Snář

15. října 2023 10:07

Michaela Maršálová

Ještěr ve snu

Co znamená, když se vám zdá o ještěru nebo ještěrce? A co když ve snu zaměňujete ještěrku s drakem? I tak pro vás máme výklad snů.

Ještěrka je malé a mrštné zvíře. Zakladatel psychoanalýzy a vykladač snů Sigmund Freud v ještěrce viděl falický symbol, protože jí odpadává ocas. Pokud se vám zdá o ještěrce a má někoho symbolizovat, pravděpodobně to bude muž. Nejspíše někdo lstivý a někdo, kdo se umí v něčem pohybovat nebo někam proklouznout.

I v malé ještěrce je něco ďábelského, hříšného, spojovaného s vyhnáním z ráje (podobně jako u hada), tedy s prvotním hříchem. Ještěr ve snu odkazuje k sexuální symbolice a k poznání vlastní omezenosti a nedostatečnosti.

Ještěr též může ve snu nahrazovat draka, přičemž drak ve snu symbolizuje různé věci. Pokud ho přemůžete, vysvobodíte se z těžké situace. Pokud vás zraní, jste v nebezpečí.

Nejčtenější ve snářích
had zuby
svatba smrt
pavouk nevěra
pes porod
kočka těhotenství
peníze kniha
voda autonehoda
myš medvěd
Snář

Snář - výklad snů online

Napište jedním slovem, o čem se vám zdálo

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.