Rodinu Markéty deptá život v domě s tragickou minulostí. Proč se bojí obývat pokoj v patře?

Jak se staví sen - extra (3) - Smutné tajemství pokoje v patře

Tíha minulosti den co den dopadala na čtyřčlennou rodinu z Neratovic. Zoufalá paní Markéta, maminka dvou dětí, se proto rozhodla vložit poslední naději na lepší život do rukou specialistů na proměny – designérů Kamily a Františka. Události, které v souvislosti s domem a rodinou během natáčení oblíbeného pořadu odhalili, všechny šokovaly.

O tom, že návrat domů nemusí vždy znamenat návrat do bezpečí, ví své paní Markéta. Sympatická zdravotní sestřička z Neratovic se vrátila do rodného domu po nevydařených vztazích s otci svých dvou dětí. Nové útočiště v ní však brzy po nastěhování začalo vyvolávat vzpomínky na minulost. Spolu s bratrem tam nezažívali právě spokojené dětství.

Matka dala přednost alkoholu

Když byl Markétě rok, matka rodinu opustila a jejich výchova padla na babičku s tátou. „Máma nás opustila, protože byla alkoholička. Všeho se vzdala kvůli své větší lásce – alkoholu,“ vysvětluje s tísní v hlase Markéta, jak o maminku přišli. „Za celou dobu mi od ní přišel jeden pohled k svátku. Když mi bylo šestnáct. Nedávala jsem mu žádnou váhu, vůbec jsem ji neznala,“ konstatuje. V následujících letech se pak dozvěděla, že má ještě další tři sourozence. „Díky nim jsem se poprvé před pěti lety setkala i s mámou,“ vypráví dále a o setkání mluví jako o „bolestivém“ a „s cizím člověkem“.

Matce Markéta odchod nikdy nedokázala prominout: „Snažila jsem se i kvůli sobě všechno jí odpustit a dát jí šanci. Ale zjistila jsem, že sama nemá snahu něco změnit, že jí asi vyhovuje, jak žije. A nemluvila hezky o babičce. To bylo to poslední, takže jsem to vzdala. Pije pořád.“

Dům, do kterého se s dětmi vrátila, sice není malý, ale se špatně řešeným rozvržením interiéru. Jak se ukáže už během první návštěvy s pořadem Jak se staví sen, takřka nikdo ze čtyřčlenné rodiny v něm nemá kousek soukromí. Markétin táta, dnes již zedník v důchodu, se tísní v úzkém pokojíku a Markéta sdílí ložnici se synem Pepíkem. Jen její dospívající dcera Lucka má vlastní pokoj.

Děsivé tajemství pokoje v patře

Zprvu nikdo nechápe, proč zůstává neobydlená prostorná a navíc vybavená místnost v patře. „Tady se stala tragédie,“ začne vzpomínat na další rodinnou ránu Markéta. Vychází najevo, že před čtyřiceti lety si právě v tomto pokoji vzal život bratr jejího táty. „Snad proto, že známe historii pokoje, se tam bojíme. Má to tam špatnou energii a táta tam pořádně nikoho nepustil,“ říká Markéta a na jejím otci je vidět, že se s touto rodinnou tragédií ani po letech nevyrovnal, ba si dokonce pokoj udržuje jako vzpomínku na mladšího bratra. „Jezdil na motorce, měl úraz hlavy a krvácení do mozku,“ popíše Markétin táta jen letmo, co se před lety vlastně stalo. Jeho bratr zůstal rok po úraze doma, a když měl konečně zase nastoupit do práce, všechny kolem šokoval sebevraždou.

Teď už je asi všem jasné, proč se paní Markéta přihlásila do pořadu Jak se staví sen. „Přihlášku jsem odeslala v době, kdy nám onemocněla babička. Ležela u televize, a protože nás vychovala, říkala: To bych vám přála, někdy něco takového mít – protože věděla, že to není možné,“ říká tato mladá žena k rozhodnutí, které učinila před dvěma lety. V době, kdy rodinu opustila i babička. „Myslim si, že je to její zásluha, že nám tam seshora plní ten sen,“ věří Markéta. Vy se na výsledek opravdu náročné proměny můžete podívat v pondělí 24. ledna ve 21:40 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.