zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Alkohol a krása. Jak lihoviny ovlivňují vzhled?

Alkohol a krása. Jak lihoviny ovlivňují vzhled?
Autor: istock.com Alkohol a krása. Jak lihoviny ovlivňují vzhled?
cernanm , Vydáno: 17.02.2017
Po každém večírku s bohatou konzumací alkoholických nápojů vidíme po ránu v zrcadle strašidlo. Existují preparáty či potraviny, které by negativní účinky alkoholu na organismus zmírnily?

reklama

Odpovídá Vladimír Nužnyj, doktor lékařských věd, profesor a vedoucí vědecký pracovník moskevského centra pro výzkum narkozávislostí.

Alkohol a krása jsou dva opravdu těžko smiřitelné pojmy. Alkoholické nápoje, zejména ty tvrdší, jsou toxické a i jednorázová dávka se rovná otravě, tak to prostě je. Přičemž tou nejhorší možnou dobou, kdy si ji dopřát, je večer těsně před spaním.

Jaký objem vypitého alkoholu je pro náš vzhled kritický?

Víc než dvě skleničky vína za den. Všechny preparáty prodávané za účelem zmírnění následků „bouřlivých zábav“ pouze zmírňují syndrom kocoviny – pokud jde o vzhled, nemají účinek žádný.

Co přináší pití alkoholu?

1. Předčasné vrásky

Dehydratace je nerozlučnou průvodkyní konzumace lihovin. A právě dehydratací pleť velice trpí. Vysychá, nabývá šedavého odstínu a předčasně se objevuje síť jemných vrásek.

2. Kuperózu

Jde o postižení pleťových kapilár, které ztrácejí schopnost rozšiřování a smršťování. Mezi vícero příčinami této diagnózy figuruje také pravidelný příjem alkoholu, způsobující nával krve do obličeje.

Alkohol a krása. Jak lihoviny ovlivňují vzhled? 2 Foto:

3. «Pandí obličej»

Objevují se tmavé kruhy a otoky kolem očí. Je to následek mikro poškození jater. Stejně tak ochablá víčka ukazují na poruchy funkce ledvin.

4. Matné, tenké a lámavé vlasy

Tady jsou příčinou poruchy krevního oběhu. Postupem doby pak vlasy řídnou.

5. Vyhublost

Tento efekt může být mylně pokládán za žádoucí. Ve skutečnosti je však ztráta svalové hmoty nevyhnutelnou součástí chronického alkoholismu, to znamená dlouhodobého těžkého pití. Zvláštností u žen alkoholiček jsou nohy hubené jako hůlky. Je třeba poznamenat, že všeobecně rozšířené přesvědčení, že v důsledku přehnané konzumace alkoholu lidé tloustnou, je mýtem. I když všechny alkoholické nápoje jsou vysoce kalorické, ztloustnout v důsledku přehnaného pití se dá pouze v etapě vytváření závislosti, jestliže to člověk kromě pití přehání také s jídlem. V pozdějších fázích pak kvůli toxicitě alkoholu, tedy kvůli stavu chronické otravy organismu, člověk hubne.

Co tedy dělat, aby vzhled vypitým alkoholem neutrpěl?

  • Jdete-li na nějakou oslavu, kde se bude pít, určitě se předem najezte. Dejte si lehkou večeři s obsahem kvalitních bílkovin a sacharidů, třeba lehké maso s rýží, celozrnným pečivem nebo bramborami. Večer pak už jen sem tam něco zobněte, vyhněte se tučným jídlům, majonézovým salátům a podobně. Nezapomeňte na přísun vody, to je velmi důležité.
  • Pijte jen pro lehce zlepšenou náladu. Jakmile pocítíte „rozveselující“ účinek vypitého alkoholu, přestaňte pít. Zachovejte si kontrolu nad situací. Pití alkoholu by mělo být zcela výjimečné. A pro váš vzhled by samozřejmě bylo nejlepší nepít vůbec.

zdroj: prokondici.cz

Mohlo by vás také zajímat:

6 úžasných způsobů, jak využít citron ke zkrášlení pleti

Citron patří mezi nejzdravější potraviny. Obsahuje antioxidanty známé jako flavonoidy a je také bohatým zdrojem vitaminu C. Zrhuba 100 g citronu obsahuje 64 % doporučeného denního příjmu vitaminu C. Má úžasné aroma a s tělem dokáže doslova divy – má dezinfeční účinky a dokáže čistit pleť. Není tedy divu, že citron je první ingrediencí většiny domácích léčeb a zkrášlujících masek.

Zbaví vás černých teček

7 úžasných způsobů, jak využít citrón ke zkrášlení pleti úsměv

Citron vaši pleť může osvobodit od toxinů a černých teček. Jednoduše si potřete citronem obličej a nechejte šťávu působit 10 minut. Během této procedury zůstaňte mimo sluneční záření, jelikož citron by vám ve spojení se slunečními paprsky mohl popálit pokožku. Po 10 minutách obličej opláchněte vodou a uvidíte, jak bude jemný a čistý!

5 hříchů, na které tělo hned tak nezapomene

5 hříchů, na které tělo hned tak nezapomene

 Jak se zbavit akné – 4 přírodní antibiotika

Jak se zbavit akné – 4 přírodní antibiotika

reklama

Související témata: krása , alkohol , alkoholismus , pleť , vrásky , akné , kruhy pod očima , lihoviny

reklama

Přečtěte si také

reklama