Celebrity

13. listopadu 2023 09:19

Žaneta Dernerová

Učitelka s ADHD je na hranici geniality. Zpěvem oslnila Jara Slávika i rappera Ega

Učitelka s ADHD – Česko Slovensko má talent XI (11)

Čtyřiadvacetiletá učitelka na základní umělecké škole Anna Slížová nevzpomíná na svá školní léta s poruchou ADHD zrovna v nejlepším. Proto jde sama žákům příkladem. I kvůli nim se přihlásila do talentové show, v níž zcela ohromila. A to natolik, že ji rapper Ego poslal stisknutím Zlatého buzzeru přímo do finále. Podívejte se na extra ukázky.

Anna Slížová zpěv jednoduše miluje. Je pro ni smyslem života. Jak sama říká, zpívá srdcem. I do talentové soutěže to prý přišla zkusit jen tak pro radost. Zálibu a nadšení předává také svým žákům v základní umělecké škole, kde pracuje jako učitelka. Její povolání ji baví a naplňuje, zároveň dává možnost přistupovat k dětem individuálně a každého osobně poznat. Sama moc dobře ví, jak je to cenné.

V dětství to totiž s diagnózou ADHD neměla moc snadné. Proto je teď jejím cílem být lepším člověkem a učitelem, než s jakými se ona na základní škole setkala. „Nechci nikoho odsuzovat, snažím se najít si k žákům cestu,“ svěřila se Anna.

ADHD je vrozená neurovývojová porucha pozornosti, často spojená s hyperaktivitou. Okatá učitelka s ní bojuje i v dospělosti, čehož si všimli v show Česko Slovensko má talent, na kterou se můžete těšit opět v neděli večer na Primě. Zaujala je totiž její zrychlená mluva. „Já to mám taky, ale bojuju s tím,“ povzbudil Annu porotce a čtyřicátník Jakub Prachař.

Porucha ji však u zpěvu nijak neomezuje. Její vystoupení s písní Time to Say Goodbye od Andrea Bocelliho a Sarah Brightman bylo fantastické a ohromilo nejen diváky v bratislavské Incheba Expo aréně, ale i porotu. „To byla taková exploze. Vy jste na hranici geniality,“ vysekl jí poklonu obávaný kat Jaro Slávik poté, co Anně celý sál tleskal vestoje a dohnal ji bouřlivými ovacemi k slzám. Na její perfektní číslo se můžete podívat také zpětně, a to online na prima+. „Konečně talent. Máte dokonale zpracovanou techniku. Bylo to zabijácké,“ chválil soutěžící speciální pátý porotce, slovenský rapper Ego. Právě on stiskl Zlatý buzzer a poslal skromnou Annu přímo do velkého finále talentové soutěže.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 12. 2023

Tento den je vhodný pro vyjádření vašich pocitů. Tím, že o problému budete mluvit nahlas, se nakonec domluvíte na řešení. Tím, že to, co se vám honí hlavou, externalizujete, se problém nějak snáze zvládne. Držet vše v sobě mu dává jen velmi málo prostoru k pohybu. Jste blíž řešení, než si myslíte. Najděte svůj hlas a odpověď si najde vás.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.