zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže se slepým střevem?

Zánět slepého střeva se řeší většinou operací
Autor: iStock Zánět slepého střeva se řeší většinou operací
anna kopečková , Vydáno: 23.06.2017
Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

reklama

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Slepé střevo je slepý výběžek a část tlustého střeva spojující poslední oddíl tenkého střeva se vzestupným tračníkem. Často dochází k záměně slepého střeva s apendixem, což je červovitý výběžek slepého střeva ústící v tlustém střevě. Zápal slepého střeva je ve skutečnosti zápalem apendixu a právě ten je pak při nevyhnutelné operaci odstraněn. V nedávné době bylo zjištěno vědci, že apendix nemáme zbytečně, údajně pomáhá zlepšovat celkovou imunitu člověka.

Bolesti při zápalu vznikají náhle a probíhají prudce, bolest se projevuje nejčastěji v pravém podbřišku a je potřeba rychle odjet do nemocnice. Při těžkých komplikacích totiž může dojít k úmrtí. Příznaky mohou být i nevolnost, zvracení, velká bolest břicha. Dalšími příznaky jsou zrychlený tep a lehce zvýšená teplota (kolem 37,5 stupně). Bolest se zvyšuje při otřesech a chůzi.

Jaké jsou duševní příčiny potíží se zánětem slepého střeva?

Apendicitida nám ukazuje na to, že se neumíme zastavit, a věřte, že zánět slepého střeva vás zastaví. Akutní zánět volá po tom, abyste zastavili své kroky a odpočinuli si. Zastavte se a rozhlédněte se. Srovnejte si svůj život a své kroky. Jdete špatnou cestou. Slepé střevo je barometrem vašich strachů a obav. Jsou to všechny vaše nedořešené záležitosti. Signalizuje vaše chybné myšlenky, existenční problémy, obavy o postavení v práci, ekonomickou situaci rodiny, o vaše děti a možná i o vaše plány do budoucnosti.

Položte si následující otázky:

Umíte si najít svůj klid? Jste stále ve stresu? Trápíte se existenčními problémy nebo celkově životními problémy? Máte sami sebe dostatečně rádi? Nezapomínáte na sebe? Máte často stres? Trpíte strachem?

Moje kosmetička v nedávné době prodělala zánět slepého střeva a následnou operaci. Když jsem ji navštívila, svěřila se mi, že v poslední době se stále něčeho obávala. Řešila mnoho věcí najednou a byla v neustálém stresu a spěchu. Apendix ji zastavil a na nemocničním lůžku po operaci si vše uvědomila. Měsíc před operací měla autonehodu, při které zničila auto, ale jí se naštěstí nic nestalo. To bylo první varování, které neakceptovala, a tak přišlo druhé, už vážnější. Skončila na operačním stole.

Občas se nevyhneme tomu, že musí dojít až k takovému zastavení, přesto je vždy lepší se zastavit dříve a vše si srovnat. Varování vždy přicházejí s určitým stupňováním! Nepodceňujte ta méně závažnější.

Jak k nám promlouvají problémy se slepým střevem?

Jeho zánětem.

Jak si vyléčit zánět slepého střeva?

Láskyplně si projděte všechny svoje myšlenky a ty negativní odstraňte. Všechny obavy a strachy, které s sebou nosíte z minulých dnů, recyklujte. Dívejte se na ně optimisticky a s laskavostí. Pokud dojde k zánětu a musíte na operaci, nebraňte se jí, své myšlenky můžete srovnat na nemocničním lůžku. Své jednání pozitivně změňte a nebraňte se změnám, které přicházejí. Buďte k sobě laskavější a mírnější. Najděte kolem sebe více radosti a žijte svobodněji.

Na fyzické úrovni se udává, že ke snížení výskytu onemocnění přispívá strava bohatá na mléčné produkty, obiloviny, mandle, ořechy, zeleninu a ovoce. Komplikace může snížit včasná diagnóza a léčba zánětu slepého střeva. Včasné odstranění apendixu při podezření na zánět je nejlepší prevencí jeho prasknutí.

Afirmace pro léčbu: „Raduji se ze života a odpočívám. Mám ráda sebe i svůj život.“

 

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Zánět se objevuje tam, kde je tělo oslabeno. Třeba v oblasti zubů...

Řeč těla: Jaké potíže nám odkrývá zánět v těle?

Stále se vracející bolest v krku nebo rýma značí, že něco není v pořádku

Pozor na záněty! Mohou skončit vážnou nemocí

Trápí vás často průjem nebo zácpa? Možná se jen potřebujete zbavit zloby, kterou v sobě nosíte.

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s tlustým střevem?

 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


Save

reklama

Související témata: imunita , psychosomatika , řeč těla , slepé střevo , zánět slepého střeva , apendix

reklama

Přečtěte si také

reklama