Horoskop zdraví na rok 2021: Koho potrápí zažívací potíže a komu hrozí úraz?

Koronavirus s námi v loňském roce pořádně zamával a také nás donutil více přemýšlet o našem fyzickém i psychickém zdraví. Neměli bychom ale své myšlenky omezovat jen na nebezpečí spojená s epidemií a přehlížet další zdravotní potíže. Co říká astrologie o našem zdraví v roce 2021? Jak se bude dařit jednotlivým znamením zvěrokruhu?

Beran

Letos vás mohou potrápit nějaké menší zdravotní potíže, nemělo by se ale objevit nic závažného. Čeká vás spousta práce, kvůli které můžete být velmi vystresovaní a unavení. Možná budete i zanedbávat správnou stravu. To vše s sebou může přinést potíže s trávením, bolesti zad, nespavost. Věnujte více pozornosti svému tělu a nepřehlížejte ani malé zdravotní problémy. A snažte se moc nerozčilovat. Mohlo by se vám to později vymstít.

VYZKOUŠEJTE: ZRYCHLETE METABOLISMUS A PODPOŘTE TRÁVENÍ POMOCÍ JÓGY

Býk

Máte ve zvyku hlídat si své zdraví, a to vám i letos jistě přijde velmi vhod. V prvních měsících roku byste si měli dávat pozor hlavně na různá zranění, bolesti hlavy, vysoké horečky nebo problémy spojené s krví. Mohou se objevit i zdravotní potíže, které bude obtížné diagnostikovat, ale přibližně v půlce roku by se vaše zdraví mělo zlepšit a mohli byste se zbavit i nějakého chronického onemocnění. Druhá polovina roku by už měla být z hlediska zdraví relativně dobrá, mohou se jen objevit bolesti zad nebo problémy s očima. Snažte se radovat ze života, jak jen to půjde. Pro vás letos obzvlášť platí: veselá mysl, půl zdraví. A důležité bude hlídat si i to, co jíte. Snažte se především vyhýbat smaženým pokrmům.

JAK SE ZBAVIT BOLESTI HLAVY PŘÍRODNÍ CESTOU?

Blíženci

Pro vás bude letos velmi důležité zůstat fyzicky aktivní, protože jinak vás zdravotní potíže neminou. Může se objevit nemoc, která bude dlouhodobá, takže určitě buďte ve střehu, pokud jde o vaše zdraví. Choďte na všechny preventivní prohlídky a pokud si s něčím nebudete jistí, poraďte se se svým lékařem. V průběhu roku se mohou objevit oční infekce, nespavost, plynatost, artritida nebo zažívací potíže. Ti, kteří mají oslabenou imunitu, by si měli dávat pozor hlavně na různé infekční choroby, které se přenášejí vzduchem. Nepodceňujte to, noste všude roušku a vyhýbejte se místům s větší koncentrací lidí.

NA KTERÉ PREVENTIVNÍ PROHLÍDKY CHODIT A KDY?

Rak

Ani vy se letos nemusíte obávat vážných zdravotních problémů. Měli byste se především starat o svůj žaludek, protože by vás mohly potrápit zažívací potíže. Snažte se jíst zdravě, vyhýbejte se hlavně smaženým jídlům. Taky se zkuste moc nerozčilovat a pokud možno nestresovat, protože zažívání úzce souvisí i s psychikou. A nezapomínejte také pravidelně cvičit. Nějaké menší zdravotní potíže se mohou objevit hlavně v období od ledna do dubna, během července a pak od půlky listopadu do konce roku.

Lev

Vaše zdraví možná bude letos jako na houpačce. Myslete na to, že všechno máte ve svých rukou, nezapomínejte na prevenci a buďte opatrní. Objevit se mohou potíže související s ledvinami, tlustým střevem nebo žaludkem. Těmto orgánům byste proto měli věnovat zvláštní pozornost. Opatrní by měli být i ti, kteří trpí bolestmi kloubů, cukrovkou nebo jsou náchylnější k respiračním onemocněním. Dávejte pozor na to, co jíte, hrozí otrava jídlem. Také stres z práce vám může způsobit žaludeční potíže, přibývání na váze nebo problémy s vysokým cholesterolem. Dobrá zpráva je, že postupem času se bude vše zlepšovat a druhá polovina roku už by měla být relativně dobrá.

BOLÍ VÁS KLOUBY? 6 RAD, JAK JE DÁT POHYBEM ZASE DO POŘÁDKU

Panna

Letos byste se mohli těšit dobrému zdraví, už jen proto, že jednou z hlavních vlastností vašeho znamení je pečlivost. A také díky dobré náladě. Myslete celý rok na to, že smích léčí, a dopřávejte si ho v co největším množství. Hlavně začátek roku by měl být příznivý, v době od dubna do září už byste měli být opatrnější. Zejména ti, kteří mívají problémy s cukrovkou, močovým měchýřem nebo reprodukčními orgány. Během této doby se mohou objevit i žaludeční potíže, jako jsou bolesti žaludku, poruchy trávení, překyselení apod. Někoho mohou trochu potrápit bolesti kloubů. V zásadě by ale vaše zdraví mělo být v pořádku, zejména v poslední čtvrtině roku.

