Manuál na šťastný život 25. díl: Co dělat, když nefunguje sex?

Vytvořte si podle našich návodů návyk pozitivního myšlení a vpusťte štěstí do svého života.

Budeme se věnovat vztahům, sebelásce, práci i zdraví. Manuál vám nabídne i množství rad, jak pracovat s těžkými životními situacemi, jako je například rozchod, nevěra, strach, úzkosti nebo ztráta někoho blízkého. Pozitivní myšlení je tím, co pomáhá zvládat životní situace. V každém díle vás čeká něco málo teorie, ale především praktické postupy, techniky a cvičení. Některé rady vám mohou posloužit jako rychlá intervence při případných problémech. Po přečtení a ukončení návodu se můžete k určitým krokům vždy vrátit. Ničeho se neobávejte a pusťte se směle do své cesty za štěstím!

Sex neodmítají jen ženy

Mnozí partneři si v sexu nerozumějí a jsou často se svým sexuálním životem nespokojení. Pokud jde o sex, máme často pocit, že muž má chuť na sex vždy a za každých okolností. Žena je ten, kdo sex často odmítá. Traduje se, že odmítání sexu je doménou žen, což v dnešní době ale už zcela neplatí. Nyní spíš roste počet mužů, kteří odmítají sex svým partnerkám.

Ženy celý svůj život touží po doteku mužů. Touží být milovány, obdivovány a hýčkány. Pro ženy je sex většinou až sekundární záležitost. K uspokojení jim často postačí romantická večeře při svíčkách a partnerova slova plná lásky. Naopak muži touží především po sexu. V tom je první zásadní rozdíl mezi mužem a ženou. Orgasmus ženy se odvíjí od psychiky, tudíž sex ihned po velké hádce, v které ji partner dokázal několikrát ponížit, je skoro nemyslitelný. Naopak pro muže je sexuální styk v takové situaci prostředkem k udobření. Mnoho žen má sexuální potřebu nižší než jejich partner, ale mají ho rády, a tak mu často vyhoví i přes svoji nechuť. V dnešní době se však vyskytl fenomén, že sex odmítá muž.

V čem je problém muže, který odmítá sex?

