Celebrity

17. října 2023 16:40

David Laštovka

Karla Heřmánka po natáčení filmu napadli a zbili. Byl celý od krve, vzpomíná Zedníček

TOP STAR magazín 2019 (11): Karel Heřmánek

Fešák Hubert, Smrt krásných srnců, Dobré světlo, S čerty nejsou žerty, Zámek v Čechách. To je jen stručný výčet filmů, v nichž zazářil Karel Heřmánek, který slaví 76. narozeniny. Ať už se jednalo o role komické, nebo vážné, všechny dokázal ztvárnit velmi přesvědčivě. Co se dělo po jednom z natáčení?

Karel Heřmánek se může pyšnit tím, že natočil řadu filmů, které v podstatě už zlidověly. Jedním z nich je například i komedie Fešák Hubert, v níž ztvárnil hlavní roli žižkovského frajera Huberta Hrabě, zvaného Fešák. V té době mu bylo 36 let.

Velmi pikantní historku z natáčení po letech v televizním dokumentu o zmíněném filmu prozradil herec Pavel Zedníček, který v ní představoval funebráka Emana. „S Heřmánkem jsme v té době hrávali ve stejném divadle a jeden týden jsme byli na zájezdovém představení v Prostějově. Večer jsme dohráli a sedli do taxi, které nás pak odvezlo na ranní natáčení do Prahy. Tak to šlo každý den. Byl to už trochu stereotyp, tak když jsme si po třech dnech znovu nasedli do auta, Karel prohlásil, že by to chtělo zažít nějaké dobrodružství,“ začal vyprávět Zedníček.

Při vykonávání potřeby dostal pendrekem do hlavy

Svému parťákovi proto navrhl, že mohou navštívit jeho strýce, který žije na Moravě. Heřmánek nadšeně souhlasil. „Byla to veselá návštěva, strýc nás velmi štědře hostil slivovicí a všemožným jídlem. Odjížděli jsme asi ve tři ráno,“ popisoval herec.

Mohlo by vás zajímat: Karel Augusta se upil k smrti kvůli mladé milence. Podle manželky svůj konec cítil

Po cestě zpátky u Devíti křížů Heřmánek požádal řidiče, aby mu zastavil, protože si musí odskočit na toaletu. „V té době bylo ale v noci všude zavřeno, tak tam někde začal vykonávat potřebu. Najednou kolem projela šestsettrojka, z ní vystoupil chlápek a začal čůrajícího Karla mlátit pendrekem do hlavy. Naštěstí stačil utéct do auta a odjeli jsme rychle pryč,“ líčil noční drama Zedníček.

Do Prahy na natáčení dorazili až kolem sedmé ráno. „Když jsme vystoupili z vozu, všichni se Karla lekli, jak vypadal. Byl celý od krve. Okamžitě ho odvezli do nemocnice. Ještě štěstí, že to nebylo nic vážného. Během dopoledne ho přivezli zpátky a mohlo se začít zase točit. A jako by mu to nestačilo, další den chtěl dobrodružství prožít znovu,“ prozradil s úsměvem Pavel Zedníček.

V pohádce S čerty nejsou žerty režiséra šokoval

Ve stejném roce Karel Heřmánek stačil natočit i nesmrtelnou pohádku S čerty nejsou žerty, v níž ztvárnil postavu Lucifera. Původně se uvažovalo o Miloši Kopeckém nebo Jiřím Sovákovi, nakonec padla volba na mladší generaci a roli získal on. Jakmile padla první klapka, režisér Hynek Bočan nevěřil svým očím.

Čtěte také: Zákulisí natáčení S čerty nejsou žerty. Dlouhý s Vetchým se vsadili, kdo sbalí Adélku

„Čerti pro mě byli naprosto nová zkušenost, nový žánr. A Lucifer Heřmánek mi moc pomohl. Byl první natáčecí den, řekl jsem ‚Kamera!‘ A on začal řádit. Doslova! Koukal jsem jako blázen. Šel jsem za ním a povídám mu: ‚Karle, co to děláš? Ty jsi zešílel!‘ A on: ‚Co je? To je čert! Co čert, to je Lucifer! To takhle prostě musím.‘ Nechal jsem ho tedy hrát a tu postavu udělal dokonale. Hned se toho chytl Petr Nárožný a s gustem se vyřádil na svém přiopilém kaprálovi,“ přiblížil deníku Aha! režisér Bočan.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.