Jak se připravuje televizní seriál?

Šéfproducentka FTV Prima Šárka Baborovská: Jak se vytváří seriál?

Svatby v Benátkách, Cesty domů, Přešlapy... Jak se připravují tak velké televizní projekty? Co je stěžejní pro to, aby byl seriál úspěšný? Na to jsme se zeptali během první klapky seriálu Svatby v Benátkách fundované ženy, která za primáckými seriály stojí – šéfproducentky Šárky Baborovské.

Základem je dobrý nápad

Takový seriál, jako jsou Svatby v Benátkách, se podle šéfproducentky FTV Prima Šárky Baborovské musí připravovat minimálně rok dopředu. Svatby v Benátkách jsou úsměvný seriál, který by měl diváky hlavně pobavit, proto je důležité napsat vtipný scénář – o ten se postaraly skvělé scenáristky Lucie Konečná a Magdaléna Turnovská, stěžejní je však dobrý nápad. Svatby v Benátkách se točí okolo svatebního salonu, který sídlí opravdu v Benátkách, ale v těch nad Jizerou. Velké lásky se přece nemusí odehrávat hned v těch italských. I když Romea tu také najdete. Hlavní postavou seriálu je Olga, majitelka svatebního salonu a zároveň kordinátorka svateb. Olga potkává během svého vlastního životního příběhu také různé páry, které chtějí vstoupit do manželství. V seriálu tak budete mít šanci v každém dílu poznávat nové a nové postavy.

Výborné herecké obsazení

Kromě základních kamenů, kterými jsou dobrý nápad a skvělý scénář, je důležité připravit vše ostatní pro seriál. Vytvořit ateliér, ale i najít vhodný exteriér, kde se bude seriál odehrávat. Jedním z nejdůležitějších kroků je samozřejmě zajistit výborné herecké obsazení. Svatby v Benátkách dokazují, že není malých rolí, proto i v těch vedlejších uvidíte například Petra Kostku v roli krejčího, Oldřicha Víznera v roli cukráře, Janu Švandovou a další. Hlavní postavu ztvární držitelka Thálie Petra Hřebíčková, Thálii získal i Martin Kraus hrající rozpustilého zubaře, ve Svatbách se objeví i nejoblíbenější seriálová mrcha Alice Bendová stejně jako oblíbený herec Filip Blažek. Kromě příběhů mladých se v seriálu seznámíte i s osudy starší generace, kterou zastupují například seriáloví manželé Ladislav Potměšil a Hana Gregorová.

Šárka Baborovská, která stojí za přípravou celého seriálu, si už teď oblíbila některé postavy:

"Určitě je to Olga, hlavní postava seriálu, která to v životě nemá jednoduché, ale neztrácí humor. Je to silná, chytrá a vtipná ženská. V podání Petry Hřebíčkové je krásná, ale není to krása modelkovská, ta postava je hlavně strašně sympatická. Takových sympatických postav bych mohla jmenovat víc.

Máme tam paní Krejzovou, kterou hraje Alena Vránová, Ladislava Potměšila, paní Hanu Gregorovou, vynikajícího Jiřího Dvořáka a hromadu dalších. Ty role jsou vynikajícně a invenčně napsané," říká s úsměvem a dodává, že v tak náročném procesu, jako je příprava a natáčení televizního seriálu, musí všechno fungovat jako švýcarské hodinky, nikdo nesmí polevit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.