Celebrity

1. července 2022 10:20

Zuzana Schneidewind

Pavla Tomicová slavila kulatiny: Dvakrát tolik roků by už bylo moc, smála se herečka

Pavla Tomicová má nezaměnitelný smích

Před pár dny oslavila kulatiny, a když vstoupí do místnosti, září jako hvězda. Herečka Pavla Tomicová (60) navíc opravdu hvězdou je, a to české divadelní, filmové i televizní tvorby. Diváci Primy ji milují pro postavy s velkým srdcem, které ztvárnila v několika slavných seriálech, i pro její smích a pozitivní naladění, jež prostřednictvím obrazovky šíří dál. Člověk by této herečce věřil snad vše. Jen ten věk? Podívejte se v galerii, jak (ne)jde s oslavenkyní čas na Primě.

Herečka Pavla Tomicová dozajista patří k těm výjimečným ženám, které stárnou s grácií. I když termín „stárnout“ k ní stále nějak nepasuje. Řekněte sami, pokud by vám někdo položil neslušnou otázku, na jaký věk sympatickou herečku odhadujete, určitě by nepadla číslice 60. Tahle šťastná maminka dvou dětí a manželka herce Ondřeje Malého se jednoduše nezdá.

Ať už z divadelního pódia, či z televizní obrazovky, vyzařuje představitelka Mařky v Morávkově adaptaci Maryši, za niž získala cenu Alfréda Radoka, seriálová veterinární sestra v Krejzových, Ála ze Slunečné nebo veterinářka Anežka Krásná, která aktuálně promlouvá se zvířaty v oblíbené ZOO, neuvěřitelnou energii. Její smích je nejen pověstný, ale i doslova nakažlivý.

Překvapení od kolegů: Všechno nejlepší místo práce

Jakmile režisér oblíbeného seriálu ZOO Jaromír Polišenský zavelel na place „Akce!“, všichni herci začali zpívat „Všechno nejlepší!“. Vtipná situace, protože představitelka seriálové Anežky čekala dialog. Pak už kolegové zahrnuli milou Pavlu Tomicovou gratulacemi.

„Všimla jsem si, že už mi lidé přestávají přát, ať se dožiju ještě jednou tolik. Chápou, že už by to asi nešlo. Ráda bych byla výjimečná, ale ono by mě to tu bez mých přátel nebavilo. Je to krásné být obdarovaný, a navíc když je to od lidí, se kterými je mi fajn. Víc k tomu nedokážu říct, protože pocity a dojmy nejdou popsat slovy,“ zamyslela se na chvilku herečka a ateliér zaplavila svým zvonivým smíchem.

Mezi gratulanty nechyběl ani Šimon Bilina. A pro svou parťačku měl speciální vzkaz: „Přeju Pavle jednoduchost. Jedním duchem všechno! Milujeme ji a jsme nekonečno. Dělala si legraci, že dvakrát tolik roků by už bylo moc, ale není to pravda. Všichni jsme nekoneční.“

Pozadu nezůstala ani Michaela Pecháčková coby Sid, která se svou šéfovou tráví na place hodně času. „Pavle bych popřála jen to nejlepší. Je to výborná kolegyně, tak hlavně aby nás dlouho bavila svým smíchem a nadhledem. Je skvělá,“ prohlásila.

Mezi gratulanty nechyběla ani herečka Sabina Laurinová. Ta kolegyni a kamarádce popřála nejen věčné mládí, ale též „pevné zdraví, radost, energii, a aby měla pořád tak skvělé kolegy, jako jsme my,“ zavtipkovala představitelka seriálová Alice. „A aby toho nebylo málo, ještě hodně krásných rolí, klid a spousty energie na všechno!“ doplnila své přání Laurinová.

O stárnutí: Maminka říká, že to bude horší

„Vnímám, že mě občas něco bolí, že mi přibývají vrásky, že něco nejde jako dřív… Říkám si – jo, kdyby mi bylo pade, ale počkat, vždyť ono mi vlastně je!“ svěřila se herečka před deseti lety deníku Aha! s tím, jak vnímá stárnutí.

O pět let později pro deník Právo postoj ke svému věku ještě více rozvedla: „Přesně v padesáti, na moje narozeniny, přišel moment, kdy jsem přestala svému věku rozumět. Přišlo mi, že všichni hrají hru, že je vše domluveno a jen předstírají, že je mi pade. A já to hraju s nimi, i když se mě to vůbec netýká, protože mně je pětatřicet,“ řekla dále v rozhovoru.

„Pak jsem dlouho chodila po světě a říkala: ‚Jsem Pavla Tomicová a je mi...‘ Koukali na mě jako na blázna. Takže s tím uměním stárnout to není tak horké. Někdy se sice cítím na sedmdesát, ale většinou jsem na těch pětatřiceti, a tak se nějak zvláštně rozcházím sama se sebou. Maminka říká, že to bude ještě horší,“ upřesnila herečka pro Právo s humorem i upřímností sobě vlastní.

Pavla Tomicová řešila nadváha i podvýživu

Více než s vráskami tato žena bojuje spíše s nadváhou. Jak loni Tomicová uvedla pro magazín Prima Ženy, práce jí obvykle dovolila pořádně se najíst až večer. Když přišla domů, naládovala do sebe všechno, co bylo zrovna k mání. Nijak neskrývá, že vyzkoušela všechny možné diety, než přišla na to, že významnou roli v udržování hmotnosti hraje i psychika.

„Během jedné kúry mi k mému překvapení pan dietolog řekl, že jsem podvyživená, což by mě ani ve snu nenapadlo. Vysvětlil mi, že hrozně špatně žiju a jím. Že žádné diety držet nemusím, ale měla bych se naopak pořádně nadlábnout. Neměla jsem zkrátka ten správný režim. Dokud jsem si to nezměnila v hlavě, nedařilo se mi zhubnout. Zlepšilo se to, až když jsem začala pravidelně jíst. Vůli jsem nikdy neměla, ale odhodlání mi nikdy nechybělo,“ popsala herečka pro Prima Ženy. Možná si vybavíte, že už jednou dokázala zhubnout i přes 20 kilogramů.

Výsledky konzultací s odborníkem na sebe nenechaly dlouho čekat. „Najednou jsem si mohla dopřávat klidně i sladké. Měla jsem dovoleno jíst všechno, tak jsem se neomezovala, nevážila se a jen si užívala. Tehdy jsem během pár měsíců zhubla deset kilo. Bohužel, pak jsem zase sklouzla do svého jídelního stereotypu a nabrala to zpátky. Všem ženám bych ale tuto metodu doporučila,“ řekla Tomicová, která je přitom doma vášnivou kuchařkou. V posledních letech ovšem musí při vymýšlení receptů více přemýšlet, protože jí byla diagnostikována cukrovka.

S ohledem na nemoc také letos gratulanti vynechali dort a milou kolegyni obdarovali květinou a košem naplněným ovocem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.