Snář

15. října 2023 10:07

Michaela Maršálová

Nahota ve snu

Stojíte nazí uprostřed konferenční místnosti a nejradši byste se hanbou propadli. Takové sny jsou celkem běžné. Proč se nám zdají? A co to znamená, když se vám zdá o nahotě? Přečtěte si výklad snů.

Podle zakladatele psychoanalýzy a vykladače snů Sigmunda Freuda sny vznikají z vnějšího či vnitřního podráždění smyslů, vnitřních tělesných podnětů či z psychických zdrojů podnětu. Jak to probíhá? Do oční vnikne světlo, ozve se hluk, nos podráždí pach, spadne nám peřina (pak se nám zdá o nahotě nebo pádu do vody), vystrčíme nohy z postele (ve snu padáme ze srázu), hlavu si dáme pod polštář (ve snu na nás padá balvan), nashromáždí se semeno (máme erotické sny), štípne nás komár nebo zazvoní budík (ve snu zvoní zvon či něco jiného). Kdo má žízeň, ve snu pije, ale vzbudí ho neukojenost.

Freud při vyšetřování svých pacientů zjistil, že sny o nahotě často probíhají tak, že se za ni stydíme, ale neurčité tváře ostatních nám nevěnují pozornost. Podle slavného lékaře to znamená vracení se do dětství, kdy nás nahé vidělo hodně lidí – kromě rodičů i cizí lidé. Podle něj jsou také sny o nahotě exhibiční.

Jestli máte sny o tom, že jste nazí, ať už na veřejnosti, či nikoli, výkladem může také být, že máte z něčeho strach.

Nejčtenější ve snářích
had zuby
svatba smrt
pavouk nevěra
pes porod
kočka těhotenství
peníze kniha
voda autonehoda
myš medvěd
Snář

Snář - výklad snů online

Napište jedním slovem, o čem se vám zdálo

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.