Snář

15. října 2023 10:07

Michaela Maršálová

Pavouk ve snu

Co znamená, když se vám zdá o pavoucích? Jsou černí, červení, hnědí, žlutí, máte je ve vlasech? Zjevila se vám ve snu tarantule? Přečtěte si podrobný výklad snů.

Při výkladu snů byste se měli zaměřit na všechny detaily, na které si po probuzení vzpomenete. Kdo tam s vámi byl, jaké jste viděli číslice, jakou jste cítili vůni, bylo něco netradičně zbarvené? To vše je pro výklad důležité, nejen co se týká snů o pavoucích. I v tomto případě si vzpomeňte na drobnosti. Byl pavouk, který se vám vkradl do snu, černý, hnědý nebo žlutý? Šimral vás svýma osmi nohama ve vlasech, nebo vás rovnou kousnul? A byl maličký, nebo velký jako stodola? To vše hraje při výkladu snů roli.

Je jasné, že v tomto případě je zásadní to, jaký máte k pavoukům reálný vztah. Někdo se jich štítí, jinému nevadí a další tento hmyz s osmi očima miluje. Existují i tací, kteří mají tak zvanou arachnofobii, tedy strach z pavouků. Takoví lidé při spatření pavouka úplně šílí a jsou schopni velmi iracionálního chování i při pohledu jen na drobného pavoučka, natož při střetu s větším kouskem.

Sny o pavoucích se bohužel zdají spíše právě těm, kdo se jich bojí. Symbolizují totiž strachy a problémy, které jedinec řeší nebo neřeší. Pavouk může představovat i vlastnosti, jako jsou trpělivost (trpělivě čeká na kořist), předvídavost, lstivost nebo krutost (nemilosrdně zabíjí).

Nejčtenější ve snářích
had zuby
svatba smrt
pavouk nevěra
pes porod
kočka těhotenství
peníze kniha
voda autonehoda
myš medvěd

Slavný psycholog Sigmund Freud, který se též zabýval výklady snů, tvrdil, že pavouk ve snech je symbolem falické matky, z níž máme strach; takže strach z pavouků vyjadřuje strach z incestu s matkou a zděšení z ženských pohlavních orgánů“. Psychoterapeut a zakladatel analytické psychologie Carl Gustav Jung pavouka ve snu nazýval stínem, který představuje temnou (stinnou) stránku naší osobnosti. Staří Slované viděli ale v pavoukovi ve snu posla dobrých zpráv.

Černý pavouk

Podle Freuda černá barva patří tmě, smutku, zániku a smrti. Je to také barva vzdoru a protestu a symbolizuje vnitřní konflikty. Je to též barva tajemství, ale i černých myšlenek. Někdy to ale naopak může být barva pokory, skromnosti a odříkání.

Hnědý pavouk

Sigmund Freud tvrdí, že hnědá je barva země, materiálních hodnot a tělesnosti. Vyhledávají ji podle něj lidé, kteří touží po odpočinku, a odmítají ji ti, kteří se chtějí odlišit od průměru.

Žlutý pavouk

Žlutá podle Freuda působí povzbudivě, zářivě a bezprostředně a symbolizuje očekávání a naděje do budoucnosti. Pokud ale byly naděje zmařeny, žlutá symbolizuje pokrytectví, zklamání a nedůvěru.

Červený pavouk

Červená představuje krev, oheň, životní sílu, aktivitu, potěšení z činnosti a plodnost, ale i agresivitu a násilí. Odmítání červené může být podle Freuda příznakem nedostatku sil, pasivity, pocitu únavy a vyčerpání.

Ve vlasech

Vlasy symbolizují vitalitu i image. Jestli máte ve snu pavouka ve vlasech, trpíte strachem, že někdo nebo něco ničí vaši dobrou náladu nebo vzhled.

Tarantule

Tarantule ve snu bohužel není dobré znamení. Značí problém, který bude třeba překonat.

Kousnutí

Kousnutí pavoukem ve snu značí zásah do života. Pokud vás ve snu kousne černá vdova, čekají vás nevyhnutelné ztráty.

Velký pavouk

Pavouk ve snu může být velký jako sekáč nebo tarantule, ale i obrovský jako dům. Pokud vy si myslíte, že je velký, tak velký skutečně je. Velikost pavouka symbolizuje velikost problému, který řešíte, nebo se ho naopak snažíte nevidět. Pokud se o velkém pavoukovi zdá ženě, v jejím životě se objevila vlivná osoba, která z ní čerpá energii. Gigantický pavouk přináší štěstí.

Malý pavouk

Zdálo se vám o malém pavoučkovi? Někdo vás za zády pomlouvá. Možná vás čeká nepříjemný rozhovor.

Pavouk leze po těle

Leze-li po vás ve snu pavouk, v životě se vám děje něco, co je vám krajně nepříjemné.

Pavučina

Pavouci tkají síť, což značí inteligenci a tvůrčí potenciál, i když do dní chytají oběti a ty potom zabíjejí a jedí. Pavučina ve snech symbolizuje síť složitých vztahů i omezení vaší svobody. Pavoukem v síti může být autorita, tedy rodiče nebo třeba šéf. Pavučina představuje i síť překážek, na které ve skutečném životě narážíte. Pokud ve snu pavučinu odstraňujete, chcete se něčeho zbavit i ve skutečnosti. Je-li pavučina tmavá, máte ve své blízkosti někoho, na koho byste si měli dávat pozor.

Pavouk v posteli

Postel je intimním prostředím. Najdete-li ve snu pavouky v posteli, máte pocit, že někdo narušuje vaši intimitu. Někdo nerespektuje vaše soukromí.

Být požíraný pavoukem

Tohle je opravdová noční můra. Pavouk se do vás zabodává svými kusadly a vysává z vás život a vy sebou mrskáte, ale není úniku. Asi vás nepřekvapí, že tento děsivý sen projektuje skutečnost, ve které vás čeká nepříjemný úkol, před kterým nelze utéct.

Zabít pavouka

Zabili jste ve snu pavouka? Razantně vyřešíte problém, který vás tíží. Také se můžete utkat se svým nepřítelem.

Hodně pavouků

Zdálo se vám o hodně pavoucích? Byli všude kolem, jako by pršeli z nebe? To značí, že je toho na vás moc a vy nevíte, jak z toho ven. Máte toho na svých bedrech hodně naloženo.

Pavouk za vámi utíká

Pronásleduje vás ve snu pavouk? Výklad snu je jednoduchý. Snažíte se utéct před problémem, nemáte svůj život pod kontrolou.

Vidíte pavouka doma

Vidíte ve snu doma pavouka? Dozvíte se důležité zprávy o příbuzných.

Vidíte pavouka v neznámém sklepě

Zdálo se vám, že jste v tajemné místnosti, nejspíš ve sklepě, kde jste nikdy nebyli, a musíte tam čelit pavoukovi? Někdo vám svěří tajemství, které budete muset střežit jako oko v hlavě.

Vidíte pavouka v práci

Vidět ve snu pavouka v práci ukazuje na kariérní postup. Pokud však pavouka ve snu zabijete, ztratíte šanci na postup vlastní vinou.

Snář

Snář - výklad snů online

Napište jedním slovem, o čem se vám zdálo

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.