Sex a vztahy

22. ledna 2018 10:30

Martina Čerňanská

Krutý leden ohrožuje lásku: 5 důvodů, proč tomu tak je

Leden je nejkrutější měsíc ze všech dvanácti. Vánoce jsou definitivně za námi, ale následky stresu, únavy a vyčerpání stále cítíme. Lidé bývají podráždění, mrzutí, ve špatné náladě, zejména pak při pohledu na výpis z účtu.

Trápí nás finanční problémy, katastrofální nedostatek světla, zima zalézá za nehty, jaro je v nedohlednu. Novoroční předsevzetí jsme porušili den poté, co jsme si ho obřadně dali. A tak tedy hledáme viníka. Co když je blízko? Co když je to náš partner?!

Nový rok, nový začátek

Ano, to se říká. Přelom starého a nového roku nás nutí bilancovat, přemýšlet o tom, co jsme v životě dokázali, co nám brání v rozletu, co je v pořádku a co, jak se říká, skřípe. Zpravidla však neuvažujeme objektivně, za sebou totiž máme takzvané vánoční šílenství. Cítíme se k smrti unavení, když se podíváme z okna, vidíme šedivou oblohu, ze které prší se sněhem. Vzpomeneme si na prosinec plný hádek s partnerem. Byly to většinou zbytečné spory kvůli hloupostem. A v hlavě zavíří myšlenka: Nemám raději skutečně začít znovu, s někým jiným?

Vyzkoušejte si partnerský horoskop a hned uvidíte, jak na tom jste!

Pochmurné počasí

Svůj podíl na lednových rozchodech má překvapivě i počasí. Nejvíce párů se rozchází v období od ledna do března, nejkritičtějším měsícem je ovšem jednoznačně leden. Chodíme za tmy do práce, za tmy z práce. Kratší dny, kdy se velmi brzy stmívá anebo kdy bez ustání prší či sněží, se na nás podepisují i v podobě nižší hladiny hormonů dobré nálady. Pochmurný čas v nás probouzí sklony k depresím.

Finanční problémy

Jistě budete souhlasit, že starosti s penězi k dobré náladě skutečně nevedou. A zdaleka ne každý je na tom tak dobře, aby neměl po svátcích jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou. Průvan v peněžence může přimět zejména ženy k úvahám typu: A co abych si konečně našla někoho, se kterým bych se měla nesrovnatelně lépe než tady s tím nuzákem?

Stresy spojené s povinným hubnutím

Však to znáte: po prosincovém přejídání se v lednu povinně hubne. Abychom snížili hmotnost, to na nás volají titulky v časopisech i moderátoři v rádiu a televizi. My ženy jsme snadnou kořistí. Nemilosrdná váha ukáže číslo, nad kterým vykřikneme hrůzou. Následuje utrpení na "mučících nástrojích" v posilovně a nad zelenými lístky salátu doma na talíři. Ty však hlad neutiší a špatnou náladu ještě vyostří.

Ponorková nemoc

A protože venku je zima, tma, mráz a závěje, lidé jsou nuceni trávit většinu času doma. Bývají tudíž pochopitelně bez nálady a, jak se lidově říká, lezou si krkem. Psychologové tento stav nazývají ponorkovou nemocí. Vzhledem k prosinci, který byl plný rozmíšek, jsou partneři nabití negativní energií. Přijdete domů a máte chuť se pořádně pohádat, protože "starej" zase udělal něco, co těžce nesete. Někdy stačí, že se jen zatvářil jinak, než si představujete. V tom případě máte onu obávanou "ponorku." Buďto se vám podaří vítězně vyplout na hladinu, anebo váš vztah ztroskotá, jak už tomu tak ostatně v lednu bývá.

Mohlo by vás také zajímat:

autor: em

Sdílejte článek
Štítky láska Vánoce vztahy finance hádka leden rozchody

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.