Celebrity

11. listopadu 2022 15:22

Šarlota Chmelařová

Veronika Žilková popsala dělení peněz: Stropnický bude mít miliony, mně zbyde důchod

Veronika Žilková a Martin Stropnický opět u soudu

Herečka Veronika Žilková (61) se ve čtvrtek opět setkala u soudu s Martinem Stropnickým (65). Rozvádějící se manželé řešili finance i záležitosti ohledně nezletilé dcery Korduly. Herečka už tuší, že na peníze, které Stropnický vydělal v politice, nedosáhne.

Veronika Žilková se rozvádí s diplomatem Martinem Stropnickým po 17 letech manželství. Složitá rodinná situace zřejmě není příjemná ani pro jednoho z nich. Bohužel se na některých věcech nedokázali domluvit, a tak se znovu setkali u soudu.

Herečka po cestě k soudu sdílela na svém Instagramu fotku s popiskem: „Jedu k soudu, soudit se budu s někým, komu jsem porodila dvě děti. Zvláštní pocit...“ Ze snímku je patrné, že Žilková celou situaci vnitřně prožívá a je smutná.

K městskému soudu na Praze 10 dorazila herečka v rozevláté, i když trošku sarkastické náladě. Není se čemu divit, v takové situaci se asi v člověku mísí všemožné emoce. Ona i Martin Stropnický se na sebe během celého procesu ani nepodívali a před začátkem jednání stál každý v jiném rohu.

Kordulka může jednou pracovat jako jezdkyně

Manželé se k soudu dostavili, aby vyřešili péči o dceru Kordulu. „Já myslím, že dneska půjde nejvíce o alimenty. Ale alimenty je věc tabulková, myslím si, že největší spor bude o koně,“ vysvětlila Žilková v rozhovoru pro pořad Showtime.

Sedmnáctiletá dcera Kordula se věnuje jezdectví a jelikož se jedná o poměrně nákladný koníček, je třeba vyřešit, kdo tuto zálibu bude Kordulce platit. „Koně jsme kupovali napůl, ale toho nového jsem už já musela koupit na dluh. To už se (Stropnický) odmítl podílet, “ zavzdychla herečka, která se snaží dceru v jezdectví podporovat. Dodala také, že Kordula by se v budoucnu mohla živit jako jezdkyně.

Ještě před samotným soudem Žilková prohlásila, že nevěří tomu, že se rychle doberou k nějakému rozhodnutí. „Já ho 40 let znám a vím, jaký je. Teda, myslela jsem si… Měl by následovat soud o majetek, ale my tím, že máme předmanželskou smlouvu, tak manželovi zůstanou všechny miliony, které si vydělal svojí politickou činností a mně zůstane důchod a dobrá nálada,“ prohlásila lehce kyselým tónem Žilková.

Stropnický celou situaci odmítl komentovat. „Nepřišel jsem, abych vyprávěl nějaké příběhy. Opravdu ne,“ řekl po skončení soudu přítomným novinářům. Dodal, že určitý pokrok však mezi ním a Žilkovou přeci jen nastal. „Že je věc u konce, je asi příliš optimistická formulace, ale snad nějaký pokrok byl zaznamenán,“ dodal. Se svou dcerou Kordulou se podle všeho neviděl osm měsíců. „Myslím, že ví, kde bydlíme, kam chodí do školy a kde má ustájeného koně. Takže kdyby stál o nějaký osobní kontakt, dceru by vyhledal,“ myslí si herečka. Soud byl nakonec po dvou hodinách odročen.

Za rozpadem manželství stojí podle Žilkové podřízená jejího manžela. Herečka již dříve uvedla, že na tuto ženu byla upozorňována skrze anonymy. Žilková je nyní ve vztahu s bývalým basákem skupiny Argema Josefem Holomáčem a tvrdí, že je vlastně šťastná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.