Celebrity

13. června 2021 06:10

Gabriela Kolinová

Helena Růžičková si vlastní smrt předpověděla na den přesně

Excelentní herečka, ženská od rány, která bez rozpaků do očí vždycky řekla, co si myslí, milující matka se srdcem na pravém místě, uznávaná věštkyně. Tak nejčastěji vzpomínají na zesnulou Helenu Růžičkovou její kolegové a blízcí přátelé. Představitelka Škopkové z komedií Slunce, seno... život rozhodně neměla jednoduchý. Co nám prozradila v posledním rozhovoru půl roku před svou smrtí?

Věštecké schopnosti Helena Růžičková zdědila po své matce, která například předpověděla i bombardování Prahy v roce 1945. A také její proroctví do puntíku vycházela. Výklad budoucnosti, který prováděla prostřednictvím kávové sedliny nebo čtením z ruky, si u ní nechávala dělat řada slavných kolegů.

Komu se výklad budoucnosti od Růžičkové splnil?

Když zpěvačce Haně Zagorové bylo čtyřiadvacet, předpověděla jí, že pravou lásku pozná až ve svých šestačtyřiceti letech. Že to bude také zpěvák, ale ne Čech. A skutečně se tak stalo. Přesně v tomto období jí vstoupil do života operní pěvec ze Slovenska Štefan Margita. Herečce Martě Vančurové sdělila, že ji potká zákeřná choroba. Deset let poté u ní lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Zpěvačku Naďu Urbánkovou varovala před autonehodou. Netrvalo dlouho a cestou z vystoupení se svým vozem havarovala. V té době ještě nezadanou, svobodnou a bezdětnou Yvettu Blanarovičovou ujistila, že bez dětí nezůstane a bude mít syna. Narodil se jí chlapeček Matyáš. Františku Ringovi Čechovi rozmluvila emigraci, o které uvažoval, neboť se jí zjevilo, že by v zahraničí neuspěl.

„Věděla jsem, že přijdou v roce 2002 povodně, že můj kamarád, herec Jirka Hrzán bude mít krátký život, anebo když jsme točili Slunce, seno a pár facek a kvůli neustálému deštivému počasí nebylo vůbec jisté, zda se to vůbec stihne dotočit, že nakonec všechno dobře dopadne a film bude mít úspěch,“ pochlubila se nám půl roku před svou smrtí.

Rakovina a věštba vlastní smrti

V té době už byla těžce nemocná. Bojovala s rakovinou a dalšími zdravotními problémy, na hlavě měla paruku, vážila šedesát kilo a seděla na invalidním vozíku. Přesto neztrácela dobrou náladu. „Nebýt toho, kolik jsem předtím vážila, tak už tady s vámi nesedím. Rakovina mi sežrala šedesát kilo. Přežila jsem jen díky tomu, že jsem měla nadváhu,“ sdělila nám otevřeně.

Žádné téma pro ni nebylo tabu. Dokonce prozradila, že ví, kdy přesně zemře. „Sama sobě jsem si budoucnost nikdy nevěštila, protože se to nemá. Výjimku jsem udělala, až když jsem onemocněla. Vím, že na rakovinu nezemřu, příčina bude jiná a už také vím, kdy odejdu za mými Jiříčky (manžel a syn, pozn. red.),“ uvedla s ledovým klidem.

A také její poslední věštba se naplnila. „Helenka nezemřela na rakovinu, ale na selhání ledvin,“ potvrdil režisér Zdeněk Troška, který měl k herečce celý život velmi blízko. „Byla jako moje sestra, mé druhé já. Byli jsme jedna duše ve dvou tělech. Neuvěřitelně jsme si rozuměli. Dodnes mi strašně moc chybí,“ dodal Troška.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.