Celebrity

11. března 2023 06:45

Karolína Oehmová

Veronika Žilková popsala, na co kariéristky loví mocné muže. Srnčí oči nestačí, říká

7 schodů k moci - Veronika Žilková se vyjádřila k politikům

Mnoho let byla manželkou člena vlády. Nyní hraje v seriálu, který je inspirovaný politickým prostředím. Veronika Žilková (61) popsala svět plný korupce, intrik a kariéry chtivých žen, které jsou schopné jít přes mrtvoly.

Oblíbená herečka Veronika Žilková ztvárnila v seriálu popisující cestu Aničky z venkovské hospody do vysokých pater politiky výraznou roli – vedoucí parlamentní jídelny Ivanu Šustrovou. Při popisu své postavy se vyjádřila, jak ona vidí politický, pro mnohé tajemný svět.

„Myslím, že příběhů mladých dívek, které se rozhodnou svůj kariérní postup hnát přes postel, je po celém světě mnoho. V některých zemích, když praskne kauza o milence vysoce postaveného státního úředníka, tak se to samozřejmě okamžitě řeší jako morální poklesek. Naše společnost to poměrně toleruje,“ prozradila svůj názor Žilková.

Kariéry chtivé slečny dostanou mocné muže na oči srn, říká Žilková

Je možné, že divákovi bude příběh, kterým je tento seriál inspirovaný, povědomý. Ovšem podobnost s hlavní aktérkou může být shodná s mnoha ženami na tomto světě. „Ano, ten příběh znám. A tyto dívky se neustále v tomto prostředí pohybují, protože je mnoho ambiciózních slečen, které použijí tento postup vzhůru. Ty kariéry chtivé slečny mocné muže dostanou na jakousi křehkost, hranou falešnou bezradnost a oči srn. Ti muži, kteří prošli chutí k moci a bývají velmi dobře finančně zajištěni, mají rádi tyhle laně, které se pak často promění v to, co si přinesou domu, a následně koukají. Mocní muži mají pro tento typ zlatokopek jakousi přitažlivost, je to takové afrodiziakum. Tak to prostě na světě je, nejenom v české společnosti,“ vysvětlila svůj pohled na příběh seriálu Sedm schodů k moci a reálný svět Veronika Žilková.

Moc je něco omamného. Je těžké tomu nepodlehnout a myslím si, že vlastně téměř všichni podlehnou.

K tématu zlatokopek čtěte také: Zlatokopka versus fajn holka do nepohody! Která je na tom líp?

Politika vyžaduje tvrdé lokty a schopnost hrátek

Sama Žilková má k politice mnohem blíž než třeba její kolegové, jelikož se v tomto prostředí mnoho let pohybovala. „To není žádné tajemství, že jsem byla mnoho let manželka člena vlády, takže říkat, že slovo politika či parlament je pro mě cizí, by byla lež. To politické prostředí přitahuje lidi, kteří musí mít pro to nějaké předpoklady, protože politika vyžaduje tvrdé lokty a schopnost hrátek. Je to prostředí, které jsem velmi ráda opustila a vím, že už se do něho nikdy nevrátím,“ prozradila Veronika Žilková, která byla dlouhá léta manželkou Martina Stropnického.

Právě na základě svých zkušeností s politiky je ráda, že už tento svět nemusí sdílet. „Myslím si, že po zhlédnutí tohoto seriálu se mnoha divákům i voličům otevřou oči. A upřímně je jedno, za kterou politickou stranu ten politik je. Prostě ta moc je něco omamného. Je těžké tomu nepodlehnout a myslím si, že vlastně téměř všichni podlehnou,“ svěřila se herečka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.