Celebrity

13. října 2022 11:50

Žaneta Dernerová

Marta Jandová sdílela bolest ze ztráty maminky. Jeffy Boy neudržel slzy

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT X (7) – Báseň Jeffyho Boye pro maminku

Zpěvačka Marta Jandová (48) se podělila o část svého soukromí a zavzpomínala na smutné období, kdy se musela vyrovnat s úmrtím své maminky Jany. Lépe než kdo jiný porozuměla dojemné básni soutěžícího Jeffyho Boye (34), který v talentové show popsal svou bolest a nejniternější pocity.

Maroš Fusko, vystupující pod uměleckých jménem Jeffy Boy, není pro televizní diváky neznámou tváří. Již několikrát jsme ho mohli vidět ve slavné talentové soutěži, ze které si minulý rok odnesl ocenění Zlatý Pátrovič, jež mu udělil porotce Jakub Prachař. S touto soškou jako talismanem zkusil Jeffy své štěstí i letos.

Tentokrát se ale nepustil do zpěvu, nýbrž prostřednictvím vlastní básně odhalil bolestivou část svého života. V otevřené zpovědi se svěřil se smutkem nad ztrátou maminky, která zemřela před dvaadvaceti lety. „Je toho tolik, co bych jí chtěl říct,“ neskrýval svůj zármutek Jeffy, pro něhož je toto téma stále velmi citlivé.

Trvalo delší dobu, než se mohl o své niterné pocity podělit. „Musel jsem se vyvíjet, být silnější a silnější, protože jinak člověk nedokáže napsat takové věci,“ vysvětlil Jeffy v show Česko Slovensko má talent, kterou můžete sledovat každou sobotu večer na Primě nebo zpětně on-line. Za svou dojemnou recitaci, na jejímž konci se pod tíhou emocí rozplakal, sklidil zasloužené ovace.

Marta Jandová soucítila se soutěžícím

Jeho citové rozpoložení chápe zejména zpěvačka Marta Jandová, která si prožila totéž. „Velmi dobře ti rozumím. Mně zemřela maminka před 31 lety. Moje starší kamarádka mi tehdy řekla, že ta bolest nikdy pořádně neodejde, ale že určitě najdu něco, co mi pomůže se přes ni alespoň trochu dostat,“ podělila se s Jeffym o svou zkušenost.

Čtyřiatřicetiletý pracovník SBS se v soutěži nejenom vyznal ze své životní bolesti, ale chtěl ostatní i inspirovat. Přiznal, že trpí dětskou mozkovou obrnou. „Neříkám to proto, abyste mě litovali, ale proto, aby se lidi jako já nevzdávali svých snů a šli si za nimi,“ nechal se slyšet Jeffy Boy a povzbudil všechny, kteří bojují s tímto onemocněním.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.