točili jsme s pitbulem asi pět hodin, pršelo a v jednom momentu se na povel na mě rozběhl. Jak už to ale bylo asi poosmé, nezastavil se na povel. Já jsem tam ležel ve škarpě, měl jsem v očích smrt a myslel jsem, že je to moje poslední minuta v životě,“ popisuje herec. Naštěstí ale nakonec vše dobře dopadlo a Roman Tomeš se mohl ve zdraví vrátit domů ke své manželce Míše Tomešové.

Nesvačilové v nestřeženém okamžiku rozepnul podprsenku

Herečka Denisa Nesvačilová má na natáčení spíš úsměvnou vzpomínku. Její seriálový partner Jan Plouhar ji překvapil na place, když se vsadil s kameramanem, že jí při líbací scéně rozepne podprsenku. „Je to trošku pikantní a je to situace, kdy jsme se poprvé líbali s Honzou Plouharem v hospodě. Zkoušeli jsme to a bylo to takové docela něžné, romantika. Pak přišla první ostrá, ale trvalo to nějak strašně dlouho. Nechali nás v té situaci. Když jsem si říkala, ať už to zastaví, Honza Plouhar mi přes tričko rozepnul podprsenku. On se pitomec vsadil s kameramanem,“ vypráví pobaveně Nesvačilová.

Ivu Hüttnerovou naučila Slunečná škrábat mrkev

Po fajn atmosféře i kolezích se bude stýskat také Ivě Hüttnerové coby seriálové Bětě. „Dojímá mě, že to je poslední den. Dochází mi, že spoustu lidí tady nějakou dobu neuvidím. Stokrát si můžeme říct, že se sejdeme, a pak nám to běžný provoz nedovolí. Byly to krásné dva roky života a naučila jsem se perfektně škrábat mrkev a brambory. Budu na to natáčení moc ráda vzpomínat,“ svěřila se herečka.