 • V dnešní době je vše orientované na výkon. Ženy se stávají emancipovanější, náročnější, kritičtější a s muži soupeří. Muž slýchá od své partnerky pokyny, co má udělat v práci, jak se má postavit k rodině, jak se více věnovat úkolům v domácnosti a co vše musí zvládnout. Pak ženě odmítá sex, protože ji tím trestá za její nadvládu.
 • Žena, která má vysoké postavení a větší plat než její muž, se může stát negativním faktorem v partnerském sexuálním životě.
 • Dalším faktorem může být mužova přepracovanost a nedostatek energie, kterou musí vyvinout k uspokojení ženy. Je natolik unavený z práce, že k další milostné aktivitě už nemá sílu.
 • Problémem může být i žena, která nikdy neiniciuje sex a vždy čeká na iniciativu partnera – taková není pro muže tolik žádoucí. Stejně tak žena, která nikdy neodmítá sex a je partnerovi vždy po vůli. Nebo i žena, která žije pouze pro rodinu. Ta se postupem času pro muže stává pouze inventářem v bytě.
 • Muže přitahují ženy, které o sebe dbají, a i po letech společného manželství se snaží vypadat dobře. Žena v noční košilce vonící parfémem je stále přitažlivá – na rozdíl od té ve vytahaném pyžamu. Přitahují je i ženy, které je nechají, aby v některých věcech rozhodovali, pečovali o ně a rozmazlovali je. Pak se cítí jako zachránci a dobyvatelé.
 • Jsou i muži, kteří zájem o sex nikdy neměli, ale jejich ženy to neřešily, protože se musely starat o rodinu a děti, a tak jim manželova apatie vůči sexuálnímu životu nevadila. V období, kdy děti odcházejí z domovů a žena se dostává na vrchol sexuálního života (většinou od 35 do 45 let) a začíná si sex užívat, zjišťuje, že její muž jí nemá v této rovině co nabídnout.
 • Ženy, které dlouhodobě svému partnerovi stále něco vyčítají a ponižují ho do pozice malého kluka, se pak setkávají s odmítáním sexu jako trestem za jejich nadřazenost. Muž tak drží alespoň jednu rovinu vztahu ve svých rukách, protože vše ostatní řídí žena.
 • U dlouhodobějších vztahů může partnera přemoci pohodlnost a lenost, kdy má dostatek sexuálního vzrušení přes komerční sex. Sexu jsou plné časopisy, televize i internet. Pro muže je už podstatně jednodušší párkrát kliknout a otevřít si stránky plné sexu. Čeho je dostatek, po tom už tolik netoužíme a není už tak zajímavé. Muž tak nepotřebuje vymýšlet romantiku a předehru, která ho stojí určitou námahu, a nemusí přemýšlet nad tím, jak ženu uspokojit. Najde si náhražku sexu v masturbaci.
 • Muži, kteří jsou každý den pod velkým tlakem a stresem ve své práci, kde se musejí vyrovnávat s velkou zátěží, která je na ně vkládána prostřednictvím hypoték, uživení rodiny a dalších úvěrů. Takový muž postupem času ztrácí chuť na sex, protože mu nezbývá energie, kterou potřeboval, a většinou volí nejjednodušší cestu s nejmenším výdejem energie.
 • V neposlední řadě se může jednat i o jeho odlišnou sexuální orientaci.
 • Často je uváděno v různých výzkumech a interpretacích, že ženy dosahují vrcholu svých sexuálních sil kolem třicítky, zatímco u mužů to je věk kolem 18–22 let. Poté jejich sexuální potřeba klesá. Stejně staří partneři se tedy v chuti na sex nemusejí sejít. U žen stoupá jejich sexuální apetit a u mužů klesá jejich sexuální výkonnost. V dlouhodobějších vztazích má tedy chuť na sex častěji žena než muž. Stává se pak často, že jí její muž už nestačí a žena si pak najde mladšího partnera.
 • Naše společnost je orientovaná na výkon, a to včetně toho sexuálního. Ženy jsou oproti minulosti zkušenější a emancipovanější, a tak se muži necítí být zcela ve své kůži „alfa samců“. Ženy tlačí své muže k větším výkonům v oblasti práce a úspěchu a také ve finanční starosti o rodinu. Muži se tak ocitají v submisivních rolích a jejich ženy ovládají tu dominantnější. To vede k odmítání sexu a strachu ze zklamání i v této mužské roli.

První myšlenka ženy, kterou muž odmítá po sexuální stránce, je, že má milenku. To však není vždy pravda. Milenecký poměr je důvodem snížení sexuální aktivity pouze u párů, kde předtím sex fungoval normálně. Tím, že se partner začal věnovat milence, jeho aktivita doma postupně klesá.

Co může žena udělat, aby po ní její partner stále toužil?

Především být ženou. Stále muže nekritizovat a nechovat se k němu jako k malému dítěti. Starat se o sebe a své tělo a být tou křehkou květinkou, o kterou se ten její „chlapák“ musí občas postarat. Někdy se chovat jako na začátku vztahu a být tajemná a neodolatelná. Mít své vlastní zájmy, přátele a koníčky. Obléknout si doma nejen vytahané tepláky a dlouhé triko, ale i krásnou sexy košilku a navonět se parfémem. Žena je ženou a nehodí se k ní převaha tvrdé mužské energie. Nebojte se říkat si o pomoc a nesoupeřte se svým partnerem!!

Jak být pro muže přitažlivou i po společně prožitých letech?

