Astročlánky

22. listopadu 2022 05:31

Anna Kopečková

Blíží se listopadové novoluní. Chopte se příležitostí, které se vám nabídnou

Nový měsíc s sebou vždy přináší nové začátky a skvělé příležitosti. Předposlední, listopadové novoluní letošního roku, které bude tentokrát ovlivněno ohnivým znamením Střelce, to splňuje do puntíku. Jak nás může ovlivnit a na co bychom se měli zaměřit?

Listopadové novoluní nastane ve středu 23. listopadu 2022 krátce před půlnocí, přesně ve 23 hodin a 57 minut. Ačkoli novoluní obecně nebývají tak náročná jako úplňky, mohou nás někdy trochu potrápit. Nicméně ne vždy tomu tak musí být, což je i případ listopadového novoluní, které by mohlo být velmi příjemné a přínosné. Hlavní podíl na tom ponese ohnivé znamení Střelce a také planety Merkur a Venuše, díky kterým budou dny kolem novoluní přát všem formám komunikace, vzdělávání, cestování a štěstí byste mohli mít i při jednání s úřady.

Konec starého a začátek nového

Každé novoluní je ideálním časem, kdy můžete využít energii Měsíce a zkusit nové věci, využít nové příležitosti a započít něco nového. Tato energie se pak bude projevovat během následujících 28 dní. Rozlučte se s minulostí a plánujte budoucnost. Blíží se konec roku, proto se zamyslete nad tím, co jste si letos naplánovali, co jste dokázali dotáhnout do konce, čeho jste dosáhli a kam se chcete dál posunout. A popřemýšlejte i o to  m, s čím jste nespokojení. Podívejte se na sebe jinýma očima, zkuste se zamyslet nad tím, zda opravdu jdete cestou, kterou v životě chcete jít, a zda žijete v souladu s hodnotami, které vyznáváte. A buďte k sobě opravdu upřímní. To, co vám už nedává smysl, ukončete. Pamatujte na to, že každý konec je zároveň i začátkem, ale pokud má něco nového ve vašem životě vzniknout, je potřeba nejdříve uzavřít to staré, co vám už neslouží. Zní to možná jako příliš náročný úkol, ale energie tohoto novoluní by měla být optimistická a hravá, naslouchejte tedy jen své intuici. A pokud si chcete dávat nějaká předsevzetí, nečekejte s nimi až na konec roku. Právě teď můžete mít skvělé nápady, které budete mít odvahu realizovat.

Novoluní ve znamení Střelce

Střelci jsou ohnivé znamení plné energie, které se nenechá jen tak zlomit. Je to znamení hravé, společenské, optimistické, zvídavé, milující dobrodružství. Střelci jsou hledači pravdy a šťastlivci, neboť jim vládne krásná planeta Jupiter poskytující rozmach, příležitosti a štěstí. Novoluní pod vlivem tohoto znamení by tedy mohlo podporovat naši touhu po vzdělávání, získávání nových poznatků a zkušeností, po společenské konverzaci, přinést trochu optimismu, radosti a víry, které si můžeme přenést i do nového roku. A mohlo by se nést ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře.

Střelec je svobodomyslný, když má nějaký cíl, jde si za ním. A to samé byste měli udělat i vy. Pokud uvidíte nové možnosti a příležitosti, chopte se jich. Dovolte si jít za svými sny. Jen si dávejte pozor na přílišnou bezstarostnost a nezodpovědnost.

Novoluní ve Střelci je spojené i s cestováním a poznáváním. V mnohých vyvolá chuť cestovat, toulat se, zažívat dobrodružství, byť by to mělo být jen v blízkém okolí. Nic určitě nezkazíte sportem a procházkami v přírodě. Kromě toho můžete cestovat i ve své mysli, což je výborná relaxace.

Pozor na záda a kyčle

Znamení Střelce je spojeno s kyčlemi, pánví, bedry, křížovou a stehenní kostí, játry. Cokoli pro tyto části v době novoluní uděláte, bude působit dvojnásobně – v dobrém i špatném. Snažte se tedy příliš nezatěžovat páteř, pokud musíte sedět dlouho u počítače, častěji se protahujte. Netahejte ani nezvedejte těžké věci, dobře se oblékejte, abyste neprochladli. Určitě vám udělá dobře masáž, pedikúra, bylinná koupel, sprchování střídavě teplou a studenou vodou, procházka v přírodě, ale ne dlouhé túry. Když budete odpočívat, dejte si nohy nahoru. Pod vlivem energie Střelce bývají lidé odvážnější a trochu bláznivější, nebojí se riskovat. Dávejte proto pozor na různé úrazy končetin, hlavně při sportu. A dbejte na správný a dostatečný pitný režim. Pozor na alkohol, který játrům neprospívá.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.