Znamení určuje povahu kočky: Váhy jsou okouzlující a klidné, Panny čistotné a všímavé

Kočky patří k nejpopulárnějším domácím mazlíčkům. Jejich majitelé na ně nedají dopustit, věrnost jim nechybí, jsou roztomilé, milující, ale zároveň jsou osobité a málokdy si nechají cokoliv nařídit. Pokud kočku doma máte a víte, kdy se narodila, můžete si přečíst, co o ní prozrazuje její znamení zvěrokruhu.

Beran

Beran je první a tím pádem nejvíc dětinské znamení zvěrokruhu. Kočka v něm narozená je v podstatě ekvivalentem neposedného, po pozornosti prahnoucího malého dítěte. Má přehršel energie, a když si zamane, že něco chce, ať už je to vaše pozornost, nebo nějaká dobrůtka, nepřestane řádit, dokud to nedostane. Čas od času vám tak může něco rozbít.

Býk

Pro Býky je charakteristické, že si vše dělají po svém a nikam se neženou. Taková kočka je pravděpodobně velmi milá a klidná, nestojí o nekonečné hodiny hraní, raději se vystaví slunečním paprskům a trochu se vyspí nebo si na něčem smlsne. Zároveň je možné, že má svůj oblíbený pelíšek či váš svetr, na kterém leží. Na ten si snadno zvykne a proto, pokud možno, jí ho neberte.

Blíženci

Hlasitá a společenská. Taková je s největší pravděpodobností vaše kočka, je-li narozená ve znamení Blížence. S páníčkem je schopná si vytvořit vlastní způsob komunikace, kdy mění styl mňoukání podle toho, co potřebuje nebo chce. Zároveň může být trochu nestálá, zatímco v jednu chvíli se mazlí, v druhou vás kouše do ruky. Je ale schopná si rychle zvykat na změny, nová prostředí či lidé jí, na rozdíl od mnoha jiných koček, v podstatě nevadí, jakmile se rozkouká.

Rak

Kočky ve znamení Raka jsou citlivé, mazlivé a intuitivní. Využijí každé příležitosti se svému páníčkovi aspoň na chvíli schoulit na klíně a nenechají ho samotného ani spát. Navíc jsou empatické, a pokud vycítí, že je jejich člověk smutný či naštvaný, přiběhnou ho rozveselit. Jsou tak trochu jako terapeutická zvířata, jen bez výcviku. Čas od času ale potřebují chvilku jen pro sebe, a tak si třeba i na celý den zalezou na místo, kde je nebude nikdo rušit.

Lev

Stejně jako lidé tohoto znamení, i kočky milují pozornost. Chovají se jako celebrity, rády pózují na fotky, jakmile vidí, že jste vytáhli telefon, a na návštěvy působí tak roztomile, jako by snad věděly, co dělají. Jsou hravé, zábavné a milují luxus. Pokud si tedy pořídíte kašmírový svetr za nemalé peníze, ujistěte se, že ho schováte někam, kde ho kočka nenajde a neudělá si z něj pelíšek.

Panna

Pomáhat svému páníčkovi je pro kočku narozenou v tomto znamení důležité. Bude se vám motat pod nohami při vaření, ležet vedle vás při práci na počítači a při přesazování květin možná přiloží i packu k dílu hrábnutím do hlíny. Zároveň je velmi všímavá, takže zatímco vám bude připadat že bezdůvodně zírá do země, ve skutečnosti bude sledovat broučka tak malého, že ho nebudete mít šanci zahlédnout. Spoustu času také bude věnovat vlastní hygieně, při které se nenechá ničím vyrušit.

Váhy

Roztomilou kočičku narozenou ve znamení Váhy si okamžitě zamiluje každá návštěva. Je na první pohled nesmírně okouzlující a i bez zjevné záminky přede nahlas jako o závod. Běžný domácí hluk jí nevadí, má ale ráda svůj klid a ohňostroje či hlasité zvuky z ulice jí budou vadit. Největší potěšení pro ni bude, když dostane něco speciálně určeného ke kočičímu odpočinku, na zimu například vyhřívaný pelíšek, na léto chladicí.

Štír

Přitažliví a zároveň trochu tajemní jsou kočičí Štíři. Tyto kočky jsou neuvěřitelně závislé na své rodině, ve které si vyberou jednu oblíbenou osobu. Nenávidí jakékoliv změny, pokud přestěhujete obývák, možná vám za trest počůrají koberec nebo lehce rozdrápou pohovku. Jsou navíc majetnické, a tak by vás nemělo ani napadnout si pořídit druhou kočku, s níž by bylo nutné se dělit o pozornost.

Střelec

Tyto kočky jsou dobrodružné duše, které budou rády prozkoumávat neznámá místa a cokoliv nového. Je to přesně ten typ, který si sám vleze do postroje a bude si venku hrát na venčeného psa. Můžete je bez obav brát do přírody, buď na vodítku, nebo třeba ve speciálním batohu. Vyžadují hodně mňamek, hraní a pozornosti. Zároveň si budou velmi nahlas říkat o všechno, co budou chtít.

Kozoroh

Kočky narozené ve znamení Kozoroha jsou analytické a rády si hrají tak, aby to procvičovalo jejich mozek. Dobrůtky jim tak můžete dávat například ve speciálních hračkách, ze kterých si je budou muset vydolovat – takovou výzvu si totiž užijí. Dají se navíc docela dobře vycvičit, třeba aby dávaly pac nebo přišly k noze. Za odvedenou práci ale pochopitelně očekávají odměnu.

Vodnář

Kočky v tomto znamení rozhodně nejsou samotářské, naopak samotu snáší velmi špatně. I když budete mít doma velkou návštěvu, přijdou se se všemi přivítat a budou součástí party. Chodíte-li denně do práce, je nejlepší si k takové kočce pořídit ještě druhou, aby jí ve vaší nepřítomnosti nebylo smutno. Jsou také trochu nekonvenční, pokud tedy za vámi skočí při sprchování nebo proletí místností během milisekundy, nedivte se.

Ryby

Stoprocentně milující kočky ve znamení Ryb na vás budou věrně čekat u dveří už pět minut před vaším příchodem. Zkrátka vycítí, že se blížíte. Jsou velmi citlivé a potřebují projevovat lásku víc než většina jiných koček, proto se ujistěte, že jí dáváte maximum své pozornosti. Ona bude koneckonců to samé dělat pro vás, obzvláště v těžkých chvílích, kdy to budete nejvíc potřebovat.

Advokát Robert Plicka o povinnostech obcí k toulavým zvířatům:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.