zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s rýmou?

Jak to udělat, abyste mohli zase volně dýchat?
Autor: iStock Jak to udělat, abyste mohli zase volně dýchat?
anna kopečková , Vydáno: 20.01.2017
Jak ovlivňuje stav duše i naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

reklama

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

V RUBRICE ŘEČ TĚLA NAJDETE I TATO TÉMATA:

EKZÉMY, KYČLE, OPARY, BRADAVICE, ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, LUPY

Rýma je zánětlivé onemocnění sliznice nosní dutiny. Nosní sliznice je zduřelá, omezuje průchodnost nosu a zhoršuje dýchání. Výtok z nosu je zpočátku vodnatý, hlenovitý, hnisavý. Pokud výtok proudí do krku, může dojít k zahlenění a kašli. U akutní rýmy je i zvýšená teplota, pocit svědění v nose a možné je i nechutenství. Při infekci mohou zarudnout také spojivky a infekce se může dostat i do dutin a středního ucha.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s rýmou?

Rýma pro nás znamená emocionální chaos. Nemáme uspořádané myšlenky a tento chaos vytváří hlen. Pokud vysychají sliznice, znamená pro nás život jen povinnosti bez radosti

. Nedokážeme rozpoznat, co je v našem životě důležité a co v něm nepotřebujeme. Neumíme si odlehčit odhozením nepotřebných záležitostí. Akutní rýma je pláčem duše. Je to malý viditelný vzdor vůči všemu. V hlavě máme chaos, nevíme, co je opravdu důležité a proti všemu se bouříme. Rýma nás v souvislosti s nachlazením a teplotou nutí k odpočinku, který nám přináší možnost utřídit si myšlenky.

Vyvracíme mýty o zdraví: Rýmu nemáme z nachlazení a může být i nebezpečná

Vyvracíme mýty o zdraví: Rýmu nemáme z nachlazení a může být i nebezpečná

Položte si následující otázky:

Víte, co je pro vás důležité? Cítíte ve svém životě svobodu? Máte sami sebe dostatečně rádi? Nezlobíte se na celý svět? Máte v sobě agresi? Co vám nevyšlo? Kdo vám ublížil? Přes co se nedokážete přenést?

Rýmu jsem v dětství a mládí měla dost často. A vždy to nakonec končilo onemocněním dutin, antibiotiky a rýmu jsem léčila i čtrnáct dní. Každý rok jsem rýmu a dutiny řešila několikrát. Postupem času jsem se seznámila s psychosomatikou a uvědomila si, že rýma je můj vnitřní chaos. Nevěděla jsem, co je pro mne důležité. Od té doby, když cítím, že rýma začíná, jdu si v létě zabruslit na inline bruslích a srovnám si myšlenky. V zimě si udělám čas jen sama pro sebe a uspořádám si myšlenky. Přitom si uvědomím, co je důležité a toho ostatního se zbavím. Rýmu tak mám třeba jen dva dny a dutiny už mi pak neonemocní. Od té doby, co se snažím srovnat si myšlenky, jsem bez rýmy.

Často se stane, že mám nemocnou dceru s virózou a rýmou a ani jedno od ní nedostanu. Věřím, že práce s myslí je skvělá prevence.

rýma Foto:                                                                                                                         Foto: iStock

 

Jak k nám problémy s rýmou promlouvají?

Rýmou, akutní rýmou, vysycháním nosní dutiny, zvětšením sliznice v nose.

Jak si vyléčit problémy s rýmou?

Popřemýšlejte, zda netrápíte sami sebe vnitřním nepokojem a nespokojeností. Nelpíte na maličkostech a důležité věci přehlížíte? Pokuste se uspořádat myšlenky, najít to důležité a ostatního se zbavit. S láskou přistupovat k sobě samým i k věcem, které nelze změnit. Co je spouštěčem vašich problémů? Nepotřebujete více odpočinku? Pokud se přidá i zánět dutin, popřemýšlejte, na co nebo na koho jste alergičtí, že už ho nemůžete ani cítit. Důležitou cestou k vyléčení je vždy cesta do svého nitra, kde najdeme odpovědi na otázky týkající se dané nemoci.

Pokud se nemůžete nadechnout, zbavte se tedy především pocitu méněcennosti, případně všech negativních myšlenek a tím pomůžete sami sobě k volnějšímu dýchání. Dát sami sobě dostatek svobody přináší i svobodu nadechnout se!

Na fyzické úrovni je dobré vzít si více vitamínu B a C. Případně inhalovat bylinky uvolňující dutiny. Pokud to zvládnete na počátku, kdy vám rýma zatím pouze začíná, použijte konvičku na propláchnutí nosní dutiny se solí. Dobrá je také Vincentka nebo sprej s mořskou vodou, který propláchne nos. Důležité je teplo a také odpočinek. Na dutiny můžeme přiložit teplý brambor zabalený do kapesníku.

Afirmace pro léčbu: „Žiji a myslím v souladu se sebou samým a přijímám se. Všeho zbytečného se zbavuji.“

 

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

 

Slepičí vývar - pro maroda je nejlepší úplně čistý, bez zeleniny, masa i zavářky

Super polévky, které vás zbaví rýmy nebo nadváhy

Přírodní cestou proti rýmě a nachlazení: Co určitě pomůže?

U léčby rýmy platí, že nic nás nezachrání okamžitě jako mávnutím kouzelného proutku, ale po malých krůčcích můžeme dospět k tomu, že se oněch krušných sedm dní dá rýma přežít o něco příjemněji.

Šalvěj

Šalvěj

Lžíci sušené šalvěje přelijte 2 dcl horké vody a nechte 15 minut vyluhovat. Vzniklý čaj můžete buď kloktat, nebo popíjet 3x denně. Šalvěj hojně používají zpěváci pro uklidnění hlasivek, pomůže i vám.

Téměř zázračný lék si můžete snadno připravit doma

Chřipky útočí! Vyrobte si domácí tinkturu na podporu imunity

reklama

Související témata: nachlazení , chřipka , imunita , psychosomatika , řeč těla , rýma , jak se zbavit rýmy

reklama

Přečtěte si také

reklama