Simona Krainová slaví 50 a všechno má na háku. Prozradila přelomový bod svého života

Topmodelka Simona Krainová vypadá na prahu padesátky naprosto famózně. Není to ale zadarmo, protože na sobě poctivě maká. Jak se udržuje stále fit? Prozradila svůj recept na zdravé tělo i ducha. A svěřila se s tím, co jí nejvíce pomohlo se zklidnit.

Simona Krainová už za nedlouho oslaví 50. narozeniny a dá se bez zbytečných okolků říct, že tahle žena zraje do krásy. Bývalá topmodelka se proslavila už v průběhu 90. let, kdy se mimo jiné dostala do města, kde se zrodila móda, do Paříže. Během svých nejúspěšnějších let se díky své práci seznámila s řadou slavných osobností včetně řady hollywoodských hvězd. Objevila se na stránkách mnoha prestižních módních časopisů a předváděla šaty světoznámých módních návrhářů jako například Yves Saint-Laurent nebo značka Max Mara.

Čtěte také: Pavlína Pořízková se ukázala bez filtru: Manžel se mě několik let ani nedotkl

Mimo to působí jako ředitelka a patronka modelingové soutěže Czechoslovak TopModel. V minulosti byla vdaná za Bořka Slezáčka, manželství jim však nevydrželo. Své štěstí našla až po boku Karla Vágnera mladšího, se kterým má dva syny – Bruna a Maxe. Na sklonku druhé poloviny svého života spousty věcí přehodnotila. V čem změnila přístup? „Mám všechno mnohem víc na háku. Už neřeším všechno tak křečovitě, nesnažím se mít všechno dokonale zorganizované a dokonale naplánované. Život je krátký a chci si ho víc užívat,“ řekla Simona v rozhovoru pro Extra.cz.

Krainová se netajila tím, že je perfekcionistka a vždy se snažila všechno dělat naplno. Popoháněla ji jakási touha po dokonalosti. Kromě mateřství měla plné ruce práce se svou módní značkou, focením, cvičením, času s rodinou a nepřetržitě sešlápnutý plyn ji po nějaké době dohnal. „Pracovala jsem, do toho jsem měla děti a všechno jsem se snažila zvládat na sto procent. To nejde úplně skloubit, a tak jsem spala třeba jen čtyři hodiny denně, abych všechno stihla,“ popsala Krainová svůj režim. Následovala apatie a nechuť. „Najednou toho bylo tolik, že to nakonec všechno spadlo a řekla jsem si, že už nemám na nic chuť,“ dodala s tím, že měla nakročeno ke zhroucení.

Mohlo by vás zajímat: Padesátnice Tereza Maxová: Rodiče z ní chtěli mít chemičku, dnes je nestárnoucí ikonou

Pomohla až očista duše

Aby znovu nalezla sama sebe a hodila se do klidu, rozhodla se pro ajurvédu. Jedná se o indický léčebný systém. Právě ten ji doporučili její přátelé a ona se svým manželem odjela na začátku minulého roku na měsíc na Srí Lanku, kde se rozhodla oprostit od shonu a spěchu moderního světa. „Byla to taková hloubková očista nejen těla, ale i duše. Tam jsem si strašně moc uvědomila, že se potřebuju zhluboka nadechnout. Mobil nám sice neodebrali, ale nebyla tam televize a cokoliv, co člověka vnitřně špiní. Ani klimatizace tam nebyla. Prostě jen pokoj, postel, pouze dobrá strava, tichá hudba, ptáci, šum moře, cvičení, meditace,“ popsala modelka způsob tamního způsobu života.

Ten se jí natolik zalíbil, že si díky němu spoustu věcí uvědomila. „Přijela jsem tam zrychlená a v křeči, v nervech z diskomfortu, ale pak jsem viděla tu transformaci mě samotné, takové sebeuvědomění, že po několika dnech, co jsem tam běhala a ležela v tom zeleném hábitu celá mastná, ale šťastná, jsem si uvědomila, že nic nepotřebuju,“ prozradila blondýnka s tím, že šlo o přelomový moment jejího života.

VSTUPTE S NÁMI DO PRIMA+ A UŽÍVEJTE SI KVALITNÍ ČESKÉ I ZAHRANIČNÍ FILMY A SERIÁLY!

Deset kilometrů denně

Kromě svého mentálního zdraví se Simona věnuje také fyzičnu. Dokonalá postava však není zadarmo. Už dříve prozradila, že se udržuje a cvičí až šestkrát týdně. Je vášnivou běžkyní a deset kilometrů po ránu pro ni není žádný problém. Kardio většinou kombinuje ještě s následnou posilovací půlhodinkou. A jaký je její recept na konzistentnost? „Mně pomáhá vstávat brzo. A odcvičit si svoje ještě před tím, než vlastně pořádně začne den. Někdy to znamená nastavit si budíka na pátou, ale ten pocit v sedm je skvělý. Ono to souvisí s tím, že já mám ráno nejvíc energie. Tělo je nabuzené, hlava je nezatížená, žaludek prázdný. Během dne už je to potíž. Řešíte práci, děti, tisíc věcí, někdo vás nasere… To je pak jasné, že když se člověk v půl šesté dopotácí domů, řekne si akorát: A teď mám jít ještě běhat? Jasně že nejde. Já bych se taky nevykopala. Už mám vypozorované, že když si nezacvičím ráno, už na sport můžu většinou zapomenout,“ řekla v minulosti Krainová v rozhovoru pro web Ženy.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.