Soutěžícím je za taktika Richarda trapně. Proč u rivala Jara nechce jíst?

Ve středu se ve speciálu soutěže amatérských kuchařů předvede Jaro Smejkal. Ten rozhodně na milovníka vaření nevypadá, a tak soutěžící nevědí, co od něj čekat. Navíc do jeho rodiště jedou takovou dálku. Bude tentokrát u stolu příjemnější atmosféra, nebo se zase přihlásí o slovo potížista Richard?

Středeční vaření ve speciálu s hvězdami showbyznysu obstará zpěvák a majitel pěvecké školy Jaro Smejkal. Vaření se příliš nevěnuje, miluje ale výzvy. Pozve hosty do domu svých rodičů v Turnově. U stolu se sejdou koučka a hokejová manželka Monika Binias, zpěvák Sámer Issa, zpěvačka Marie Pojkarová a novinář, zpěvák a spisovatel Richard Sacher. Jaro bude vařit italská jídla, konkrétně kalábrijskou kuchyni jako rajčatový tartar s burratou, zeleninovou polévku minestrone či hovězí tagliatu se salátem a domácím chlebem, a na závěr bude podávat italský jablečný koláč s mascarpone. Na to, že běžně nevaří, se mu nepovede nejhůř. Nic nespálí, pečivo mu hezky vykyne, jen maso na hlavní chod by mohlo být podle hostů méně krvavé. Monika se na domácí chléb netěší, zcestovalý Richard kupodivu nezná burratu, což je sýr podobný mozzarelle.

Na začátku večera bude u stolu jeden host chybět. Sámer Issa dorazí pozdě, protože bude muset čekat na příjezd veterinářky. Jedno z jeho zvířátek potřebuje dostávat injekce proti bolesti. Rajčatový tataráček s burratou ale naštěstí stihne ochutnat. Richard bude připadat Sámerovi přešlý. „Vypadáš unaveně, nebyl jsi na flámu?“ zajímá se. Richard má důvod si postěžovat, že absolvoval vyčerpávající cestu v mrazivém počasí. „Proto jsem vařil v Praze v centru, abych vás netahal někam do tramtárie,“ rýpne si do hostitele. Citlivý Jaro to vezme jako útok na svoji osobu. „Věřím, že kdyby se jelo za někým jiným než za mnou, ta věta by nepadla,“ poznamenal. Dívejte se vpodvečer, jakou bude mít jeho jednání dohru.

Podívejte se na video, ve kterém si Richard stěžuje na dalekou cestu:

Jaro nechce hrát Richardovu hru

Jaro si v závěru večera povzdechne, že všechno jídlo dělal s láskou, a mrzí ho, že Richard žádný pokrm nesnědl. „Furt odnáším s bolavým srdcem ty talíře,“ stěžuje si na plýtvání jídlem Jaro. „Tvoje láska je asi nasměrovaná vůči někomu jinému než vůči mně,“ odvětí uražený Richard. Jaro dokonce uvažoval, že mu jídlo nedá, nechce ale hrát jeho hru. „Já jsem bohužel byl v Kalábrii, tak vím, co tam vaří. Tohle tam fakt nedělají,“ snaží se hostitele shodit Richard. Proč ale nejí, není schopný vysvětlit. Nakonec začne vyprávět, že není vybíravý a k jídlu by mu stačil rohlík s chorvatskou paštikou. „To už je mimo vesmír a dimenzi. Já nevím, čím je výjimečná chorvatská paštika. On už fakt neví, jak na sebe upozornit,“ nestačí se divit Monika.

Všem bude za Richarda trapně i při zábavě. Jaro si pozve svoje žačky z pěvecké školy, aby hostům zazpívaly. Richard začne vtipkovat, že je to asi volba Miss, a dokonce rádoby v žertu vybere vítězku. Když pak zazpívají Nesnáším loučení od Michala Davida, bude volbu písně kritizovat. Ostatní už jeho řečí budou mít plné zuby. Kolik asi Richard udělí hostiteli bodů, když je proti němu tolik zaujatý? A jak budou nakonec hodnotit večer ostatní?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 6. 2023

Po emocionální spoušti, kterou jste prošli v posledních týdnech, bude období začínající dnešním dnem docela uklidňující. Těchto hladších a klidnějších vod můžete využít ke znovunalezení citové harmonie a zlepšení rovnováhy svého energetického toku. Navíc, Berani, pokud vaše fyzické zdraví není zcela odpovídající, nadcházející týdny by vám měly poskytnout příležitost k odpočinku a regeneraci.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.