Celebrity

21. srpna 2022 19:40

Anna Fedorov

Zapalování aut i domácí násilí. Herečka Špetlíková promluvila o divokém rozvodu rodičů

Nenechte si ujít herečku Ha Thanh Špetlíkovou v pořadu Povídej

Když byly Ha Thanh Špetlíkové tři roky, její matka odjela za prací do Česka. Budoucí herečka tak zůstala v Hanoji sama se svým otcem. Po roce se i oni vydali společně do Evropy. Místo rodinné idylky ale její rodiče čekal drsný rozvod, a několik měsíců prý dokonce prožila v cizí rodině.

Špetlíkové se po matce velmi stýskalo, a tak se těšila, až za ní s otcem poletí. „Její záměr byl přiletět do Česka, přivydělat si peníze na vlastní lékárnu a zase odletět. Ale všechno se seběhlo jinak,“ vzpomínala 33letá scénografka a kostýmová výtvarnice. Špetlíková tedy zůstala v Hanoji s otcem.

„Táta nebyl příliš citlivý ve smyslu, že by chápal dětskou psychiku. Dělal si často legraci už jenom z toho, že ukazoval prstem do nebe a říkával, že za námi letí máma, nebo když jsem nedojídala polévku, ze srandy mi vyhrožoval, že se otráví sprejem proti komárům a zůstanu sama. Můj táta byl v těchto věcech opravdu hrozný,“ doplnila mladá umělkyně s vietnamskými kořeny.

Rozvod ve znamení zapalování aut a násilí

Rok bez matky byl i kvůli tomu opravdu těžký. Proto se velmi těšila, až poletí do Česka. „Bylo to pro mě to nejdůležitější. Nevěděla jsem, do jaké země jdu a proč. Věděla jsem jenom, že jedu za maminkou,“ vysvětlila herečka, která ztvárnila hlavní roli ve filmu Miss Hanoi.

Ačkoliv byli opět všichni spolu, její rodiče šli nakonec od sebe. Otec navíc bojoval se závislostí na alkoholu. „Jejich rozvod byl divoký – od zapalování si aut po domácí násilí, kterého jsem byla svědkem. Jeden před druhým se mě snažili ukrýt a využívali mě jako manipulační nástroj. Otec mě třeba vodil několik dní po hospodách, aniž by matka věděla, kde jsem, nebo mi říkával, že mě odveze zpátky do Vietnamu. Matka mě zas dala na několik měsíců do německé rodiny,“ vylíčila Špetlíková s tím, že po psychické stránce měla docela kruté dětství.

Špetlíková už rodičům odpustila

Dnes už podle svých slov nahlíží na věc s větším odstupem. Dávné rány se totiž zahojily. „Dlouho jsem nebyla schopná rodičům odpustit, přišlo to ale samo. Najednou mi ten hlas řekl: ‚Ano, mami, odpouštím ti. Děkuji za všechno a nesoudím tě. Kdykoliv budeš potřebovat pomoct, pomůžu.‘ To samé přišlo i u otce. Dnes už se jim snažím pomáhat. Vím, že jednou budu mít vlastní děti – a chci jim být příkladem,“ dodala mladá herečka.

Ha Thanh Špetlíková se rozhovořila také o svém partnerovi a plánech na rodinu. Celý rozhovor sledujte v neděli 21. srpna v pořadu Povídej od 21:30 na CNN Prima NEWS.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.