Celebrity

22. prosince 2022 19:15

Marie Makovská

Padesátnice Vanessa Paradis byla nejdelší láskou Johnnyho Deppa. Přesto se nikdy nevzali

Francouzská modelka, zpěvačka a herečka se proslavila už ve svých čtrnácti letech, kdy s písní Joel le taxi odsunula z prvního místa francouzské hitparády dokonce samotnou Madonnu. Půvabná umělkyně prožila svůj nejdelší vztah s Johnnym Deppem, a přestože se nikdy nevzali, cítili se jako manželé.

Hudební kariéra, kterou Vanessa Paradis odstartovala už v pubertě, pokračuje mnoha alby a koncertními turné dodnes. Filmovou kariéru odstartovala v roce 1989 filmem Noce Blance (Sňatek bez domova), za roli v tomto filmu získala rok nato prestižní cenu César pro nejnadějnější mladou herečku. Dále pokračovala třeba ve filmech Elisa (1995), kde si zahrála po boku slavného Gérarda Depardieu nebo ve známém filmu Dívka na mostě (1999). Zviditelnila se už v raném mládí i díky reklamě na parfém Coco Chanel (1991).

Vztahy Vanessy Paradis

Po celou dobu své kariéry je Vanessa Paradis známá nejen svými uměleckými počiny, ale i díky partnerským vztahům. Na začátku 90. let například chodila s Lennym Kravitzem (58), který jí napsal většinu skladeb a produkoval její album Vanessa Paradis (1992).

Setkání s Johnnym Deppem

Přes 30 let oslňuje společnost svýma hlubokýma očima, výrazně tvarovanými rty a úsměvem s mezírkou mezi předními zuby. Těmi nejspíš zapůsobila i na Johnnyho Deppa (59), se kterým randila od roku 1998, kdy se poprvé setkali v hotelu Costes v Paříži při natáčení filmu Devátá brána od Romana Polanského. „Měla na sobě šaty s odhalenými zády. Díval jsem se na její záda a krk, v ten moment se otočila a bum, já viděl její oči...Věděl jsem, že můj život svobodného muže právě skončil. Nedokážu přesně popsat ten pocit, co to bylo, když jsem ji potkal. Viděl jsem ji v místnosti a ptal se sám sebe, co se to se mnou děje,“ citoval Hollywood Reporter Johnnyho Deppa.

Nečekaný rozchod

Zdálo se, že bude jejich vztah sluncem zalitý. V roce 1999 se jim narodila dcera Lilly-Rose Melody Depp a o tři roky později syn John Christopher Depp III. „Lidé říkají, že bychom se měli vzít, ale my o tom moc nemluvíme,“ řekla Vanessa. „Jsem víc vdaná, než kdokoli jiný může být – máme dvě děti. Možná jednoho dne, ale je to něco, bez čeho se opravdu obejdu,“ prohlásila kdysi pro časopis Elle UK. Dvojici, která působila jako pro sebe stvořená, ale nakonec definitivně rozdělil v roce 2012 Deppův románek s herečkou Amber Heard (36). Seznámil se s ní v roce 2011 při natáčení filmu Rumový deník a o čtyři roky později se vzali.

Od roku 2016 Vanessa žije s francouzským spisovatelem, hercem, scenáristou a režisérem Samuelem Benchetritem a od 2018 jsou manželé. Na Deppa ale nezanevřela a postavila se za něj v době souzení s Amber Heard, jež ho obvinila z domácího násilí. „Za celá ta léta Johnnyho znám jako laskavého, pozorného, štědrého a nekonfliktního člověka a otce,“ uvedla. „Obvinění paní Heard nemají nic společného s Johnnym, se kterým jsem žila já. Z mnohaleté zkušenosti mohu říct, že ke mně nikdy nebyl násilnický nebo hrubý,“ zakončila svou výpověď.

Stále úspěšná

V roce 2016 Vanessa získala nejvyšší francouzské ocenění (Legion of Honor) za své úspěchy. Za další dva roky vydala nové album Les sources. V roce 2019 pak řadu samostatných singlů a stále se podílela na promování produktů Chanel. A jen tak pro zajímavost, její legendární taxikářka „Joe“ z prvního singlu je založena na skutečné osobě jménem Maria José Leão dos Santos narozené v Portugalsku, která prchla ze své vlasti do Francie v 70. letech kvůli své sexualitě. Padesátiny Vanessa Paradis oslaví v krásné datum 22. 12. 2022, doufejme, že si oslavy užije a přejeme spoustu dalších úspěchů!

Johnny Depp si to namířil i do Prahy a byla to velká událost:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.