Snář

15. října 2023 10:07

Michaela Maršálová

Utíkat ve snu

Co znamená, když se vám zdá, že utíkáte před vrahem, lvem či policií? A co když utíkáte před něčím neurčitým? Přečtěte si podrobný výklad snů.

Sny o utíkání jsou spíše noční můrou. Většinou v takových snech utíkáte lesem, opuštěnou budovou nebo temným lesem a za vámi se žene pochybná osoba, děsivé zvíře, krvelačná příšera či máte jen pocit pronásledování, ale nikoho ani nic konkrétního za sebou nevidíte. Snažíte se tomu každopádně utéct, ale nohy jako by vás neposlouchaly a pronásledující je vám v patách a dýchá vám za krk. Pak se celí propocení probudíte.

Ať už ve snu utíkáte před vrahem, lvem, nebo policií, znamená to jediné. I v reálném životě před něčím utíkáte. Můžou to být povinnosti, ale i třeba nějaká konkrétní osoba.

Dalším vysvětlením útěku ve snu může být, že ve skutečnosti jednáte proti svému přesvědčení. Snažíte se zalíbit, přitom ale popíráte své skutečné já. S tím mívají častěji problém ženy než muži a v tomto důsledku se i sny o utíkání zdají více ženám než mužům.

Nejčtenější ve snářích
had zuby
svatba smrt
pavouk nevěra
pes porod
kočka těhotenství
peníze kniha
voda autonehoda
myš medvěd

Je také třeba pamatovat, že sníme pod různými vlivy. Podle zakladatele psychoanalýzy a vykladače snů Sigmunda Freuda mají vliv na sny i choroby, se kterými se potýkáme – lidé se srdeční nemocí mívají sny o strašné smrti a budí se leknutím, lidem s plicní chorobou se zdá o dušení, útěku a tlaku, lidem s potížemi trávení „o požívání a hnusu“.

Pokus o útěk

Pokud se o útěk jen pokoušíte, ale vaše nohy se ne a ne hnout z místa, ve skutečném životě jste zaseklí v nějaké situaci a nedaří se vám udělat krok vpřed.

Útěk před něčím neurčitým

Jestli ve snu utíkáte před něčím neurčitým, ve skutečnosti jste paranoidní. Nikomu a ničemu nevěříte a cítíte se proto sami.

Snář

Snář - výklad snů online

Napište jedním slovem, o čem se vám zdálo

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.