ŘEČ TĚLA: CO NÁM ODKRÝVAJÍ POTÍŽE SE ŽALUDKEM?

Váhy

Vaše zdraví bude hlavně začátkem roku dobré, a to i přesto, že váš jídelníček nebude možná úplně ukázkový a vyvážený. Vaše stravovací návyky vám mohou sice způsobit mírné potíže, ale nebude to nic závažného. Měli byste si ale do budoucna dát pozor, abyste nejedli příliš konzervovaných a rafinovaných potravin a nepřeháněli to s velkými porcemi. Především v březnu a dubnu se snažte jídelníček odlehčit a zařaďte do něj co nejvíc čerstvých potravin. To samé bude platit i v srpnu. Pokud se během těchto měsíců budete o své zdraví dobře starat, situace pro vás bude i v následujícím období příznivá.

Štír

Připravte se na to, že se v letošním roce mohou objevit nějaké nečekané zdravotní problémy, zejména v období od ledna do května. Důležitá bude trpělivost, protože ne vždy bude možné hned najít jejich příčinu. Ale vše se postupem času bude zlepšovat a bude záležet i na vaší víře v uzdravení a vnitřní síle. I pro vás platí, že byste měli věnovat pozornost svým stravovacím návykům a životnímu stylu, zejména v první polovině roku. Každý den cvičte, choďte na procházky na čerstvém vzduchu a hlídejte si krevní tlak. Pokud to nepodceníte, bude druhá polovina roku velmi příznivá.

NEPODCEŇUJTE VYSOKÝ KREVNÍ TLAK: CO VÁM MŮŽE ZPŮSOBIT?

Střelec

Vaším hlavním problémem může být neustálý stres, kvůli kterému možná trpíte nedostatkem spánku, bolestmi zad nebo očí. Možná také ve stresu saháte po potravinách, které nejsou úplně zdravé. Důsledkem je pak nedostatek základních živin a dalších důležitých prvků v těle. Projeví se to na vaší váze, možná i na stavu vašeho chrupu. Nezapomeňte se včas objednat k zubaři.

Pozor si dávejte na změny počasí, kvůli kterým byste mohli trpět nachlazením, kašlem, horečkami nebo plicními potížemi. Snažte se dýchat čistý vzduch a pít dobrou čistou vodu, protože to jsou dva důležité prvky, které vás letos udrží v kondici. A zkuste si každý den trochu zaběhat nebo si dejte svižnou dlouhou procházku.

Kozoroh

Mírné problémy budou letos přicházet a odcházet, ale pokud jde o zdraví, nemusíte se obávat ničeho závažného. Ve srovnání s loňským rokem byste se měli cítit mnohem lépe. Budete silní a plní energie a máte šanci zbavit se vleklých zdravotních problémů. Hlavně v prvních měsících roku se nenechte přemoci stresem a úzkostí, protože psychika úzce souvisí s fyzickým zdravím. Kozorozi jsou disciplinovaní, tak si vytvořte nějakou rutinu, která vám bude vyhovovat a do které zahrnete i dostatek času na relaxaci a péči o své zdraví.

NEJVÍC NÁS STRESUJÍ VZTAHY, TVRDÍ PSYCHOLOŽKA

Vodnář

V oblasti zdraví pro vás bude letošní rok příznivý, oproti loňskému roku byste měli pocítit zlepšení. Přesto vás mohou potrápit menší zdravotní problémy, jako jsou občasné bolesti kloubů nebo podvrtnutí. Mohou se také objevit poruchy trávení, nachlazení. V polovině roku hrozí různé úrazy, hlavně nohou, a také při řízení automobilu, tak buďte obzvlášť opatrní. Zejména v období mezi dubnem a srpnem neignorujte ani malé zdravotní problémy a dobře se o své zdraví starejte.

NACHLAZENÍ? ZNÁME FÍGL, DÍKY KTERÉMU SE HO ZBAVÍTE DO TŘÍ DNŮ

Ryby

Letos můžete trpět bolestmi kloubů nebo zad, ale dá se říci, že vaše zdraví bude obecně po celý rok dobré a nebudete muset řešit žádné zásadní zdravotní problémy. Zejména začátek roku by měl být příznivý, můžete se zbavit chronických onemocnění. Od dubna až do konce září bude vaše zdraví záviset z velké míry na tom, jak se o své tělo budete starat. Pokud budete většinu času trávit v práci a vaše strava bude plná tuků a cukrů, zcela jistě se to neblaze projeví i v podobě zdravotních problémů a přibývajících kilogramů. Myslete na to.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.