Celebrity

9. prosince 2022 17:05

Anna Fedorov

Herečka Čížková o pěstounství: Toužila jsem po holčičce, Jana naši rodinu zachránila

Hana Čížková s dcerou v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS

Filmová herečka Hana Čížková (69), kterou si diváci mimo jiné pamatují z filmu Kameňák, učinila před dvaceti lety zásadní rozhodnutí. Chtěla velkou rodinu a tak se rozhodla vzít dítě do pěstounské péče. Když v jednom z dětských domovů narazila na devítiletou Janu Rybníčkovou, okamžitě ji okouzlila. Jak sama Čížková nyní říká, už od začátku byly jako rodina. Do pořadu Povídej na CNN Prima NEWS teď přišly společně. Zavzpomínaly na své seznámení a popsaly, jak si k sobě našly cestu.

Už od začátku Čížková věděla, že chce vzít do péče holčičku. „Měla jsem devatenáctiletého syna a chtěla jsem ještě někomu pomoct. Říkala jsem si, že by bylo hezké, kdybych si domů vzala holčičku. Chtěla jsem sukénky a dlouhé vlásky,“ popsala Čížková v pořadu Povídej.

Když přišla s nápadem za manželem, nadšený zrovna nebyl. „Přišla jsem domů a řekla manželovi, že bych chtěla holčičku z dětského domova. Ten na mě vytřeštil oči a argumentoval tím, že syn maturuje a že bychom měli čas cestovat. Já ale toužila po větší rodině,“ svěřila se devětašedesátiletá herečka moderátorce Radce Červinkové.

Ačkoliv byl její manžel zpočátku proti, nenechala se odbýt. Společně s kamarádkou si vytipovala dětské domovy, kde jak sama říká, „chtěla žebrat o dítě“. „Šly jsme do Dolních Počernic, kde jsem objevila Janičku. Seděla u stolu, měla ostříhané vlasy a dělala úkol z Němčiny. Pozdravily jsme se a paní ředitelka nás tenkrát nechala jít společně do kavárny na palačinky,“ popsala v pořadu Povídej, který můžete sledovat v neděli 11. prosince od 21:25 na CNN Prima NEWS.

Toužila jsem po holčičce v šatičkách, ona chodila v teplákách

S kamarádkou tehdy prý spekulovaly o tom, zda je holčička hezká. „Byla hezká, ale mně se nezdála krásná. Chtěla jsem panenku s copánky. Přesto jsem si říkala, že to nevadí, že jí nechám narůst dlouhé vlasy, koupím sukýnku a vezmu si ji domu. Když jsme pak šly společně poprvé nakupovat, nabádala jsem ji, ať si vybere nějaké šatičky, ale ona přinesla teplákovou soupravu. V teplákách pak chtěla chodit furt, takže se mi moje přání nesplnilo,“ přiznala Čižíková s úsměvem.

Na jejich první setkání vzpomínala také Jana, dnes vystupující pod uměleckým jménem Yanna. „Naše první setkání si pamatuji, jakoby to bylo včera. Dělala jsem úkoly z němčiny a přišla za mnou paní v bílém, měla blonďaté vlasy a hned si se mnou začala povídat. Byla pohodová a když jsme pak vyrazily na palačinky, úplně si mě získala. Miluju totiž jídlo,“ řekla zpěvačka, která účinkovala v hudební soutěži Hlas Česko Slovenska.

V pořadu Povídej hovořila i o svých pravých rodičích. „Nejsou to rodiče, říkám jim autoři. Žila jsem s nimi asi do svých sedmi let. Autorka mě tehdy přišla vyzvednout do školy s tím, že pojedeme na výlet. Už tehdy jsem se zřejmě dostala do přechoďáku a nakonec do dětského domova,“ uvedla Rybníčková s tím, že poté už svoje biologické rodiče nikdy neviděla. „Pro mě to v tu chvíli skončilo a paradoxně jsem ani nebrečela,“ doplnila Rybníčková.

K nové rodině si našla rychle cestu. Získala si nejen Čížkovou, ale i jejího manžela a syna. Čížkové pak začala říkat maminko. „Autoři pro mě udělali to nejlepší, co mohli. Teď mám skvělou rodinu a jsem ráda za to, co se stalo,“ řekla Jana. Stejně to vidí i Čížková. „Od začátku jsme byli rodina. Jezdila k nám na víkendy a vozila jsem jí do školy a můj syn Honzík jezdil s námi. Celou dobu jsem měla pocit, že je moje, že se mi narodila už v tomhle věku,“ popsala známá herečka.

V té době ovšem neměla plně dořešenou pěstounskou péči. Když jí pak nečekaně zemřel manžel na infrakt, rozhodla se vše dotáhnout do konce. „Tehdy jsme prožívali hodně těžké období, ale tím, že Jana vstoupila do naší rodiny, nás zachránila,“ dodala Čížková.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.