Celebrity

21. února 2023 05:30

Tomáš Durčák

Ivana Trump s Donaldem zůstali i po rozvodu přátelé. V závěti ho přesto vynechala

Pohřeb Ivany Trumpové

V červenci 2022 Spojené státy, ale ještě více Českou republiku šokovala informace, že v New Yorku zemřela bývalá žena Donalda Trumpa a rodačka z Československa Ivana Trump (†73). Bývalá sportovkyně a modelka nezemřela přirozenou smrtí a její exmanžel podle všeho nebyl ani v závěti.

Rodačka ze Zlína, která se původně jmenovala Ivana Zelníčková, se na Západ dostala skrz své první manželství s rakouským lyžařem Alfredem Winkelmeierem. Zde se v roce 1976 poprvé setkala s Donaldem Trumpem, když se věnovala modelingu. S pozdějším americkým prezidentem jí manželství vydrželo 15 let, během nichž spolu měli tři potomky, Donalda Trumpa juniora, Erika a dceru Ivanku. V pondělí 20. února 2022 by oslavila 74 let.

Mohlo by vás zajímat: Sestra prezidenta Kennedyho unikla rodinnému prokletí. Přežila všechny sourozence

V den úmrtí Ivany Trump, tedy 14. července 2022, policie informovala, že její tělo bylo nalezeno na schodech. A byť nic nenasvědčovalo cizímu zavinění, později se ukázalo, že příčinou smrti nebyl ani zvažovaný infarkt. Až o několik dní později newyorský úřad hlavního soudního lékaře uvedl, že Trumpova exmanželka zemřela zřejmě nešťastnou náhodou při pádu na schodech.

„Soudní lékař stanovil, že příčinou její smrti byla nehoda,“ psalo se ve zprávě, dle které měla česká rodačka zemřít po kritickém zranění trupu způsobeném silným nárazem, což by vysvětlovalo pád. Zajímavé také je, že jako první o smrti Ivany Trump informoval svět právě její bývalý manžel Donald. „S velkým zármutkem oznamuji všem, kteří ji milovali, a těch je mnoho, že Ivana Trump zemřela u sebe doma v New Yorku,“ napsal exprezident USA na sociální síti Truth Social.

Mohlo by vás zajímat: Zásadní momenty z pohřbu Ivany Trump. Dcera Ivanka bez emocí a chladná Melanie

„Byla to báječná, krásná a úžasná žena, která vedla skvělý a inspirativní život. Její pýchou a radostí byly její tři děti, Donald junior, Ivanka a Eric. Byla na ně tak pyšná, jako jsme my všichni byli pyšní na ni. Odpočívej v pokoji, Ivano!“ doplnil. Bohužel pro něj se však jeho jméno neobjevilo v Ivanině závěti.

Tu krátce po její smrti citoval web Business Insider. Podle něj byl součástí dědictví mimo jiné i byt Ivany Trump v centru Zlína. Ten nakonec po dědickém řízení dostaly společně její tři děti, avšak pod podmínkou, že zde nechají v klidu dožít matku Ivany Marii Zelníčkovou. Šlo však pravděpodobně spíš o pojistku proti případným rodinným konfliktům, jelikož její maminka žije v USA společně s vnoučaty. Dědit měl i její poslední manžel Rossano Rubicondi, který však zemřel v roce 2021.

I přes podle všeho dobré a přátelské vztahy s Donaldem Trumpem se jeho jméno v závěti neobjevilo ani jednou. Možná to lze připsat faktu, že miliardář a úspěšný podnikatel o jakékoli dědictví po své exmanželce ani nestál a raději vše přenechal potomkům.

Sdílejte článek
Štítky výročí smrt matka narozeniny úmrtí Ivanka Trumpová děti Donald Trump Donald Trump Jr. dědictví závěť Ivana Trumpová příčina smrti Eric Trump Marie Zelníčková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.