Svůj talent už nám nikdy neukáže. Zemřel legendární Jozef Pátrovič

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT X (2) – Představení Pátrovičova bratra

Ikonický Jozef Pátrovič (+82) byl slavnou talentovou soutěží spojen od první řady. Svými výstupy v show bavil celé Slovensko i Česko. Letošní ročník už to ale nestihne. Smutná zpráva o úmrtí zasáhla všechny jeho příznivce.

Ani přes veškerá nasazení nikdy nedosáhl na hlavní výhru. Pro nezdolnou vytrvalost zábavného slovenského důchodce Jozefa Pátroviče a jeho samolibé přesvědčení o svých uměleckých kvalitách dokonce vzniklo ocenění Zlatý Pátrovič, soška, kterou Jakub Prachař s oblibou předává stejně smýšlejícím soutěžícím.

Letos už si ale obdivuhodný chlapík, který se rozhodl prorazit až v sedmdesáti letech, nezasoutěží. Smutnou zprávu o jeho úmrtí, k němuž došlo v pátek 3. listopadu v Prievidzi, potvrdil slovenskému deníku Nový Čas starosta obce Lipovník, odkud Josef Pátrovič pocházel. Jak informoval jeho manažer na sociální síti, zemřel doma na zástavu srdce v kruhu nejbližší rodiny.

Josef Pátrovič se nevzdával

Arogantním vystupováním a neochvějným přesvědčením o svém pěveckém nadání upoutal hned v první řadě show Česko Slovensko má talent, kterou aktuálně můžete sledovat každou neděli večer na Primě. Přestože do dalšího kola tehdy nepostoupil, nevzdal to. S železnou pravidelností se objevoval každý rok a neústupně to zkoušel znovu a znovu.

„Jste moje životní kotva,“ vyznal se například během devátého ročníku Jakub Prachař Jozefu Pátrovičovi s tím, že ač už několikrát tvrdil, že má problémy jak s krátkodobou, tak dlouhodobou pamětí, na Jozefa nezapomene nikdy. Ten mu na oplátku slíbil, že pokud se bude těšit dobrému zdraví a uskuteční se i desátý ročník soutěže, opět dorazí. Svůj slib dodržel.

Čtěte také: Ildiko zaskočí Jara Slávika. Jste můj nevětší životní vzor, vyzná se producentovi

Minulý rok porotce udivil skromností a laskavým přístupem. Na oplátku na něj také čekalo jedno překvapení. V pořadu se potkal s údajným ztraceným bratrem. Ve skutečnosti se však jednalo o dokonale maskovaného slovenského rappera Rytmuse, který svou proměnou šokoval jak diváky, tak zejména manželku a moderátorku show Jasminu Alagič Vrbovskou.

Na pódiu už ale Jozefa bohužel víckrát neuvidíme. Loňské vystoupení okořeněné domnělým nevlastním bratrem bylo jeho posledním. K úmrtí se na svém instagramovém účtu vyjádřil obávaný kat Jaro Slávik. „S Jozefem odchází kus naší televizní relace. Odpočívej v pokoji,“ napsal v příspěvku, který přesdílela také porotkyně Marta Jandová.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 12. 2023

Tento den je vhodný pro vyjádření vašich pocitů. Tím, že o problému budete mluvit nahlas, se nakonec domluvíte na řešení. Tím, že to, co se vám honí hlavou, externalizujete, se problém nějak snáze zvládne. Držet vše v sobě mu dává jen velmi málo prostoru k pohybu. Jste blíž řešení, než si myslíte. Najděte svůj hlas a odpověď si najde vás.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.