Astročlánky

14. září 2019 06:30

Anna Kopečková

12 profilů ženskosti podle měsíce narození. Jaký je ten váš?

Osobní kouzlo

I když je každá žena originál, z hlediska magické astrologie nám měsíc, ve kterém jsme se narodily, určuje jisté vlastnosti, schopnosti a dovednosti. Únor s sebou přináší romantiku, červen přeje kreativitě a předposlední listopad zase ladí s moudrostí. Podívejte se, zda vlastnosti přisouzené astrologií vašemu měsíci narození souhlasí s tím, jaká jste.

Zapomeňme pro tentokrát na znamení horoskopu a zaměřme se na měsíc, kdy jste přišla na svět. Možná o sobě zjistíte něco, co vám dlouhou dobu unikalo nebo jste si nechtěla připustit.

Leden

Ženy, které se narodily na samém začátku roku, jsou houževnaté, ambiciózní a rozhodně vždy směřují přímo k cíli. Neumějí se životem potulovat na způsob bludného Holanďana, vědí, co potřebují ke svému štěstí a nebojí se za tím jít, ať to stojí cokoliv. Navenek si lidé o vás myslí, že vaše moudrost je snad nekonečná, ale co se týká emocí, raději je maskujete, co to jde. Přece jen o zradu nestojíte.

Únor

Možná je to snad i tím, že v tomto měsíci slaví svůj svátek všichni zamilovaní, ale měsíc únor všem zrozenkyním dal do vínku dar intenzivní romantiky a něhy. Pokud přijde na lásku, únorová žena rozkvete do krásy a nechá se unášet na vlně zamilovanosti více než ostatní. Možná právě proto mnohem hůře snáší zradu, nevěru a rozchody. Ženy narozené v únoru moc rády sní, a to i s otevřenýma očima.

Březen

Jen tak lecjaký muž vám hlavu nezamotá, vy si totiž potrpíte na toho vůbec nejlepšího. Někdy se může stát, že v ostatních budíte dojem vysokých nároků. Ale zdání klame, přece jen znáte svoji cenu a víte, co je skutečně pro vás to pravé. Jste kreativní až na půdu a někdy více svéhlavá, než by bylo nutno.

Duben

Tomuto měsíci vládne komunikace, která se snoubí s diplomacií a vrozenou asertivitou. S ženami narozenými v dubnu je prostě radost domlouvat naprosto cokoliv. Když prožívají těžké období, mají tendence se litovat a hledají ve svých bližních podporu a útočiště. Na pozoru by se měli mít muži, kteří dají partnerce důvod k žárlivosti. Dubnové ženy žárlí opravdu přehnaně a silně.

Květen

Na první pohled vás upoutá jejich zevnějšek, a to především co se týká módy a vytříbeného vkusu. Ženy narozené v květnu mají módní diktát v malíčku, nesnášejí samotu a milují zábavu spolu s akcí. Jen tak dřepět doma na zadku je opravdu nenajdete. Jsou všude tam, kde se něco děje. Rozumí si také s pěstováním rostlin.

Červen

Žena zrozená v červnu, kdy se mimo jiné probouzí léto, vládne neskutečně podmanivou energií, kterou si dokáže získat mnohé na svoji stranu. Dámy narozené v červnu jsou přirozeně okouzlující a pánové jim padají k nohám jako zralé hrušky. Bez okolků vám prozradí svůj názor, pomluvy jdou mimo ně, jsou zvědavé, učenlivé a zbožňují cestování. A sex s nimi je pro jejich partnery učiněným blahem.

Červenec

Vy prostě usilujete o pohodový průběh věcí bez menších zádrhelů. Hádky, šarvátky a zbytečné konflikty, to není nic pro vás. Když ale přijde na lámání chleba, tak se v případě potřeby dokážete ozvat a daný problém nekompromisně vyřešit. Své okolí nadchnete jedinečnou povahou, milým vystupováním a osobitým šarmem. Co ale jen tak neodpustíte, jsou křivdy, zrady a intriky.

Srpen

Život není peříčko a někdy je holt potřeba tasit zbraně a nedat se. A srpnové zrozenkyně v tom mají jasno. Bez boje se totiž nevítězí a ony jsou s první příčkou v pomyslném žebříčku jedna ruka. Druhé nadchnou vřelostí a srdečností jim vlastní, nemluvě o tom, že se s nimi budete božsky bavit. Jejich humor a úsměv od ucha k uchu vás dostane.

Září

Zářijový měsíc byl k ženám opravdu štědrý, daroval jim půvab, sympatie druhých sbírají jako houby po dešti a nikdy se nespokojí s málem. Drží se totiž hesla, že vše, co dělají, musí být jednoduše perfektní. Proto od všech a všeho požadují maximum zcela bez výhrad. Libují si v dlouhotrvajících vztazích a nevěra ani jiné pletky jim nejdou pod nos.

Říjen

Když se rozdával úspěch, říjnové ženy si pro něj přišly přinejmenším hned dvakrát. Jsou známé pro svou nezávislost, jejich vůle nezná odpor a co si usmyslí, to taky dostanou. Své pocity a emoce si drží pro své vlastní dobro pevně pod pokličkou. Slzy u nich neuvidíte a s přátelským přístupem se u nich dvakrát nesetkáte. Prvně si musíte zasloužit jejich důvěru.

Listopad

Tyto ženy jen tak někdo a něco neobelstí, jsou totiž pěkně prohnané a jen tak se nenechají lapit do něčí léčky. Vládnou vysokou inteligencí a všechno řeší podle svého názoru a zaběhlých vzorců. Můžete si být jisti, že vám med kolem pusy mazat nebudou, jednají totiž zcela zpříma a tvrdě. Kdo s nimi chce hrát nefér hru, nemá žádnou šanci.

Prosinec

Jako jsou zimní svátky plné štědrosti, jsou ženy narozené v posledním měsíci roku svou povahou stejné. Pro své blízké by se rozdaly a klidně i třikrát. Rozhodně nejsou lakomé a mamonit majetek ani finance jim absolutně nic neříká. Lidé na nich obdivují jejich obětavost a ochotu pomoci. Nejlépe by chtěly všechno hned a teď, bez čekání. Měly by ale počítat trochu s tím, že trpělivost je někdy zcela žádoucí.

Podrobné charakteristiky žen narozených ve všech znameních zvěrokruhu najdete zde:

Mohlo by vás také zajímat: