Jak si užít Valentýn, když jste single? Otevřete si to nejlepší víno a dejte si filmový maraton

Jste single? Nenechte se otrávit zažitou představou, že Valentýn je jen pro páry. Ve skutečnosti je tento svátek lásky příležitostí projevit náklonnost a péči nejen druhým, ale i sobě. Jestli tedy letos zůstáváte 14. února sama, zkuste některý z našich tipů, jak si tento den můžete opravdu užít.

Vemte se ven

Nečekejte s výlety na to, až budete mít partnera. Únik z města, kdy se obklopíte přírodou a vyčistíte si hlavu zdoláváním terénu, má nádech pravé romantiky a dobrodružství. Tak se vyvezte na jednodenní výlet! Lámete si hlavu kam? V jednoduchosti je krása a máte ji nadosah z každého města, tak se pořádně oblečte, zabalte termosku s čajem (nebo svařákem) a vydejte se na cestu českou krajinou, která bude jen podle vás a teď v zimě a pod sněhem je opravdu pohádková. Z Prahy vyražte třeba do Brd nebo vlakem kolem Sázavy, z Brna vyjeďte na Pálavu. Z Olomouce zase na Hrad Helfštýn a z Ostravy prostě do Beskyd!

KAM NA BĚŽKY A BEZ DAVŮ LIDÍ? VYRAZTE DO VÝCHODNÍCH ČECH!

Dopřejte si nejlepší láhev vína

Pokud nedržíte Suchej únor, odšpuntujte ten cabernet, co jste dostala k narozeninám a šetříte si ho pro slavnostní příležitost. Nebo sáhněte po láhvi sauvignonu s esteticky nejpřitažlivější etiketou. Klidně. Nebo si rovnou dopřejte servis, který vás nebude stát nic navíc, ale kde vám odborníci pomohou vybrat špičková a dostupná ročníková vína, třeba podle roku vašeho narození nebo jiného letopočtu, na který chcete zavzpomínat. Zkuste třeba online vinotéku Vinozarchivu.cz. Proč byste na sobě šetřila? Den je váš, takže carpe diem!

Darujte si novou sexy hračku

Naprosto upřímně: sex k Valentýnu patří. Chlap k němu ale není nutnost a dopřávat si hračky znamená hýčkat svoji intimitu. I podle údajů společnosti Acomware by letos měly být hitem namísto tradičních návštěv restaurací nebo romantických pobytů především věcné dárky, mezi nimiž je velký zájem zejména o společenské hry a erotické pomůcky. „Podle našeho průzkumu mezi zákazníky považuje 60 % žen erotické pomůcky za zcela přirozenou součást života,” doplňuje majitel sexshopu Yoo.cz Vojtěch Sláma. Napusťte vanu plnou horké vody, kterou vám zpestří originální šumivé bomby do koupele. Dodají vaší lázni smyslnou vůni s afrodiziaky a uvnitř na vás čeká zlobivé překvapení v podobě vibrační patrony. Vyzkoušet můžete také některé voděodolné venušiny kuličky, které se díky různým vibračním programům postarají o vaše vzrušení, aniž byste musela něco dělat. Stačí se uvolnit a poslouchat šumění koupelové pěny.

EROTICKÉ HRAČKY, KTERÉ VÁM (MOŽNÁ) ZMĚNÍ ŽIVOT

Dejte si do těla

Pořádná dávka endorfinů během dne vám zajistí, že ať už na večer zvolíte jakýkoliv program, budete mít skvělou náladu. I k pohybu se dá přistoupit „po valentýnsku” a vybrat takový, jaký vás naladí na správné prožití momentálních emocí. Potřebujete zpracovat hodně pocitů? Vyběhněte si nejbližší kopec, nazujte běžky a vyrazte na několikakilometrový okruh. Chcete spíš zklidnit svoji mysl? Domácí jóga session při svíčkách bude to pravé. Řada jógových studií nabízí lekce online, například dum-jogy.cz, kde vás jedna lekce vyjde na 70 korun, nebo Gymbee.cz, kde za měsíc členství zaplatíte tolik, co za jednu lekci ve studiu.

Zacvičte si doma:

Jóga, která vám zrychlí metabolismus a podpoří trávení

Cviky z jógy, které uleví od bolesti zad

Cviky, když máte sedavé zaměstnání

Cviky z jógy, které vás zbaví bolesti krční páteře

Uspořádejte si filmový maraton

Pandemie je otrava, ale nejméně jednu pozitivní věc přinesla - spoustu nových možností, na co koukat online. Zkuste Aerovod.cz, kde si vychutnáte díla nominovaná na Českého lva 2020. Na netu už jsou ale i divadla! Seznam aktuálních streamů najdete na i-divadlo.cz a různé hry a inscenace má on-line třeba Divadlo v Dlouhé nebo oblíbené ostravské Divadlo Mír. Vlastně tak máte jedinečnou možnost kulturního zážitku, protože běžně bývají dobrá divadla vyprodána už na začátku sezóny. A spoustu filmů najdete i na iPrima.cz, kde se můžete podívat také na své oblíbené seriály a najdete tu také úspěšný český film Šarlatán, který má šanci získat letos Oscara.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.