Snář

15. října 2023 10:07

Michaela Maršálová

Zuby ve snu

Co znamená, když se vám zdá o zubech? Vypadly vám, museli jste k zubaři, máte je černé, děravé, bolavé nebo jste snad ve snu dostali zubní protézu? Přečtěte si podrobný výklad snů.

Když se někomu zdá o zubech, zpravidla zpozorní. Není tajemstvím, že pokud se ve snu objeví akcent zubů, jedná se o nějaké znamení. Jenže jaké? Při výkladu snů se vždy musíte zaměřit na všemožné detaily, které si ze snění pamatujete. Každý detail je důležitý. Vzpomeňte si i na číslice nebo barvy, které jste ve snu zaznamenali.

Obecně jsou zuby symbolem vitality, energie, síly a vůle prokousat se životem. Vidět je ve snu ale může také znamenat útok či lapení něčeho. Vidíte-li ve snu zuby, nacházíte v sobě vnitřní sílu něco zpracovat. Zuby mohou symbolizovat i zbraně či potenci.

Zuby vypadly

Ztráta zubů symbolizuje ztrátu vitality. Pokud vám ve snu vypadnou zuby, může to ale též znamenat, že se necítíte v bezpečí nebo že se bojíte udělat nějaké rozhodnutí. Pokud při vypadnutí zubů krvácíte, v reálném životě ztratíte někoho blízkého. Pokud ve snu spadnete a následkem toho přijdete o zuby, ve skutečném životě neuspějete v dosažení stanovených cílů (nebo se tak již stalo). Pokud se vám zdá o padajících zubech, ve skutečném životě vás může oklamat blízká osoba.

Nejčtenější ve snářích
had zuby
svatba smrt
pavouk nevěra
pes porod
kočka těhotenství
peníze kniha
voda autonehoda
myš medvěd

Černé, zkažené, bolavé a děravé zuby

Jestli se vám zdá o zkažených zubech, máte podlomené zdraví. Také to může značit neúspěch a zhoršující se situaci, kterou nedokážete zvládnout.

Zubař

Spravuje-li vám někdo ve snu zuby, přijmete nabízenou pomoc, kterou nutně potřebujete. Pokud vám ve snu zubař vytrhne zub, ve skutečném životě přijde úleva.

Zubní protéza

Jestli máte ve snu falešné zuby, nedokázali jste někoho odhadnout.

Viklání zubů

Máte slabé spolubojovníky. Cítíte nedůvěru v sebe i okolí, došlo k odhalení zbraní. Pokud vám zub vypadne, hrozí vám kastrace, tvrdil psychoanalytik Sigmund Freud.

Zuby dopředu (předkus)

Předkus ve snu symbolizuje mužskou energii.

Zuby dozadu (zákus)

Zákus ve snu symbolizuje ženskou energii.

Některé zuby dopředu, jiné dozadu

To ukazuje na chaos, problémy a proměnlivost člověka. 

Jste bezzubí

Jestli jste ve snu bez zubů, nedokážete v reálném životě dosáhnout vytyčených cílů.

Mléčné zuby

Jestli máte ve snu mléčné zuby, chcete něčeho dosáhnout, ale necítíte se na to dost zralí.

Zlaté zuby

Třpytivý chrup ve snu značí bohatství.

Zuby se lámou

Křehkost zubů ve snu odkazuje na vaši citovou křehkost v reálném životě.

Čistíte si zuby

Jestli si ve snu čistíte zuby, jste přehnaně pečliví.

Trhat zuby

Pokud někdo ve snu trhá zuby vám, budete vtaženi do cizích problémů. Pokud někomu trháte zuby vy, někomu něco odcizíte nebo budete těžit z něčí tíživé situace. Podle zakladatele psychoanalýzy a vykladače snů Sigmunda Freuda trhání zubů ve snu odkazuje k cestování.

Zlomený zub

Zlomený zub ve snu značí podlomené zdraví.

Snář

Snář - výklad snů online

Napište jedním slovem, o čem se vám zdálo

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.