Celebrity

6. března 2022 06:12

David Laštovka

Vlastimil Bedrna se netajil slabostí pro ženy. Svedl Hegerovou i manželku Kopeckého

Osud se s hercem a dabérem slavné animované postavy Homera z amerického seriálu Simpsonovi Vlastimilem Bedrnou rozhodně nemazlil. Přežil syna, který tragicky zemřel krátce před svou svatbou, po mrtvici ochrnul a posledních dvanáct let života byl odkázán na pomoc druhých. Celý život měl zároveň slabost pro ženy a mezi jeho milenky patřily například Hana Hegerová či žena Miloše Kopeckého. Od jeho smrti uplynuly čtyři roky.

Vlastimil Bedrna během života musel překonat několik tragédií. Jeho syn z prvního manželství krátce před svojí svatbou nešťastně zemřel. Když se koupal, otrávil se plynem z ohřívače vody. „Tenkrát jsem pochopil, že smrt je třeba brát jako součást života,“ vzpomínal herec. Sotva pochoval syna, lékaři jeho druhé manželce, herečce Laďce Kozderkové, se kterou v té době žil a měl s ní dceru Vlastimilu, diagnostikovali rakovinu děložního čípku.

Po mrtvici prožil dvanáct let bezmoci a utrpení

Zákeřné chorobě podlehla za několik měsíců. Těsně před svou smrtí podepsala v nemocnici reverz a chtěla odvézt na Vinohradský hřbitov. Uklidila tam rodinný hrob, aby – jak mu tehdy sdělila – šla do čistého. „Po tom, co se stalo, jsem dost často přemýšlel, jak odejdu já... Svůj konec si neumím představit jinak než na cestě do divadla. Buď na zkoušku, nebo na představení,“ svěřil se Bedrna během oslav svých sedmdesátých narozenin.

Sedm let nato ho ovšem postihla mrtvice, ochrnul na polovinu těla a skončil v léčebně dlouhodobě nemocných odkázán zcela na pomoc druhých. Tam prožil posledních dvanáct let života. Svůj osud ale nesl velmi statečně. „Snažím se být pořád nad věcí, veselý a radovat se z maličkostí. Jen mi je líto, že moji kamarádi a kolegové mě nepřijdou navštívit. Na nikoho se ale nezlobím, nikomu nic nezazlívám. Třeba si někteří myslí, že už ani nežiju. Dnes je doba složitá, každý toho má hodně a mají co dělat se sebou, aby se uživili,“ říkal s pochopením pouhý měsíc před smrtí. Odešel pokojně – usnul a už se neprobudil.

Jeho milenkami byly Hana Hegerová i žena Miloše Kopeckého

Ač se to nezdá, Vlastimil Bedrna byl v mládí velký proutník. Sám přiznával, že své manželky, včetně Laďky Kozderkové, občas podváděl. „Maličko jsem zlobil. Ženské se mi prostě vždycky líbily a měl jsem pro ně slabost,“ svěřil se. Mezi jeho lásky patřila například šansoniérka Hana Hegerová. „Jak já jsem ji miloval! To pro mě nebyla jen kolegyně, byla to i milenka,“ vzpomínal herec a dabér animované postavy Homera ze seriálu Simpsonovi, který každý den vysílá Prima COOL. Postavičku namlouval deset let, dokud mu to zdraví dovolovalo.

Bedrna dokonce svedl i poslední manželku hereckého kolegy Miloše Kopeckého Janu. Seznámili se v Divadle Na zábradlí. „Při práci mezi mnou a Bedrnou vznikla náklonnost. Zpočátku platonická. Milda o vztahu věděl a zpočátku nežárlil. Když jsem mu ale řekla, že se rozvedu a vezmu si Bedrnu, řekl mi: Tůdle! Ty jsi moje!“ přiznala Jana Kopecká v knize Můj život s Mildou.

Zdroj: magazín Sedmička, archiv autora


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.