 • Stále pracovat na své sebedůvěře a sebevědomí. Rozvíjet své koníčky a zájmy. Držet si ve svém životě určitou formu nezávislosti.
 • Být milá, ale znát svoji hodnotu a cenu. Nerozdávat se a především se neobětovat. Muži nechtějí, aby se pro ně ženy obětovaly, protože tím pro ně ztrácejí svoji hodnotu.
 • Muži potřebují ve svém životě neustálé výzvy. Partnerka, která na úkor sama sebe svému partnerovi vše dovolí a omezí tím svůj vlastní život, pro něj není výzvou, ale jistotou. A výzvu tak hledá jinde.
 • Muži potřebují ženy nezávislé, ale touží po útulném domově a dobrém jídle. Žena musí být pro muže výzva, ale i přístav, kam se rád vrací, protože zde cítí teplo domova. Žena, která si je jistá sama sebou, nebude muže neustále zatěžovat starostmi, kterým on nerozumí. Muž starosti ženy ve většině případů nedokáže vyřešit. Pokud se jedná o rozbitou myčku nebo nefungující televizi, umí si poradit. V případě, že se jedná o vyprahlé emoce a nenaplněný život, na který si žena stěžuje, je muž bezradný.
 • Muž touží po obdivu, ale hledá v ženě kombinaci slabosti a síly. V sexuální oblasti muž touží po ženě, která ví, co chce, a nestydí se za své tělo. Umí si říci o dotyky, které ji vzrušují, a sex si plně užívá.
 • Ženy si často pletou roli partnerskou s rolí mateřskou. A muž potřebuje být uznávaným jedincem, ne malým klukem, co si zapomene doma svačinu. Také potřebuje pro svůj svět dostatek svobody, kdy může být klukem a zajít si sám na ryby nebo s kamarády na motorky.
 • Mužům je vštěpováno, že nesmí ženu zklamat a musí být schopni ji sexuálně uspokojit. Cítí zodpovědnost za to, zda žena prožije orgasmus a zda oni jako muži obstojí. Tento tlak dost často vede k sexuálním dysfunkcím. Ženská sexualita je však mnohem komplexnější než ta mužská. Ženy potřebují ke svému uspokojení pocity, a to hlavně dobrý pocit sama ze sebe, z přijetí vlastního těla, ale také schopnost uvolnit se a mít na sex náladu.

Postoj mužů a žen k sexu je odlišný, tak jak se domluvit?

Žena by měla s mužem komunikovat. Především o svých potřebách při sexu i před ním. Měla by ho upozornit na to, že dotyky potřebuje i jindy než těsně před milováním. Dát mu zřetelně najevo, co je jí příjemné, aby muž její reakci rozpoznal. Přestat se stydět za některé části svého těla, které se jí zdají méně atraktivní. Muž netouží po dokonalé ženě s tělem modelky. Muže přitahuje sebevědomá žena, která ví, co chce, a má své tělo ráda. Která umí dát najevo svou touhu. Ženy se dost často nedokážou uvolnit a během milování se kontrolují, aby nevydávaly zvuky, které vnímají jako nežádoucí, což společný sexuální prožitek dost často komplikuje.

Důležité je, aby si oba partneři otevřeně popovídali, co je v sexu trápí, jaké mají sexuální sny a touhy. Co můžou změnit. Aby se dohodli na střídání živočišného sexu bez předehry, který většinou preferuje muž, a romantického milování při svíčkách s dlouhou předehrou, po kterém touží ženy.

Muži považují sex za řeč, jíž mohou vyjadřovat své emoce. Občas potřebují mít spontánní sex, něco neplánovaného, co nemá žena pod kontrolou. Nechtějí mít sex za určitých podmínek, jako je ložnice, tma nebo vaše vykoupané, umyté tělo. Prostě to chtějí řídit sami s pocitem, že i žena se z toho raduje bez zbytečného plánování.

Žena zase potřebuje romantickou atmosféru, doteky a pocit, že je milována, protože se cítí být často zanedbávána. Ona se tímto způsobem dostává do správné nálady a kompenzuje si své emocionální potřeby, kterým se muž nevěnoval.

Cvičení:

Muži budou při sexu lepšími milenci, pokud jim dá žena svolení, že sex nemusí být vždy dlouhé milování s předehrou. Uzavřete vzájemnou dohodu o střídání spontánního živočišného sexu a dlouhého milování s předehrou. Uvidíte, jak partnerovi zazáří oči, když přijdete z práce domů a jen tiše pronesete: „Chci tě teď hned!“ Příště možná budete mít připravenou koupelnu plnou zářících svíček a zažijete dlouhé a pomalé milování.

Šárka Vávrová


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.