Celebrity

20. května 2023 06:00

redakce Prima Ženy

Ženy se Noidu Bártovi svěřují o domácím násilí. Je to děsivé, říká muzikant

Rozhovor s Basikovou

Muzika a nejnovější spolupráce na klipu s Bárou Basikovou přivedly Václava Noida Bártu k přemýšlení nad domácím násilím. S tématem už se ovšem setkal mnohem dříve.

Václav Noid Bárta se pravidelně objevuje jako klávesák Lukáš Brouček v seriálu ZOO. V baru doprovází záhadnou Lady X a Lady Y v podání Evy Burešové a Michaely Pecháčkové. Všechny písničky, které se v závěru dílu objeví, nejprve předělá do jiného hávu a poté je ve studiu s herečkami natočí. Teď se muzikant pustil do dalšího kousku a vytvořil nový videoklip s Bárou Basikovou.

Tak jako připravil několik kousků pro Evu Burešovou (Malý Princ, Žena z oceli), přidal se i ke zpěvačce Báře Basikové. U ní se jako u vůbec první interpretky pustil do režie a natáčení. Kdyby ho před deseti lety zpěvačka neoslovila, kdo ví, kde by teď byl. „Na mně si to tehdy Václav vyzkoušel, a to právě na písni Věštec, kterou jsme se rozhodli předělat a natočit,“ prozrazuje zpěvačka.

Mohlo by vás zajímat: Bára Basiková měla na muže smůlu. Koketovala s lesbickou orientací i sebevraždou

„Přišli jsme s tím, že téma této písně bude o domácím násilí. Spojil jsem se s projektem Neodkládej to!, který právě o tomto závažném problému mluví a pomáhá s ním. Je to takový detektivní příběh o tom, co se v jednom domě stalo. Otevřou se dveře, uvidíte chomáč vytržených vlasů, rozbitý nábytek, střepy na zemi…“ popisuje Václav příběh, který se rozhodli se zpěvačkou oživit. K ruce jim byli i kaskadéři, kteří pomáhali Báře Basikové „létat“.

S otloukáním zatočily bojové sporty

„Je to o násilí, které dostane razanci. Nikdy nevíte, kdy a jak ta facka přiletí – a s tím jsme potřebovali pomoct,“ vysvětluje Václav, který má s nepříjemným chováním, násilím a šikanou sám zkušenosti. „Ve škole si mě všichni dobírali, protože jsem byl příliš malý a hubený. Byl jsem otloukánkem. To se změnilo v okamžiku, kdy jsem se vrhl na bojové sporty,“ tvrdí. A proč právě takové téma? „O domácím násilí se musí mluvit, a kdyby jediný příběh, jediná žena či muž se mu postavili, rozhodli se to řešit, budu rád,“ dodává.

Pokud se vám líbí seriál ZOO, přidejte na Kinoboxu svoje hodnocení.

Bára Basiková míní, že takový stav se nedá vyřešit ani rozmluvit. „Jediné, co mohu poradit, je, že musíte utéct, odejít. Sbalit se a rychle pryč!“ radí zpěvačka rázně. „Přesně. Vždy se dá pomoci, jen se o tom lidé nesmí bát mluvit. Téměř každá žena, se kterou jsem toto téma rozebíral, má alespoň jednu zkušenost s násilím, a to je děsivé,“ přiznává Noid, který prozradil i to, že připravil další várku písniček do seriálu ZOO, který můžete sledovat na Primě v úterý a ve čtvrtek večer.

Noid jako hitmaker Lady X ze ZOO

„Mám hotový další set a mám z toho velkou radost. Mám radost i z toho, že díky našim předělávkám fanoušci ty písničky objevili a poslouchají je. Cédéčko, které jsme natočili s Evou Burešovou, má velký úspěch – a to mě těší,“ pochvaluje si Noid Bárta.  A jak vůbec jednotlivé songy do seriálu vybírá?

Čtěte také o Úsměvu Mony Lisy Evy Burešové. Noid jí napsal novou písničku!

„Tituly mám dané od tvůrců, jelikož by měly korespondovat s dějem a příběhem. Není to tak, že bych je vybíral já. Na mně je pak to, jak bude v novém kabátě ta písnička znít. Zatím mě s ničím nevyhodili, naopak – dokonce jsem si pár duetů na konci i zazpíval. A to bylo krásné,“ uzavírá Václav Noid Bárta.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.