Celebrity

11. července 2022 08:50

Vanesa Havlíková

Victoria Beckham zakázala dceři sociální sítě. Chce ji chránit před ponížením

Zpěvačka a manželka slavného fotbalisty Davida Beckhama (47) Victoria Beckham (48) se společně s mužem obávají o svou desetiletou dceru Harper. Kvůli strachu z hanobení těla malé dcery jí rodiče raději zakázali používat sociální sítě, aby tak předešli případným narážkám na její postavu.

Body shaming neboli ponižování, posměch či narážky namířené na cizí těla jsou jednou z běžných forem kyberšikany. Ve světě se mnoho mladých dívek porovnává s ostatními, a cítí se tak méněcenně z důvodu nespokojenosti s vlastním tělem.

Podívejte se na záběry z pompézní svatby syna Beckhamových Brooklyna:

Tělo se postupně mění

Dceři Davida a Victorie Beckhamových je teprve 10 let, už nyní se ale rodiče chtějí vyvarovat toho, aby jejich holčička používala sociální sítě, protože se v dnešní době čím dál více mladých dívek potýká s problémem body shamingu.

„Harper nemá sociální sítě, takže si s body shamingem zatím nemusíme dělat starosti. Když ale vidím, jak lidé dokážou být krutí, ano, opravdu mě to znepokojuje. Je ve věku, kdy se její tělo začne měnit,“ popsala Victoria Beckham v rozhovoru pro australský Vogue.

V tomto věku je podle Victorie nejdůležitější, aby jako rodina hodně komunikovali a aby se desetiletá Harper obklopovala milými přáteli. „Je to ale docela děsivé, nebudu lhát,“ dodala módní návrhářka. Zmínila také, že její jediná dcera nespěchá s dospíváním a ráda se obléká „dle svého věku“.

Harper neschvaluje mamince minisukně

Líčení u velmi mladých dívenek dnes obecně není považováno za velkou výstřednost. Doba se za několik let proměnila v mnoha ohledech. Dívky se mnohdy snaží vypadat starší a chtějí se zkrátka více líbit. Malá Harper ale podle slov své matky do této skupiny nepatří, s líčením si hlavu neláme a nenosí ani vyzývavé oblečení.

„Nepatří k těm dětem, které chodí ven nalíčené a v crop topu,“ řekla Victoria. V rozhovoru dokonce prozradila, že jí Harper neschvalovala minisukně, které nosila během svého působení v dívčí skupině Spice Girls. „Vlastně mi nedávno řekla: ,Mami, viděla jsem nějaké tvé fotky, když jsi byla ve Spice Girls, a ty tvoje sukně byly prostě nepřijatelné. Byly příliš krátké,‘“ dodala bývalá Posh Spice v rozhovoru pro Vogue.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 6. 2023

Berani, kdybyste měli ve firmě na starosti personální oddělení, začali byste dnes kompletně měnit náborový proces. Zaměřili byste se spíše na lidský faktor než na diplomy a ocenění, kterými lidé mávají na důkaz svých schopností. Důvěra v lidi v kombinaci s důvěrou ve vlastní instinkty by se vám mohla vyplatit více, než si dokážete představit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.