zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Blíží se novoluní ve znamení Blíženců. Jak nás ovlivní a jak ho využít ve svůj prospěch?

Blíží se novoluní ve znamení Blíženců. Jak nás ovlivní a jak ho využít ve svůj prospěch?
Autor: iStock Blíží se novoluní ve znamení Blíženců. Jak nás ovlivní a jak ho využít ve svůj prospěch?
Anna Kopečková , Vydáno: 19.05.2020
Fáze, kdy se začíná rodit nový Měsíc, je skvělý čas pro vytváření nových životních záměrů. Přináší pocit čerstvosti, opuštění věcí, které jsou už nefunkční a zastaralé. Každý nový Měsíc je navíc ovlivněn vlastnostmi některého z dvanácti znamení zvěrokruhu. Jaké bude květnové novoluní ovlivněné velmi komunikativním a intelektuálním znamením Blíženců?

reklama

Květnové novoluní ve znamení Blíženců nastane přesně v pátek 22. května v 19 hodin a 38 minut. Vzdušné znamení Blíženců je velmi upovídané, roztěkané, komunikativní a společenské. Blíženci mají nekonečnou fantazii, která jim nikdy nedovolí být spokojeni s tím, co mají. Potřebují pohyb a změnu. Ve dnech novoluní proto můžete pociťovat určitou nervozitu, potřebu s někým komunikovat, stýkat se. Není divu, vždyť vládnoucí planetou Blíženců je Merkur, král komunikace. Pomůže vám při náročných pracovních jednáních, pohovorech nebo zkouškách a také nás všechny bude povzbuzovat, abychom prozkoumali svět kolem nás pomocí nových informací a technologií.  Merkur je také poslem Bohů, má mezi nimi přenášet informace sem a tam. Touží po šíření informací. A právě Merkur vám může pomoci naučit se v těchto dnech něčemu novému a lépe využít slov a myšlenek.

ÚPLŇKY V ROCE 2020: KDY NASTANOU A CO PŘI NICH (NE)DĚLAT

Touha poznávat a komunikovat bude silná

Blíženci jsou znamení, které se snaží sdílet co nejvíce znalostí se světem prostřednictvím komunikace a psaní. Jakmile nastane novoluní, můžete tedy pocítit posun ve vašem vnímání, silnou touhu rozšířit své myšlenky. Novoluní doslova vyburcuje vaši zvědavost učit se nové věci, bude vás nutit zvýšit tempo, pustit se do více věcí najednou, zapojit svůj intelekt víc než kdy jindy a s někým o tom hovořit. Nedivte se, když budete v těchto dnech neklidní. Touha komunikovat a sdílet své myšlenky a pocity se svými přáteli nebo rodinou bude velmi silná.

Blíženci jsou také velmi flexibilní, možná by se dalo říci až přelétavé znamení. Jejich život je plný neplánovaných změn, mají spoustu zájmů a je pro ně těžké vydržet delší dobu na jednom místě. Nedělá jim potíže změnit práci, bydlení, koníčky, styl oblékání, účes… Díky tomu můžete mít během novoluní mnohem lepší schopnost přizpůsobit se novým okolnostem.

CO SI MYSLÍ BLÍŽENCI O OSTATNÍCH ZNAMENÍCH ZVĚROKRUHU?

Jak využít novoluní ve znamení Blíženců?

 • Učte se a tvořte
  Období kolem tohoto novoluní je vhodné k poznávání, získávání informací. Využijte toho k aktivitám, které rozšiřují vaši mysl a pomáhají vám získávat nové informace. Nemusí to být jen studium, je to i příznivá doba pro sebevyjádření a tvořivost. Pište si třeba deník, psaní vám umožní zachytit tok vašich myšlenek a nápadů.

 • Naslouchejte ostatním
  Květnové novoluní je skvělou příležitostí k tomu, abychom sdíleli naše vize a názory s ostatními. Většina lidí by v tuto dobu měla být i přístupnější novým myšlenkám, budeme všichni schopni více si vzájemně naslouchat. Nezůstaňte proto jen u obyčejného klábosení a využijte tento čas k diskusím, z nichž mohou vzejít nové nápady.
 • Buďte zvídaví
  Energie Blíženců nás učí, že nemusíme nutně znát odpověď na každou otázku, nemusíme ostatním neustále dokazovat, že víme odpověď. Měli bychom si prostě užívat to, že můžeme komunikovat s ostatními. Že jim můžeme naslouchat, učit se od  nich jednoduše tím, že jsme zvědaví a ptáme se. Měli bychom otevřít svou mysl a učit se, užívat si rozmanitost názorů kolem nás.
 • Využijte moderní technologie
  Planeta Merkur je spojena nejen s informacemi, ale i s technologiemi. Tak je využijte. Oslovte své blízké prostřednictvím e-mailů, telefonních hovorů, videohovorů, chatů… Možností, jak se zapojit do smysluplných konverzací, je celá řada.
 • Zklidněte mysl
  Blíženci jsou velmi aktivní, myšlenky jim víří hlavou, chtějí všechno vědět. Inspirují tím často ostatní, ale sami bývají velmi roztěkaní. Pokud vás v době novoluní takovýto vnitřní neklid přepadne, v klidu se posaďte, zavřete oči, zkuste se soustředit jen na svůj dech a na pár minut zapomenout na všechno, co vám právě víří hlavou.  
 • Setkávejte se
  Je dobré udělat si čas a být více společenští. Využijte toho, že už nás nesvazují tak přísná pravidla, a užijte si společnost těch, které máte rádi, ať už je to rodina, přátelé, sousedé, kolegové z práce…

JAKÉ JSOU ŽENY NAROZENÉ VE ZNAMENÍ BLÍŽENCŮ?

Pečujte o ruce a dýchejte

Blíženci ovlivňují ruce, paže, ramena, plíce a průdušky. Energie novoluní na ně působí velmi intenzivně, proto byste jim měli věnovat zvýšenou pozornost. Pečujte o své ruce, dopřejte jim vhodnou kosmetickou péči, ale i pohyb, který jim prospěje. Stačí, když budete pažemi synchronně pohybovat dopředu a dozadu. Uvolníte tím klouby a rozproudíte krev a lymfu. Soustřeďte se na svůj dech. Snažte se dýchat čistý vzduch, a to nejen v přírodě, ale i ve všech životních oblastech.

reklama

Související témata: novoluní , novoluní 2020 , novoluní ve znamení Blíženců , charakteristika znamení , blíženci , novoluní v Blížencích , vliv novoluní , znamení Blíženci , fáze Měsíce , astrologie , úplněk

reklama

Přečtěte si také

reklama