Móda a krása

23. června 2020 12:05

Petra Kloidová

Šikanovaná dívka zhubla za rok 60 kilogramů kvůli plesovým šatům. S hubnutím jí pomohl i táta

Její nejvyšší váha byla 127 kilogramů v pouhých 16 letech. Mladou Australanku kvůli váze šikanovali všude, kam se podívala. Jednou si nahá před zrcadlem řekla dost a začala hubnout.

Josie Desgrandt se dlouhá léta pohybovala v bludném kruhu. Pohled na svoje tělo ji deprimoval, a tak svoje pocity začala zajídat, čímž znovu přibírala. Její sebevědomí bylo na nule stejně jako respekt ve škole. Josie si díky své váze, jež se opravdu vymykala běžné nadváze, prožila obrovskou šikanu.

„Jednoho dne jsem se postavila nahá před zrcadlo, vyfotila jsem se z různých úhlů, zapsala jsem si všechny míry, které mi potvrdily, že je přede mnou ještě hodně dlouhá cesta, ale na tu cestu jsem se začala těšit,“ řekla Australanka webu Bored Panda.

Malé cíle jako podpora psychiky a nízkosacharidová dieta

Správným krokem bylo to, že si obézní Josie udělila zpočátku malé cíle a následně přidávala další. Tímto krokem si také začala častěji všímat toho, že svých cílů dosahuje pravidelně, což pozitivně ovlivnilo její psychiku a chuť do hubnutí. Během prvních měsíců vysadila cukr, omezila sacharidy a začala pít jenom vodu. Nízkosacharidových diet existuje nepřeberné množství.

RECEPTY NA LOW CARB OBĚDY DO 10 MINUT

Na kompletní omezení sacharidů je ale nutné si dát veliký pozor. „Sacharidy jsou v těle hlavním zdrojem energie, takže nám dodávají sílu i na cvičení, včetně vytrvalostních a odolnostních tréninků. Když vyřadíte sacharidy ze stravy, vaše energie bude klesat. Když snížíte hladinu uložených sacharidů v těle, sníží se schopnost těla produkovat sílu i energii,“ říká dietní sestra a trenérka Marie Spanová v našem článku Co se stane s vaším tělem, když přestanete jíst pečivo?

Parťákem na hubnutí se stal vlastní táta a Instagram

Výrazným pomocníkem při hubnutí se stalo soutěžení s vlastním tatínkem, který se rozhodl, že bude hubnout společně se svou dcerou. „Soutěžení s tátou mi báječně nahrávalo v tom pokračovat a chtít být lepší a lepší. Vždy jsme si každý během sportování přidali o jeden kilometr navíc, abychom byli lepší než ten druhý,“ vysvětluje dívka. Podporu také získala na Instagramu, kde svou cestu za vysněným tělem mapovala pod instagramovým profilem @nolongerfatjosie. Počet followerů rychle rostl a lidé se začali zajímat i o zdravé recepty, které si Josie vařila.

Hubnutí v posilovně a oslava vysněného těla na maturitním plesu

Když Josie zhubla na devadesát kilogramů, měla už dostatečně velké sebevědomí na to, aby se přihlásila do místního fitness a z jejího hubnutí se náhle stala změna životního stylu. Posilování a práce na vlastním těle ji začala bavit. Posilování totiž zákonitě patří i do módu hubnutí. Svaly jsou metabolicky aktivní tkáň, zatímco tuková hmota sama o sobě žádnou energii nespotřebovává, hmota svalová ano. Čím víc svalů budete mít, tím víc kalorií budete pálit i v klidu, na pohovce před televizí. Víc aktivních svalů znamená možnost jíst víc, bez obav z přibírání. Více se o roli svalů během hubnutí můžete dozvědět tady.

Momentálně Josie váží o polovinu méně, okolo 60 kilogramů a ve svých osmnácti letech se dokonce stala maminkou.

Svoje osobní vítězství oslavila během maturitního plesu, kde si oblékla krásné plesové šaty, které oslavily její cestu za vysněnou figurou. Díky její zkušenosti chce pomáhat i ostatním s hubnutím a zpevněním jako fitness trenérka.

Máte rádi proměny?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.