Celebrity

10. března 2023 18:30

Eliška Reiglová

Sharon Stone i po šedesátce ví, že je sexy. Ve čtyřiceti ale brečela před zrcadlem

Herečka Sharon Stone, která letos slaví 65. narozeniny, patří k nezapomenutelným legendám Hollywoodu, a to především díky extrémně žhavé scéně ve filmu Základní instinkt, v němž přehazuje nohu přes nohu. Sama sebe nepovažuje za sexsymbol a nepřikládá váhu tomu, že si to o ní myslí jiní. Přiznává ovšem, že si stále připadá přitažlivá, a lidé podle ní zbytečně přehlížejí smyslnost stárnutí.

Sharon Stone se stala velkou filmovou hvězdou v 90. letech. V minulosti už mnohokrát mluvila o tom, že rozjezd její herecké kariéry byl komplikovaný. Filmovému průmyslu vládli muži, a aby se dokázala prosadit, nestačilo mít jen hezkou tvář. „O obsazení rozhodovali podle toho, zda nás shledávali o*ukatelnými,“ napsala herečka ve své knize.

Čtěte také: Sharon Stone prý svůj klín odhalit nechtěla. Věděla, do čeho jde, zdůrazňuje režisér

I přes všechny překážky se dokázala do Hollywoodu probít a stala se sexsymbolem, byť jí samotné to nepřipadá jako pocta. Za sexbombu se nepovažuje, dobře si ale uvědomuje kvality, díky kterým ji fanoušci takto začali titulovat.

Stárnutí není konec

Oblíbená herečka je inspirativní ženou, která se s věkem nepřestala schovávat. Tabu pro ni naopak není ani lehká nahota, čímž dokazuje, že věk není limitující, pokud se o sebe člověk stará a nenechá se připravit o sebevědomí už jen přemýšlením nad tím, o co s přibývajícím věkem může přicházet. Pojem sexsymbol neuznává, za sexy se ale považuje.

Čtěte také: Krainová, Bendová či Klum. Známé ženy, které letos slaví 50 a nikdo jim to nevěří

„Být sexy, to je něco úplně jiného. A ano, vím, že jsem stále sexy,“ řekla Sharon Stone v rozhovoru pro magazín Vogue. „Musíte si sednout a dobře se na sebe podívat, obzvlášť když stárnete a váš obličej se mění. Lidé se změn z nepochopitelného důvodu bojí,“ prozradila.

„Lidé si myslí, že když se mění, něco ztrácejí. Nechápou, že něco naopak také získávají. Umění důstojného stárnutí spočívá v nedokonalostech. Jsou sexy a smyslné,“ popsala herečka otevřeně svůj názor na změny lidského těla a tváře s věkem.

Těžká cesta k přijetí

Přestože nyní je přístup Sharon Stone inspirací pro mnoho žen, které se na stárnutí připravují nebo už jím prochází, sama k němu musela dospět. „Po čtyřicítce jsem se několikrát zavřela v koupelně s lahví vína a říkala jsem si, že odtamtud nevyjdu, dokud se sama se sebou nesmířím,“ prozradila.

Čtěte také: Zdrcená Sharon Stone. Herečka přišla o mladšího bratra, ve videu se rozplakala

„Zkoumala jsem svůj obličej i tělo v zrcadle a mohla jsem si oči vyplakat. Říkala jsem si, že teď prostě zestárnu, a nevěděla jsem, co s tím dělat, jak to přijmout. Stárnutí je proces a je vlastně požehnání se ho dočkat. A já požehnaná jsem,“ dodala jedna z největších hollywoodských hvězd své doby.

Sdílejte článek
Štítky film narozeniny Hollywood stárnutí herečka Základní instinkt sexuální symbol Sharon Stoneová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.