Celebrity

14. března 2023 15:50

David Laštovka

Viktor Preiss vyrůstal v dětském domově. Manželku miloval dřív, než ji potkal

Zákony vlka (1) – Vilk zasahuje

Herec Viktor Preiss, který oslavil 76. narozeniny, už od raného věku neměl život jednoduchý. Zatímco jeho vrstevníci byli obklopeni milujícími rodiči, on skončil v dětském domově. Životní lásku, herečku Janu Preissovou (75), si našel už na studiích a žije s ní dodnes. V manželství však museli překonat vážnou krizi.

Na dětství Viktor Preiss nemá zrovna ty nejlepší vzpomínky. Po bouřlivém rozvodu svých rodičů, kteří se nedokázali dohodnout ani na tom, u koho z nich zůstane, skončil v dětském domově. Pobýval v několika zařízeních, nejdéle v Pyšelích.

Čtěte také: Temné vzpomínky. Konvalinková, Preiss i David skončili kdysi v dětském domově

I přesto všechno se dokázal dostat na gymnázium, které absolvoval s vyznamenáním. Během studií psal a kreslil do školního časopisu, věnoval se recitaci a účinkoval v ochotnickém kroužku. Už jako mladý se musel starat sám o sebe, což byla pro život možná ta nejlepší škola.

Utajovaná svatba

Poté zamířil na DAMU, kde se seznámil se svou budoucí manželkou, herečkou Janou Preissovou. Zamiloval se do ní ještě dříve, než ji vůbec spatřil. Znal ji totiž z vyprávění od svého kamaráda a intuice mu napověděla, že to bude ta pravá. A také že byla.

Čtěte také: Bartoška, Donutil či Trojan. Slavní čeští muži, kteří zůstali věrni své manželce

Brali se krátce poté, co dokončil DAMU, Jana ještě byla ve čtvrtém ročníku. O sňatku téměř nikomu neřekli. Svatbu měli na Novoměstské radnici v Praze pouze se dvěma svědky. V manželství se jim narodili dva synové Jan a Martin, který rovněž pokračuje v herecké tradici.

Pro vnoučata je šampion

Na začátku 80. let však museli překonat vážnou krizi, když se Preissovi narodila nemanželská dcera. Jana mu nakonec odpustila, neboť nechtěla, aby jejich děti vyrůstaly v neúplné rodině. Dnes už si jeden bez druhého život ani nedokáže představit, Viktorova bouřlivá minulost je definitivně zapomenuta.

Čtěte také: Petr Janda o bouřlivém mládí. Být doma mě obtěžovalo, manželky mi to nevyčítaly

V současné době se těší především z vnoučat, ve kterých se vidí. „Viktor je pro ně šampion. Má stejně bujnou fantazii jako ony. S ním jsou to pro ně zážitky a zábava. Já jenom všechno jistím. Udělám pro ně cokoliv, jsem taková praktická babička. Ale to děti nepotřebují. Vnímají to jako samozřejmost a jistotu,“ přiblížila Jana Preissová deníku Právo.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.