Snář

15. října 2023 10:07

Michaela Maršálová

Létání ve snu

Co znamená, když se vám zdá o létání letadlem nebo třeba helikoptérou? A co si o snech o létání myslel psychoanalytik Sigmund Freud? Přečtěte si výklad snů.

Ať už ve snu létáte letadlem, helikoptérou, máte křídla, nebo levitujete, podle psychoanalytika a vykladače snů Sigmunda Freuda se tím vracíte do dětství, konkrétně do doby, kdy s vámi dospělí neustále pohupovali, házeli nebo přímo dělali tak zvané letadlo (drželi vás za ruku a nohu na jedné straně těla a točili se s vámi dokola). Sen o létání znamená, že se chcete podvědomě vrátit do dětství a zase se cítit tak dobře jako tenkrát.

Freud ale také říká, že všechny podlouhlé předměty, které vidíme ve snu, jako třeba meč, hůl nebo deštník, symbolizují penis. Proto tedy když ve snu uvidíte letět letadlo nebo ho pilotujete, může to znamenat symbol pro pohlavní styk. Pak záleží na dalších detailech snu, které utvoří ucelenější obraz o tom, co asi může vaše snění znamenat.

Podle Freuda je také hybnou silou snu vždy přání, které má být splněno. Zastřenost a absurdnosti pak pramení z vlivu psychické cenzury.

Nejčtenější ve snářích
had zuby
svatba smrt
pavouk nevěra
pes porod
kočka těhotenství
peníze kniha
voda autonehoda
myš medvěd

 

Snář

Snář - výklad snů online

Napište jedním slovem, o čem se vám zdálo

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.