Celebrity

28. února 2023 18:30

Vanesa Havlíková

Velké zuby a kila navíc. Jak se Karolína Kurková dostala na vrchol světového modelingu?

Karolína Kurková (39) je jednou z nejúspěšnějších topmodelek světa, které se podařilo získat ve světě modelingu uznání a celosvětovou popularitu. Stále patří k vyhledávaným tvářím a málokdo by hádal, že za rok oslaví 40. narozeniny. Jak šel čas se dnes trojnásobnou maminkou?

Karolína Kurková se narodila 28.února 1984 v Děčíně a už v 15 letech prorazila do světa modelingu. Blondýnka s modrýma očima dokáže rozzářit každou přehlídku a světoví módní návrháři ji zkrátka milují. Jako jedna z vyvolených pracovala pro věhlasnou značku Victoria's Secret a podařilo se jí dosáhnout největší mety v modelingu.

Karolína Kurková jako host Show Jana Krause:

Za úspěch vděčí kamarádce

Za svoji výšku a velké zuby se jí spolužáci smáli, ona z toho ale za pár let dokázala udělat přednosti. Vše začalo tím, když se její kamarádka náhodou rozhodla zaslat fotky mladé Karolíny do menší pražské agentury. První kontrakt tak byl na světě a o rok později, v pouhých 16 letech, se jí změnil život. Opustila svoje rodné město a odstěhovala se do New Yorku, kde začala její hvězda strmě stoupat.

Mohlo by vás zajímat: Krainová, Bendová či Klum. Známé ženy, které letos slaví 50 a nikdo jim to nevěří

Krátce poté, co se přestěhovala za velkou louži, si Karolína splnila sen snad každé modelky. Oslovila ji šéfredaktorka prestižního amerického magazínu Vogue Anna Wintour s tím, že si ji vybrala na obálku. Půvabný obličej na nejprodávanějším módním magazínu světa odstartoval mladičké blondýnce kariéru, o které se jí zprvu ani nezdálo.

Začala se procházet po molech na přehlídkách značek, jako jsou Valentino, Chanel, Louis Vuitton, Dior, Versace a spoustu dalších. V roce 2008 ji americký televizní kanál zvolil jako nejvíce sexy ženu světa. V hlasování porazila modelky jako Heidi Klum, Angelinu Jolie či Gisele Bündchen. Pomyslného modelingového vrcholu dosáhla v roce 2005, kdy působila jako andílek v nejznámější módní show Victoria's Secret.

Kvůli nemoci razantně přibrala na váze

V tu dobu byla na vrcholu kariéry a měla vše, po čem v profesním životě toužila. Jak to ale někdy bývá, nic netrvá věčně. V době její největší slávy jí byla diagnostikována snížená funkce štítné žlázy. Kvůli této nemoci z tři roky přibrala 13 kilogramů, čehož si veřejnost začala všímat.

Mohlo by vás zajímat: Hvězda seriálu Ženatý se závazky se loučí. Kvůli nemoci končí s veřejným životem

Psychicky to pro ni bylo velmi obtížné období, kdy se její největší oporou stal filmový producent Archie Drury. V roce 2009 spolu pár přivedl na svět prvního syna Tobina. O šest let později modelka porodila druhého syna Noaha. V roce 2021 poté na svět společně přivítali vytouženou holčičku Lunu.

Kromě modelingu se Karolína Kurková věnuje také charitativní činnosti a pomáhá podporovat různé dobročinné organizace. Její kariéra trvá již více než 20 let a stále patří mezi nejvýznamnější a nejoblíbenější modelky na světě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.