zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Nejvhodnější sexuální poloha pro otěhotnění? Nevěřte všemu, co se říká

Existuje nejvhodnější sexuální poloha pro otěhotnění?
Autor: iStock Existuje nejvhodnější sexuální poloha pro otěhotnění?
Zuzana Kučerová , Vydáno: 11.07.2021
Zkoušíte s partnerem otěhotnět, ale zatím se vám to nedaří? Opíráte si proto po sexu nohy o zeď a berete všelijaké prenatální vitamíny? A aby toho nebylo málo, tchyně vám nenápadně naznačuje, že počala v misionářské poloze? Jaká je ale skutečně ta nejvhodnější poloha pro otěhotnění?

reklama

Než půjdete na věc, nejprve sdělte tchyni, že neexistuje žádný vědecky důkaz o tom, že by byl „misionář“ nejefektivnější polohou z hlediska otěhotnění. Navíc pokud se zeptáte svých kamarádek, kterým se to s miminkem zadařilo, nejspíše vám každá z nich doporučí jinou sexuální pozici.

Je „doggie style“ zázračný?

Studie časopisu Journal of Sex and Marital Therapy zmiňuje, že je velmi účinný tzv. doggie style, tedy milování zezadu. A je úplně jedno, jakou variantu si vyberete. V této pozici je totiž penis v takovém postavení, že mu to umožňuje ejakulovat blíže k děložnímu hrdlu. Nicméně studie byla spíše než na pravděpodobnost otěhotnění zaměřena na srovnání postavení penisu v „doggie stylu“ ve vztahu ke klasické misionářské pozici.

Jak se to dělalo dříve

Aby se v minulosti zvýšila šance na početí, nakláněly se ženy chtivé miminka tak, aby byly jejich nohy ve vyvýšeném postavení poté, co proběhla nitroděložní inseminace. V této pozici měly ženy vydržet zhruba 10 minut. Jenže míru plodnosti tato metoda rozhodně nezvýšila. Což naznačuje, že je úplně zbytečné ležet po sexu s nohama opřenýma o stěnu.

Stejně tak vám nepomůže skákat po sexu nahoru a dolů, pokud naopak otěhotnět nechcete. Ano, je sice pravda, že když se po milování postavíte, cítíte, jak vám teče sperma po stehnech, ale rozhodně ho ze sebe nevyklepete. V jedné jediné kapce této tekutiny jsou miliony spermií, které jsou navíc velmi houževnaté a většina z nich moc dobře ví, jakým směrem se má ubírat. Pokud jsou tedy spermie zdravé, cestu k vajíčku si vždycky najdou, i když musí třeba šplhat strmě vzhůru.

Která je nejlepší?

Jakou tedy pozici vybrat, abyste zvýšili šance na otěhotnění? Ve finále je to úplně jedno. Je jenom na vás, zda preferujete misionáře, „na koníčka“, „doggie style“, pozici lžiček nebo jakoukoliv jinou sexuální polohu. To nejdůležitější totiž je trefit se do vaší ovulace.

S těhotenstvím příliš neotálejte

Pokud to s otěhotněním myslíte skutečně vážně, nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje vaši plodnost, je věk. Ženy by proto měly rodit děti ideálně mezi 20–30 lety, protože jsou takto biologicky nastaveny.

I když je pravda, že v posledních desítkách let se hranice gravidity ve vyspělých zemích posouvá stále výš a výš. Nicméně přesto pořád platí, že s přibývajícími roky šance na otěhotnění klesají.

Adriana Sklenaříková vypadá pořád fantasticky

Dítě po čtyřicítce? Slavné ženy, které přetočily biologické hodiny

Může pomoci i test na ovulaci

Jestliže chcete zvýšit vaše šance na otěhotnění, můžete začít používat po dobu tří měsíců ovulační test, který vám prozradí, kdy je ten správný čas na milování. Většina žen totiž netuší, kdy vlastně ovulují.

Během tohoto období menstruačního cyklu se milujte s partnerem co nejčastěji, minimálně každý druhý den. Pokud ani tehdy neotěhotníte, navštivte raději odborníka přes plodnost, abyste zjistila, zda nepotřebujete vy nebo váš partner další testování, kde by mohl být případný problém.

A co dělat, když podle testu zjistíte, že nemáte ovulaci? Je lepší se o tom poradit se svým gynekologem, abyste zjistila, co se děje. Nicméně se kvůli tomu hned neznepokojujte, protože někdy trvá menstruačnímu cyklu o něco déle, než se ustálí.

 

Barbora Strýcová v pořadu 7 pádů Honzy Dědka

Barbora Strýcová: Těhotenství mě zaskočilo. Není mi 25, abych se k tenisu vrátila

Miluše Bittnerová v pořadu 7 pádů Honzy Dědka

Miluše Bittnerová o těhotenství po čtyřicítce. Na chvíli skončila na vozíku

 

Sexuální polohy: Která je ideální pro vaše znamení?

Sexuální polohy: Která je ideální pro vaše znamení?

S otěhotněním pomáhají dva důležité vitamíny, na které by žena neměla zapomínatina listová
S otěhotněním pomáhají dva důležité vitamíny, na které by žena neměla zapomínatina listová

Problémy s otěhotněním? Nezapomeňte na důležité inositoly

Hormonální jóga přirozenou cestou harmonizuje hladiny hormonů

Hormonální jóga: Pomohla mi v 37 letech poprvé otěhotnět

Váš pes dokáže odhalit těhotenství mnohem dřív než vy

Chcete vědět, jestli jste těhotná? Váš pes vám to prozradí!

reklama

Související témata: těhotenství , gravidita , sexuální polohy , otěhotnění , ovulace

reklama

Přečtěte si také

reklama