zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Co vás čeká a nemine?

Láska, sex, peníze a zdraví v roce 2022 podle horoskopu
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

OTESTUJTE SE: Který obličej podle vás vypadá šťastnější?

OTESTUJTE SE: Který obličej podle vás vypadá šťastnější?
Autor: Minds Journal OTESTUJTE SE: Který obličej podle vás vypadá šťastnější?
Anna Kopečková , Vydáno: 16.05.2021
Určitě víte, že lidský mozek je rozdělený na pravou a levou mozkovou hemisféru. Možná už ale nevíte, jakou část mozku právě vy používáte víc. Levou, nebo pravou? Můžete to zjistit pomocí jednoduchého testu, který vám odhalí i to, proč vám například nejde matematika nebo proč se vám někdy zdají nesmyslné sny.

reklama

Mozek si můžete představit jako půlku vlašského ořechu, kterou lze rozdělit ještě na dvě půlky – hemisféry. Obě jsou spojené složitou sítí nervů, která umožňuje, aby mezi sebou vzájemně komunikovaly.

I když klíčovou rolí mozku je myslet, každá z mozkových hemisfér funguje trochu odlišně. Zatímco v levé hemisféře je umístěno analytické myšlení, řečové schopnosti, vědecké uvažování, psaní, počítání nebo matematicko-logické schopnosti, pravá hemisféra je sídlem intuice, představivosti, tvořivosti, sluchových vjemů nebo celostního myšlení. Už staří Egypťané zjistili, že levá strana mozku je spojená s pravou částí těla a naopak.

Ideální je, když je mezi oběma hemisférami rovnováha a používáme je stejnou měrou. Většina lidí má ale jednu hemisféru dominantní. Chcete vědět, jak to máte vy? Zjistit to můžete celkem jednoduše, například pomocí obrázku se dvěma tvářemi. Podívejte se nejdříve na střed tváře nalevo a pak stejným způsobem na tvář napravo. Která z nich podle vás vypadá šťastnější?

OTESTUJTE SE: Který obličej podle vás vypadá šťastnější?
Autor: Minds Journal OTESTUJTE SE: Který obličej podle vás vypadá šťastnější?

Pokud jste si vybrali tvář A vlevo 

Test - tvář A
Autor: Minds Journal Test - tvář A

U vás je pravděpodobně dominantní levá mozková hemisféra, což je případ většiny dospělých lidí, protože tradiční školství je založeno právě na trénování této části mozku. Nejspíš ke všemu přistupujete velmi systematicky a prakticky. Snažíte se mít ve všem pořádek. Patrně jste dobří v matematice, jde vám logické uvažování. Umíte se orientovat v čase, vnímáte detaily, více si uvědomujete strach. Rádi se také díváte na věci z jiné perspektivy abyste se ujistili, že vaše závěry jsou správné. Kreativita vám moc neříká a možná jste i trochu neohrabaní ve vztazích. Lidé s vyvinutější levou hemisférou také zpravidla bývají praváci.

Pokud jste si vybrali tvář B vpravo 

Test - tvář B
Autor: Minds Journal Test - tvář B

Vy máte nejspíš dominantní pravou mozkovou hemisféru, kde jsou emoce, představivost a také třeba sny, které se vám zdají a mohou být mnohdy naprosto nesmyslné. Asi jste velmi kreativní člověk s vysokou emoční inteligencí, i když trochu zmatkář. Máte velkou představivost, ze všeho se snažíte vytvořit něco nového. Nechybí vám talent, ať už jde o malování, tanec, psaní… Horší je to s čísly nebo logickým uvažováním. To vám moc nejde. Lidé s vyvinutější levou hemisférou trochu připomínají děti – do všeho nového se vrhají po hlavě, všechno prožívají emotivně. A také to bývají zpravidla leváci.

Nemůžete se rozhodnout, který obličej je šťastnější? To je vlastně ideální případ, protože patrně využíváte obě hemisféry stejnou měrou. Nabízí vám to mnohem větší možnosti myšlení a chování. Můžete si díky tomu zapamatovat mnohem víc věcí, půjde vám lépe učení. Dobrou zprávou je, že i toto se dá pomocí různých technik natrénovat.

Chytrý obrázek odhalí, jakou máte emoční inteligenci

OTESTUJTE SE: Chytrý obrázek odhalí, jakou máte emoční inteligenci

OTESTUJTE SE: Obrázek odhalí, co opravdu ve vztahu potřebujete

OTESTUJTE SE: Tento obrázek dokáže odhalit, co opravdu ve vztahu potřebujete

 

Test osobnosti

OTESTUJTE SE: Jaké zvíře vidíte jako první? Neuvěříte, co o vás obrázek prozradí

Test: Rádoby nevinný obrázek dokáže odhalit váš největší strach

TEST: Čeho se v životě nejvíc bojíte? Odhalí to tento nevinný obrázek

Test: Co vidíte na obrázku jako první?

OTESTUJTE SE: Co vidíte na obrázku jako první? A co to o vás vypovídá?

reklama

Související témata: test osobnosti , kvíz , pravá hemisféra , levá hemisféra , mozek

reklama

Přečtěte si také

reklama