Celebrity

10. února 2023 21:24

David Laštovka

Zemřel bratr Jiřího Schelingera. Nikdy nepřijal to, jak policie uzavřela Jirkovu smrt

Ve věku 70 let zemřel hudebník Milan Schelinger, bratr slavného zpěváka Jiřího Schelingera (†30). Přestože žil ve stínu svého slavnějšího sourozence, byla jeho vlastní umělecká kariéra velmi pestrá a bohatá.

Milan Schelinger ke svému o rok staršímu slavnějšímu bratrovi celý život vzhlížel. Až do smrti hrál v revivalové kapele, která hrála nejslavnější písně legendárního zpěváka, který zemřel ve třiceti letech.

„Jirka už v patnácti letech chodil s kytarou po ulicích, hrál holkám v parku a říkal, že jednou bude slavným zpěvákem. To se mu povedlo. Po tragické smrti se stal ještě slavnějším,“ prozradil Milan během svého života redaktorovi webu Prima Ženy.

Záhadná a dodnes nevyjasněná smrt

Jiří zemřel v pouhých třiceti letech za dodnes nevyjasněných okolností. Jeho život vyhasl v Bratislavě, kam odjel natočit pro Slovenskou televizi filmový hit Což takhle dát si špenát. Po natáčení při procházce nočním městem skočil opilý ze Starého mostu do Dunaje a utopil se. Jenže kolem této verze zůstala řada nejasností.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Dalibor Janda řekl, čím ho zklamal Karel Gott

„Tehdejší Veřejná bezpečnost se pokusila případ rychle uzavřít a za bratrovo tělo bylo prohlášeno tělo cizího neznámého muže, který měl být z Dunaje taktéž vytažen. Po letech jsem získal pitevní zprávu popisující tělo Jiřího jinak, než jaký ve skutečnosti byl. Příčinou měl být údajně infarkt. Totožnost těla nikdy nebyla určena žádným rodinným příslušníkem. Závěr, že se jedná o bratra, byl učiněn na základě zubařské karty. Ale jak to doopravdy bylo, tak to se nikdo nikdy nedoví. Nikdo u toho nebyl, nikdo to neviděl,“ říkával Milan.

Nahrával na chalupě Václava Havla

S bratrovu smrtí se dlouho nemohl vyrovnat. „Bylo to strašné období. Čekal jsem ho v neděli na pivo a nedočkal se. Dokonce jsem se šel v pondělí ráno ostříhat, jak jsem byl ve stresu. A teprve pak jsme se to dozvěděli. Všem se nám úplně změnil život,“ svěřil se Milan, který celý život zasvětil hudbě.

V osmdesátých letech hrál se skupinou Projektil, poté spolupracoval s undergroundovou kapelou The Plastic People of the Universe, s níž se zúčastnil nahrávání jejich alba na chalupě Václava Havla na Hrádečku. Angažoval se také v politice. Byl monarchista a v letech 1999 až 2003 působil jako předseda Koruny České (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska).

Podívejte se, jak Hrádeček ctila Dagmar Havlová:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.