Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Za koho se provdáte? To prozradí svatojánská noc

Noc před svátkem svatého Jana Křtitele, tedy z 23. na 24. června, je fascinující, plná tajemství a možná i trošku strašidelná. Pojďme se teď společně vydat – do pohádky.
Vydáno: 23.06.2015
Svatojánská noc je tajemná a může vám splnit lecjaké přání
Svatojánská noc je tajemná a může vám splnit lecjaké přání Autor: Pinterest.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Devatero bylin

Ve svatojánskou noc buďte dlouho vzhůru, bývá tajemná, plná vůně květin a stromů, a romantická. Chcete-li tento krásný lidový svátek oslavit po vzoru našich předků, pak je třeba zapálit někde na kopci či vyvýšeném místě svatojánský oheň jako pozdrav slunci, jehož síla v době letního slunovratu vrcholí.

Co raději nedělejte – i když naši předkové to dělali – je skákání přes oheň, zapalování košťat či pouštění hořících sudů z kopce, to by byla opravdu zábava na hranici katastrofy. Co však naopak doporučujeme: prozatím svobodná děvčata se v tuto kouzelnou noc dozvědí, za koho se provdají. Ale pozor, nebude to tak docela bez práce. Dívka musí podstoupit svatojánské čarování. Z devatera bylin natrhaných v noci na louce tajně uvije věneček, který si položí pod polštář. Důležité ovšem je, že při trhání bylin, o němž nesmí vědět nikdo další, nesmíte promluvit ani se ohlédnout.

Bylinky pro ženy: Které jsou ty nejlepší?

Není nic lepšího, než své zdraví a krásu podpořit přírodou. Máme pro vás bylinky, které pomáhají řešit nejčastější ženské problémy. Uvařte si z nich čaj nebo si je ve formě kapek či tobolek kupte v lékárně.

Kontryhel: Bylinka, která ví, co žena potřebuje

Kontryhel : Bylinka, která ví, co žena potřebuje

Zlobí vás nepravidelný menstruační cyklus po vysazení antikoncepce, nepříjemná mykóza, návaly horka v důsledku menopauzy nebo se vám nedaří delší dobu otěhotnět? Dřív, než se rozběhnete ke gynekologovi a budete poslušně zobat syntetické hormony, využijte sílu přírody. Kontryhel na všechny výše uvedené neduhy umí vyzrát, což mimo jiné potvrzuje i Kateřina, která měla problém s nedostatečnou výškou děložní sliznice a hormonální dysbalancí.

„Z důvodu nízké děložní sliznice jsem nemohla otěhotnět, byla jsem z toho dlouho dobu rozladěná, ale hormony jsem užívat nechtěla. Mrkla jsem na internet, kde ženy doporučovaly pití kontryhelové nati. Moc šancí jsem tomu nedávala, ale po třech měsících bylo na ultrazvuku vidět zlepšení a nárůst. Za sebe proto můžu kontryhel všem snažilkám toužící po miminku jedině doporučit,“ líčí své poznatky dvaatřicetiletá Katka.

Kontryhel vyladí nejen vaše ženství, ale i psychiku, která to nemá s hormonálními výkyvy zrovna snadné. Také bolest při menstruaci by se měla postupně snižovat. Výsledky však nejsou vidět hned, je nutné několik týdnů vydržet.

 

 

Jak čarujeme

Kromě toho je třeba samozřejmě vědět, o jaké byliny se jedná. My vám to teď prozradíme, abyste mohla o svatojánské noci bez obtíží čarovat. Musíte najít a natrhat: kopretinu, růži, smolničku, chrpu, rozchodníček, čičmudíček (nebo tučmužíček, což je nejspíš v lidovém názvosloví netřesk), mateřídoušku, fialku, zvonek. V kouzelnou noc, kdy vám pod polštářem voní věneček z devatera kvítí, se vám zjeví ten, po jehož boku budete kráčet životem.

midsummer-nights-dream-1 Foto:

 

Nicméně ve svatojánskou noc se dějí i jinačí věci, o kterých neradno žertovat. Proto na sebe dávejte dobrý pozor, ať už budete trhat kvítí, pozorovat broučky s lucerničkami, kteří se právě během této noci zjevují (ano, ti, které znáte z knížky Jana Karafiáta), či se jen tak kochat romantickou atmosférou. Podle pověstí se, stejně jako o Velkém pátku, rozestupuje země a vydává poklady. Nebylo by rozhodně špatné vylepšit si tímto způsobem finanční situaci, ale bez zázračného zlatého kapradí žádný poklad nenajdete. Kapradí rozkvétá o půlnoci, vydává zlatou záři. Pokud se vám podaří objevit květ kapradí a následně poklad, zlata a drahých kamenů si naberte jen tolik, kolik unesete. S nákladním autem se pak už nevracejte – temné síly by vás vlákaly do bažin.

Návštěva kartářky vám může hodně pomoci, ale taky hodně uškodit

Návštěva kartářky: Co s vámi může udělat?

 

Krásné divé ženy

Zlaté kapradí má ovšem dalekosáhlejší magickou moc: jeho šťastný nálezce se, kdykoli potřebuje, stává neviditelným, rozumí řeči zvířat, bylin i stromů a Štěstěna jej ani na okamžik neopustí. K naopak záporným jevům svatojánských nocí patří v prvé řadě nebezpečí požárů a také to, že kdekdo může propadnout peklu – zejména je-li při nálezu pokladu ve skále, která se před ním otevře, nenasytný. S tím úzce souvisí výskyt bludiček, které jsou o svatojánské noci vysloveně přemnožené a lákají poutníky do močálů. Kdo má ovšem dobré srdce, bát se nemusí, bloudivá světýlka mají na tohle nos: dobráka si naštěstí ani nevšimnou. A co víc, někdy jej i dovedou k pokladu.

 

No a mládenci by se měli mít na pozoru před divými ženami. Jsou velmi krásné, jezdí na jelenech, mají zelené oči, zelené šaty, černé vlasy a kruté povahy. Kdo se jimi nechá zlákat, toho utancují k smrti.

Eva Michorová

Článek je zařazen v: svatba, svatojánská noc, svatý jan, provdat se, vdát se, ženich
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama