Snář

15. října 2023 10:07

Michaela Maršálová

Pes ve snu

Pes je nejlepší přítel člověka, říká se. Co znamená, když se vám zdá o psovi? Je zraněný, hladíte ho nebo má štěňata? Přečtěte si podrobný výklad snů.

Pes představuje ochranitelství, věrnost, bezpečí a stabilitu. V pozitivních souvislostech nás pes chrání, nenechává nám ublížit, symbolizuje věrného přítele či autoritu. V negativních nás něco nebo někdo ohrožuje a uplatňuje na nás svoji agresivitu. Pes ve snu též ukazuje na někoho, kdo umí vycenit zuby, kousnout, pokud se nebudeme chovat podle jeho představ. Způsob a chování psa ve snu odráží naši psychickou situaci, chování, náladu a reflektuje náš postoj k autoritám, především mužského pohlaví. 

Podle psychoanalytika a vykladače snů Sigmunda Freuda jsou divoká zvířata ve snu symboly vášně. Představují vášnivé pudy i pudy osob, kterých se snící bojí. Divoké zvíře ve snu podle Freuda také často symbolizuje zlého otce (například zlý pes).

Hladit psa

Jestli ve snu hladíte psa, ve skutečnosti toužíte vrátit se do dětství. Jiný výklad hovoří o touze po sexu.

Nejčtenější ve snářích
had zuby
svatba smrt
pavouk nevěra
pes porod
kočka těhotenství
peníze kniha
voda autonehoda
myš medvěd

Zraněný pes

Zraněný nebo nemocný pes ve snu symbolizuje zanedbávané přátelství.

Mrtvý pes

Jestli se vám zdá o mrtvém psovi, ztratili jste něco, co vám dávalo pocit jistoty.

Štěňata

Štěňátka ve snu znamenají, že toužíte po dítěti nebo toužíte po tom stát se opět malým dítětem. Štěňata též symbolizují pocity radosti a těšení se. 

Černý pes

Černý pes značí strach, obavy a temné vášně, ale i schopnost přijmout vlastní animální stránku osobnosti. Může jít i o snahu vyrovnat se se sexuální stránkou vlastního otce. 
 

Hnědý pes

Hnědá je barva země, materiálních hodnot a tělesnosti. Vyhledávají ji lidé, kteří touží po odpočinku, odmítají ti, kteří se chtějí odlišit od průměru.

Velký pes

Velký pes ve snu symbolizuje autoritu (často otce), která nás chrání a poskytuje nám bezpečí a jistotu. 

Zlý pes

Jestli se vám zdá o zlém psovi, máte problémy s mužskou autoritou, nejčastěji s agresivním otcem. 

Kousnutí psem

Kousnutí psem ve snu odkazuje ke zranění z dětství nebo máte strach ze zranění od nějaké autority. Jedná se o projekci vašeho obranného reflexu. Něčemu se bráníte.

Snář

Snář - výklad snů online

Napište jedním slovem, o čem se vám zdálo

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.